Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

25 Temmuz '15

 
Kategori
Blog
Okunma Sayısı
256
 

Eyvallah!

Eyvallah!
 

Milliyet Blog'ta yıllardan beri düşüncelerimi paylaşıyorum. Aklımdan geçenleri, duygularım, tepkimi sınırsızca yazdım. Son günlerde içimdeki ses bana vedalaş diyor!  Her yolun bir başlangıcı bir de sonu vardır. 

Zannedersem Milliyet Blog'taki maceramızın sonu geldi. Eyvallah demenin tam da zamanı. Neden niçine kafa yormanın hiç anlamı yok dostlar.

Ben yazı dünyasında hem şiirlerim hem de makalelerimle yine varım. Ne demiş atalarımız ? "Arayan mevlasını da belasını bulur"

Bizde bela yok, yüreğimizde Mevlana Celaletin Rumi, Şemsi tebrizi, Hacı Bektaş Veli, Ahmet Yesevi sevgisi yanıyor alev alev.

Bir tek sermayemiz var, dürüstlük, özgürlük, sevgi ve yine sevgi. Sizi seviyorum. Hayatı seviyorum.

Ve hepinize kocaman bir EYVALLAH diyorum.

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

Yüreğiniz ışık veriyorsa yüreğiniz yaşadığı sürece o ışık yanmalı...Görevim bitti diye gidiyorsanız...

Kerim Korkut 
 26.07.2015 9:55
Cevap :
Kerim Bey Merhaba! İlginiz beni heyecanlandırdı. İçimde enerji fışkırıyor. Yazmak benim en büyük fobim. Paylaşmak en büyük arzum. Eyvallah derken, kabuğuma çekilmeyi hiç düşünmedim. BendeYazarim.com yazarıyım. Radikal blogta yazılarım yayında. Edebiyat Defterinde hem makale hem şiir paylaşıyorum. Ayrıca Antoloji.com bir kitaplık şiir'im yayında. Yazmazsam içimdeki enerji beni boğar. Sadece Milliyet Blogta yazmama kararı aldım. Kendimce sebeplerim var! Elbette sizleri okuyacak, gerektiğinde düşüncelerimi de paylaşacağım. Bütün kalbimle selamlıyor, saygılar sunuyorum.  26.07.2015 23:11
 

Necati Bey, evet, bazen eyvallah demek gelir insanın içinden. Geçen yıl 8 Haziran 2014 tarihinde “Derdim yazmak değil!” başlıklı yazıyla ben de benzeri bir teneffüse yönelmiştim. Ne var ki fazla dayanamadım, dokuz gün sonra 17 Haziran 2014 tarihli “Yazmasam olmayacak; ama var mı bir anlayacak?” başlıklı yazımla geri döndüm. Her yer karanlık ve de karmakarışıksa, yazmak biraz da bu karanlığa ve karmakarışıklığa bir ışık saçmaktır. Aydınlık bir günde nice görünür olmayan birikimlerimizle buluşmak dileğiyle. Görüşmek üzere, sevgi ve saygılar.

Rıza Üsküdar 
 25.07.2015 21:05
Cevap :
Rıza Bey Merhaba! Yakın ilginize yürekten teşekkür ederim. Aslında yazmak kaderimiz. Yazmadan düşüncemi paylaşmadan durmak beni nefessiz bırakır boğar. Ben Milliyet Blogta birlikte yazdıklarımı Radikal gazetesi blok sayfasında, BendeYazarim.com da yayılıyorum. Ayrıca Edebiyat defterinde, Antoloji.com da da şiirlerimi paylaşıyorum. Milliyet Blog son günlerde yazılarımı geç yayına alıyor. İktidarı eleştirdiğim yazıları yayınlamıyor. Ben Düşüncemi özgürce yayınlayamayacak sam neden devam edeyim? Sizlerle olmaktan her zaman gurur duydum. yazılarınızı okumak bana her zaman keyif verdi. Şayet Blog editörü düşünce özgürlüğümüze saygı gösterirse yazmaktan her zaman keyif duyarım. En İçten selam ve saygılarımı sunuyorum.  07.08.2015 10:06
 

MB'den gidilmez Necati Bey! Bugüne dek giden herkes dönmüştür! O nedenle -bunalan- arkadaşlarıma derim ki "Ara mı vermek istiyorsunuz, gidin; ama veda etmeyin! Sonra başınızı eğmeniz gerekir, üzülürsünüz!" Mesela bu blog'unuz yorumlara açık! Bu da demektir ki MB'ye girmeye devam edeceksiniz. Yorumları okuyup yanıtlayacaksınız! Neyse, ben de üç sene önce beş ay ara vermiştim; ama ne veda ettim ne de dönerken sıkıntı yaşadım! Size bir link göndereceğim, onu da okuyun lütfen. Her şey gönlünüzce olsun. Sevgiler.

Ata Kemal Şahin 
 25.07.2015 16:59
Cevap :
Ata Kemal Bey Merhaba! Yakın ilginize yürekten teşekkür ederim. Aslında yazmak kaderimiz. Yazmadan düşüncemi paylaşmadan durmak beni nefessiz bırakır boğar. Ben Milliyet Blogta birlikte yazdıklarımı Radikal gazetesi blok sayfasında, BendeYazarim.com da yayılıyorum. Ayrıca Edebiyat defterinde, Antoloji.com da da şiirlerimi paylaşıyorum. Milliyet Blog son günlerde yazılarımı geç yayına alıyor. İktidarı eleştirdiğim yazıları yayınlamıyor. Ben Düşüncemi özgürce yayınlayamayacak sam neden devam edeyim? Sizlerle olmaktan her zaman gurur duydum. yazılarınızı okumak bana her zaman keyif verdi. Şayet Blog editörü düşünce özgürlüğümüze saygı gösterirse yazmaktan her zaman keyif duyarım. En İçten selam ve saygılarımı sunuyorum.  07.08.2015 10:06
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
 
Toplam blog
: 380
Toplam yorum
: 155
Toplam mesaj
: 19
Ort. okunma sayısı
: 422
Kayıt tarihi
: 27.08.07
 
 

Karanlığın düşmanı Işık! Gecenin zifiri karanlığı, şafak sökerken yerini, ufukta yükselen Güneş Işı..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster