Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

07 Şubat '09

 
Kategori
Haber
Okunma Sayısı
393
 

Eyvallah şeyhim

Eyvallah şeyhim
 

ŞEYHLERE DEĞİL ATALARINIZIN ÖNÜNDE EĞİLİN.


Yazıyı okurken üzüleyim mi, güleyim mi şaşırdım. Belki gülüyoruz ağlanacak halimize kimbilir?
Bursa ve Balıkesir de yapılan baskınlarda, sözde dergahta sazlı sözlü toplantılar, porno cd ler ele geçirilmiş. Önce emniyet teşkilatını kutlayalım. Benim bildiğim ilahiler, tasavvuf müziği eşliğinde yapılır ama bu şeyh denen şaklaban, ince sazlarla daha bir çoşkulu hale getirmiş valla.

Hey benim güzel insanlarım, ne medet umarsınız bunlardan? Ne ararsınız böyle yerlerde bilmem ki aklım almıyor bunu bir türlü!!
Bu sözde şeyhleri dinleyeceğinize, camilerde evinizde yapın ibadetinizi. Bilginizmi eksik, alın diyanetin yayınlarını okuyun, bilinçlenin birde üstüne para veriyorlarmış, günah ya böyle yerlere maddi yardım mı yapılır, git bir fakire yap o yardımı daha sevap.

Aslında, şeyhin seside fena değilmiş hani. Bir zamanlar da, kadınların göbeğine yazı yazmaya çalışan şıhlar hocalar vardı, tv lerde çıkmışlardı. Gerçi bizim insanımız, nedense böyle olaylara eğilimli nedense?

Bunu eğitime bağlamıyorum artık, çünkü olaylar çok farklılaşmaya başladı.
Bu, buzdağının görünen kısmı, bir de bunun daha vahim olan diğer tarafı var. Dış destek alan ve okumuş insanların başı çektiği, dini inançlarla baya yol katetmiş ve maddi finanslar sağlayan tarafı. Bursa ve Balıkesir'dekiler, bunların yanında sıfır kalır bence. Onların hedefleri çok daha büyük ve tehlikeli. Nasıl bir dolduruş yapılıyorsa beyinlere, siz ne deseniz kabul etmezler.

Bence bunlar pkk kadar tehlike arz ediyorlar, ikiside ortak bir paydada buluşuyorlar. İkiside bu milleti bölmeyi istiyorlar, biri kürdistan hayali peşinde, diğeri de İran modeli peşinde, şeriat istiyor. İrticai hareketler de hafife alınacak kadar gözardı edilemez olgular. Herkes bunların bilincindedir eminim ama önünede neden geçilemiyor oda ayrı bir konu, konuyuda fazla dağıtmıyım diyorum.

İstiklal savaşını şöyle bir gözden geçirince, atalarımız yani dedelerimiz, bu topraklar için kanlarını, canlarını feda etmişler, peki soruyorum bu dergahlara gidenlere, soruyorum şeriat diye yanan kavrulanlara, soruyorum kürdistan hayaliyle cana kıyanlara, onların içinde sizin de dedeleriniz vardı, bunu unuttuysanız size çok iyi bir yer söyleyebilirim. Çanakkale Şehitler abidesine bir gidip bakın. Erzurumlu Ahmet Çavuş, Bitlisli Mehmet Onbaşı, Rizeli er Ramazan, Batmanlı Halil v.s... Bunlar sizin de dedeleriniz, size bu vatanı bu durumlara düşürmeniz için mi orda yatıyorlar?
Eminimki ruhları sızlıyordur.
Herkes bir tek şeyi asla unutmamalı, hemde hiçbir zaman unutmamalı. Burası TÜRKİYE CUMHURİYETİ, LAİK VE HUKUK DEVLETİDİR YASA VE KANUNLARLA YÖNETİLİR VE BUNU HİÇ BİR ŞEYHİN, ŞIHIN DEĞİŞTİRMEYE NEFESİ YETMEZ, ÇÜNKÜ BİZ ATATÜRKÜN ÇOÇUKLARIYIZ VE BİZİM YETİŞTİRDİĞİMİZ NESİL BİZDEN DE KUVETTLİ GELİYOR. BU VATAN NE BÖLÜNÜR NE DE BÖLDÜRTÜLÜR BU BÖYLE BİLİNE... BIRAKIN ŞEYHLERİN PEŞİNDEN KOŞMAYI...
Saygılar bizden olsun herkese.

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

Dini şeyh ten şıhtan öğrenmek neden eğer gerçek bilgilere ulaşmak istiyorsanız açar okursunuz KURAN IN mealini RABBİMİZ ne emretmiş öğrenirsiniz.YER GÖK YEMİNLİDİR NE YAPARSANIZ BİR GÜN MUTLAKA DUYULUR DER Dİ RAHMETİ BABACIĞIM.İBADETİN EVLA OLANI YANLIZ YAPILANIDIR..SEVGİ VE SAYGIYLA

ŞERMİN ÇIKRIKÇI 
 08.02.2009 15:43
Cevap :
Yoruma teşeKkürler öğretmenim. Sizin gibi eğitimciler oldukça ve sizin yetiştirdikleriniz oldukça bu ülkenin sırtı yere gelmez buna eminim. SEVGİ VE SAYGILAR BENDEN SİZE. ELLERİNİZDEN ÖPÜYORUM.  09.02.2009 0:44
 

Bütün şeyhlerin zan altında bırakmak yanlış. Terbiyenizi takının

Fethullah 
 07.02.2009 23:47
Cevap :
Aleyküm selam canım kardeşim.92 doğumlusun ve yaşını bilmediğin bir insana terbiyeni takın diyebiliyorsan sana diyecek sözüm dahi olmaz.Şeyh meselesine gelince burda yazıyı okuyorsan sahte şeyhlerden bahsettiğimizi anlaman lazım ve yorumlardaki cevapları okusaydın..neyse güzel kardeşim biz neye saygı duyacağımızı senin yaşın kadar geçen yıllarda öğrendik şükür. Gençliğine veriyorum ve her fikre saygı duyarız... Saygılar.  08.02.2009 1:05
 

En zayıf insan cahil olandır. Kullanılmaya ve yönlendirilmeye en yatkın olan. Dinimizin ilk emri "Oku" dur. Kişi başına günde herhangi bir materyal okuma zamanı sadece 3-4 saniye olan bir millet olarak en çok bizim ihtiyacımız var okumaya. Bir de insanların inançları gereği yapması gerekeni yaptığına saygılı, örtüde, kılık da kıyayette anlam aramayacak kadar kendine güvenen, inanmayan kadar inanı da kucaklayan gerçek bir laiklik alt yapısına. Kavramların adını koyup içini boş bıraktığımız sürece birileri bu boşluğu öyle ya da böyle dolduracaktır. Sağlıcakla.

Beşir TAYFUR 
 07.02.2009 22:27
Cevap :
Laiklik yada din elbetteki kimsenin elinde değildir. Ben şahsım adına inanada saygılıyımdır inanmayanada.Benimde demek istediğim bu zaten birilerinin ardına takılıp gitmektense bilir bir çok değerli ilahiyatçı yazarlarımız var onların eserlerini okusunlar olmadımı kuranı kerimin türkçe mealini okusunlar. Dergahlarda olmaz bu aydınlanmalar...saygılar.  07.02.2009 22:35
 

Çevremde öyle aklı başında gibi görünen insanlar var ki, bunlar bile, "Şeyhi olmayanın şeytanı olur!" diyorlar. Balık baştan kokar. Başımızdakilerin çoğu tarikat üyeleri ve ülkeyi tarikatlarla birlikte yönetiyorlar. Allah hakkımızda hayırlısını versn! Sonumuzu pek iyi görmüyorum. Saygı ve sevgilerimle.

Mustafa Mumcu 
 07.02.2009 20:21
Cevap :
Bir öğretmenim bana şu 2 insana dikkat etmemi öğütlemişti. 1.Kafasının içi boş olan insandan.Çünki her yöne çekilebilrler. 2.Konuşunca sanırsınki bilgili her konuda atıp tutar.DOLU GİBİ DURUR FAKAT BEYNİ BOMBOŞ OLANLAR. Dediklerinize katılıyorum, bu ülkeyi asıl yönetmesi gerekenleri birgün başımızda görürüz işallah. Saygılar sonsuz efendim.  07.02.2009 21:24
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 25
Toplam yorum
: 28
Toplam mesaj
: 3
Ort. okunma sayısı
: 448
Kayıt tarihi
: 25.01.09
 
 

U.Ü.İ.İBF. Donuk bir kayıt ve bu yılda A.Ü. İktisadi ve idari programlar _Sağlık Kurumları İşletm..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster