Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

12 Temmuz '07

 
Kategori
Ben Bildiriyorum
Okunma Sayısı
304
 

Eyvah IMF’ye Türk dostu başkan!

Gazetelerdeki IMF’ ye Türk dostu başkan haberini okuyunca daha önce yaşanan acı tecrübeler aklıma geldi. Ne zaman bizi seven bir yabancıdan söz edilse altında başka sebepler vardır mutlaka.

Hep öyle olmamış mıdır? Yabancı bir futbolcuyu ele alın, havaalanında öyle bir karşılama düzenleriz ki adamın devlet başkanı bile dış gezilerinde görmemiştir bu merasimi. Sahaya çıkar koşmaz, yürümez, işe yaramaz diye yine dışarı satılır aynı adam orada gol kralı olur. Bir yandan da yurdumuzu kötüler. Bir yabancı devlet adamı gelir, içer rakıyı, yer kebabı, buradayken her şey iyi ve güzel, adımını kendi toprağına atar atmaz, yurdumuzu parsellere ayıran haritalar serer önüne. Suç işler, ceza alır tatil gibi hapis yatar, hapisten kaçar, anılarını senaryo yapıp film çevirir kendi paraya kavuşur, yurdum itibar kaybeder. Manken gelir ayrı bir kapris. Sporcu ayrı havalarda... Şimdi bu adamda korkarım en kısa zamanda yurdumuza gelir, ekonomiyi ve mali yapıyı öğer. Dışarı çıkınca benzine, elektriğe, ekmeğe zam, memura ve işçiye para verme, emekliyi yok say, yoksa 500, 000 doları alamazsınız der. Eyvah IMF’ye Türk dostu Başkan! Yandık ki ne yandık.

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

Bence önemli olan IMF nin başkanının kim ve nasıl bir insan olduğu değil, ülkemizin 84 senedir kimler ve ne tür insanlar tarafından yönetildiğidir. Cumhuriyetin kurulmasından 84 sene sonra hala IMF nin ağzına bakıyorsak, bu bizim çok kötü yönetildiğimizin açık bir kanıtıdır. Biz kötü yönetiliyorsak da IMF başkanı ne yapsın? Saygılar ve sevgiler

Matilla 
 14.07.2007 9:35
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
 
Toplam blog
: 405
Toplam yorum
: 240
Toplam mesaj
: 59
Ort. okunma sayısı
: 911
Kayıt tarihi
: 19.04.07
 
 

Okumayı ve kendimce yazmayı severim. Samimi eleştirilere açık biriyimdir. ..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster