Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

06 Ekim '07

 
Kategori
İnternet
Okunma Sayısı
5784
 

Facebook

Facebook
 

Önce bu yazı için başlık aradım:

-Facebook: Kolay ve yaygın
-Facebook: Internet’in yeni yüzü
-Facebook: Eski arkadaşlarınızı bulun

Bu gece geç bir saatte facebook.com sitesindeydim. Facebook hakkında birşeyler duyuyordum ama girmek istediğimde üye olmadan hiçbir şey göremiyordum. Dün gece NTV’de Cem Yılmaz’ın katıldığı programın yeniden gösteriminde yine Facebook’tan sözettiklerinde ben de görmeliyim ne var içinde dedim ve üye oldum.

Kullanımı oldukça kolay bir site... http://facebook.com adresinde yayınlanıyor. E-mail adresimin şifresini sordu, kaydetmeyeceği sözünü vererek, ben de güvenip verdim. O e-mail adresinin adres defterindekilerden Facebook’ta olanları listeleyiverdi, hem de kimilerinin fotoğrafları bile vardı. Onları davet edip etmeyeceğimi sordu, ben de bazıları işaretleyip gönderdim.

Sabah uyandığımda mesaj duvarında 10 yıldır görmediğim bir arkadaştan mesaj vardı: “Ne güzel sizi bulmak burda böyle. Ben de yeniyim Facebook'da, artık el yordamıyla öğreniriz. Nasıl hayat? Neler yapıyorsunuz?” Ben de kısaca yazdım: “Ne güzel seni bulmak yıllar sonra. Bir süredir Facebook hakkında birşeyler duyuyordum. İncelemek istedim, üye olmadan hiçbir şey göremeyince zorunlu olarak az kullandığım bir e-mail adresiyle üye oldum. İyi ki olmuşum. Ben aynı yerdeyim, sen neler yapıyorsun? Hoşçakal.”

Facebook’la tanıştığım günü yazarken bizim Milliyet Blog’da Facebook var mı diye merak ettim. Milliyet Blog’un duayeni Savaş Şakar 2006 yılında yazdığı yazıda thefacebook.com adresinde facebook.com adresine geçişi anlatmış adresler konusunda örnek verirken bir örnek verirken (1). 2007 Ekim’inde Sir “Facebook’la sosyalleşiyoruz, dünyadan kimse koparamaz” başlıklı yazısında Facebook’u anlatmış (2).

Facebook 2004 yılında Mark Zuckerberg tarafından kurulmuş (3). Şu andaki değerinin 10 milyar dolar olduğu söyleniyor (4).

(1) Yeni projelere isim bulmak: http://blog.milliyet.com.tr/Blog.aspx?BlogNo=10488
(2) Facebook’la sosyalleşiyoruz, dünyadan kimse koparamaz: http://blog.milliyet.com.tr/Blog.aspx?BlogNo=67180
(3) Mark Zuckerberg: http://en.wikipedia.org/wiki/Mark_Zuckerberg
(4) Facebook: http://en.wikipedia.org/wiki/Facebook

Fotoğraf: Mark Zuckerberg (Kaynak: Wikipedia)

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

Bu blog Editör'den Öneriler alanında yayınlanmıştır

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

Aslında ben genelde yutdışı kapsar sanıyordum. "Mail adresimdekiler " dedinize göre Türkiye'deki kullanıcılarıda kapsıyor. Hemde bayağı yaygın. Denemekte yarar var desenize... Bilgi için teşekkürler .

basak_33 
 10.10.2007 14:49
 

Bu başlık benim için ancak dün anlam kazandı.Yaklaşık 1 yıldır görüşmediğim(özel nedenler) bi arkadaşım beni davet etmiş.Ama kaydolmamaya karar vermiştim.Çünkü orda onunla karşılaşmak istemiyorum ya da istiyorum ki bu daha da kötü :))) sonra da burda sizin önerinizi gördüm!Aslında böyle sitelerden hiç hoşlanmam ama eski dostlar,kaybolan yıllar beni çekiyo galiba??? En iyisi biraz daha düşüneyim. Saolun yine de ... Saygılar,

septes 
 09.10.2007 12:53
 

Epeydir yazacağı bu konuda, ama erteleyip durdum... iste olan oldu:)) Şaka bir yana iyi ki de yazmışsınız, biri bu gidisi buralara taşımalıydı. Ellinize saglik. Bence çok renkli, faydali, neseli ve eglenceli...Sema sağolsun haberdar etti hemen uye oldum gruba. Görüşmek dileğiyle...Sevgi ve ışıkla, Ayna

Ayna 
 08.10.2007 16:41
 

Bende oradayım.Çok eğlenceli..:)

Sema CURUK 
 08.10.2007 13:05
Cevap :
Sema Hanım, Facebook'ta Milliyet Blog grubu kurulmuş, MB orada da toplanabilir. Hoşcakalin.  08.10.2007 15:29
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
 
Toplam blog
: 1735
Toplam yorum
: 2342
Toplam mesaj
: 230
Ort. okunma sayısı
: 2378
Kayıt tarihi
: 22.09.06
 
 

27 Mart 1959'da İnebolu Yeşilöz Köyünde doğdum. Yeşilöz Köyü İlkokulu, Yeniyol İlkokulu, İnebolu ..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster