Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

25 Ekim '11

 
Kategori
Siyaset
Okunma Sayısı
1266
 

GDO’lu demokrasi…

GDO’lu demokrasi…
 

GDO’lu ürünler silsilesine şimdilerde uzun çabalarla Demokraside katıldı. Kimine göre ileri demokrasi denilen bence GDO’lu demokrasi olmaktan öteye geçmeyen bu demokrasi anlayışı aslında bir gerçeği de ortaya koymaktadır.

Gelinen noktada demokrasi insanlara karşı eşit uzaklıkta durma ve insanları makam, konum gibi şekilleri ile ayırmadan eşit olarak işleme özelliğini kaybetmiş durumdadır.

Bir ürünün Genetiği ile neden oynanır? Bunun cevabı basittir, daha fazla ürün almak ve daha çok kazanç sağlamak amacı ile oynanır.

İşte bugün demokrasinin Genetiğinle oynamanın altında yatan temel de budur aslında…

Daha fazla demokrasinin nimetlerinden faydalanabilmek…

Bu GDO’lu demokrasi anlayışı ile yapılan anayasa kimler için yapılmaktadır. Vatandaş için yapılacağına inanmak bence kendimizi kandırmaktan başka bir şey olmayacaktır. GDO’lu demokrasi anlayışı ile geliştirilen GDO’lu anayasa sadece ve sadece belli bir kitleyi tatmin etmek, menfaatlerine menfaat katmaktan öteye gitmeyecektir. Vatandaş mı? Sizce bu GDO’lu anlayışta vatandaşı düşünen var mıdır?

GDO’lu demokrasi anlayışı göstermiştir kendini aslında şu son olanlarda…

O kadar şehit haberi gündemde iken sessiz sedasız Deniz feneri defteri kapatılmış tutuklu sanıklar için GDO’lu demokrasi işlemiş ve serbest kalmışlardır. Oysa aynı demokrasi anlayışı parasız eğitim istiyorum diyen öğrencileri 19 ay cezaevinde tutmuştur. Diğer tarafta insanları domuz bağı ile bağlayan öldüren katil oldukları su götürmez konumda olan Hizbullahçılar serbest kalmıştır ama suçları bile ne olduğu belli olmayan hakkında uydurma bir ihbar mektubundan öte bir delil bulunmayan üst düzey paşalarımız cezaevindedirler.

Şimdi bu ileri demokrasi denilen GDO’lu demokrasinin gerçek anlamda demokrasi olduğunu düşünmek ne kadar doğrudur.

Peki bu olanlar açık ve net gözler önünde iken bu GDO’lu demokrasi anlayışının hazırlayacağı Anayasa bu ülkeye neler getirebilir millete ne verir diye merak ediyorum açıkçası…

Demokrasi, Genetiği ile oynanan domates misali bizi Türk Milletini bir yerlere birilerine mahkum etmektedir.

İşte bu noktada anlamak gerekir. Tıpkı tohumsuz domatesler için nasıl İsrail’e bağlı isek bu tohumsuz GDO’lu Anayasa içinde birilerine bağımlı hale getirilme çabalarıdır bu olanlar.

GDO’lu demokrasi artık ortada insanlara eşit mesafede demokrasi anlayışını taşımamaktadır. Genetiğinle oynandığı noktada demokrasi anlayışı da GDO’su ile oynayanların yörüngesine girmiştir. Vatandaş için demokrasi anlayışı yerini yandaş için demokrasi anlayışına bırakmıştır.

Bu gelinen noktada GDO’lu demokrasi, GDO’lu adalet, GDO’lu gelir dağılımı, GDO’lu eşitlik oluşmuştur.

GDO’lu medya ise milleti bu durumda uyku modunda tutmak üzere üzerine düşen görevi yerine getirmektedir.

Türk Milletine GDO’lu yaşam hakkı verilmiştir. Yandaş isen GDO’lu ürünlerin çorbasından içersin yok ben doğal yemek yiyeceğim dersen yavan ekmeğe talim edersin.

Ayrıntıda gezinmek bu blog'u önerdi.

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

Bu sözde demokrasiyi Böylesine zekice ve net, anlaşılır bir benzetme ile tarif edebilmek herkezin harcı olamaz. Zekanızı En içten dileklerimle tebrik ediyorum. Saygılarımla,

 
 29.10.2011 11:52
Cevap :
Teşekkür ederim...  29.10.2011 17:02
 

Çok güzel ve doğru bir yazıydı Burçak. GDO benzetmen ise harika bir buluştu. Bu kadar güzel anlatılabilirdi tüm olan biten. Sadece son satırdaki cümlen "tam" doğru değil: "Türk Milletine GDO'lu yaşam hakkı verilmiştir." Neden tam doğru değil? Çünkü demokrasi istibdat değildir zaten. Bir "seçim hakkı" vardır insanların. Millet de kendisine dayatılanı seçmesin o halde!Seçen kendisidir!Verilene razı olması gerekmemektedir. İnsana lazım olan doğal olanıdır, yarayacak olanı da odur. GDO'lu olandan yana değil, doğal olandan yana iradesini koysun o halde. Zira ancak o zaman sadece, doğal yemek yiyeceğim dediğinde ve doğal yemek isteyenler yavan ekmeğe talim etmek zorunda da kalmayacaktır. Bu hakkı ve seçim özgürlüğü vardır zaten insanın, milletin "halen"! Yani sonuç: İnsanın bizzat kendisi zaten demokrasiyi işletmemekte, doğal demokrasinin gereğini "GDO"suz bir şekilde yerine getirmemektedir! O halde GDO'dan veya GDO'lu demokrasiden şikayet etmeye hakkı kalır mı, kim sorumludur?

Filiz Alev 
 27.10.2011 17:17
Cevap :
Bu değerli yorumunuz için teşekkür ederim. Son kullandığım cümle benim açımdan ben seçim hakkı olduğuna inanmıyorum. Çünkü seçimde sadece parti başkanlarının seçtiklerini onaylamaktan başka bir şey yapılmadığını düşünüyorum. Gerçi gidip oy kullanmama hakları var ama bunu kullanan da yok ( gerçek anlamında ) ... Saygılarımla.  28.10.2011 12:43
 

Demokrasinin GDO'lu mu, GDO'suz mu olduğunu bilemem ama benim bildiğim bütün demokrasilerde halk ayvayı yer toplumun % 1'ini teşkil eden seçkinler ve seçilmişler ise bir elleri yağda bir elleri balda ayrıcalıklı bir yaşam sürdürürler. Yok falan parti, yok filan parti deselerde inanmayın. Hiç birinin bir diğerinden farkı yoktur ve hiç birisi de halkın refahını düşünmezler. Nasıl düşünsünler halk refah içinde yaşarsa onlar ayrıcalıklı yaşamlarını sürdürebilirler mi? Dünyanın bütün demokrasilerinde durum aynıdır. Siz hiç demokrasi sayesinde gelişen bir toplum tanıyor musunuz? Öyle bir toplum yok. Sanayinin ve teknolojinin geliştiği ülkelerin durumu iyidir. Hepsi de bu kadar... Sevgiler ve selamlar

Matilla 
 26.10.2011 21:05
Cevap :
Bu güzel yorumunuz için teşekkür ederim....  27.10.2011 15:35
 

Olay ancak bu kadar güzel özetlenebilirdi Burçak. Anlaşılıyor ki doğal gıdalarla beslemiş seni ailen. Tebrik etmek gerekir. selamlar

Ayrıntıda gezinmek 
 26.10.2011 0:12
Cevap :
Teşekkür ederim.  27.10.2011 15:40
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
 
Toplam blog
: 168
Toplam yorum
: 357
Toplam mesaj
: 28
Ort. okunma sayısı
: 1093
Kayıt tarihi
: 02.07.10
 
 

4 kasım 1996 yılında İstanbul'da dünyaya geldim. Bu sene ilköğretimden mezun oldum. Okul hayatımd..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster