Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

15 Ocak '07

 
Kategori
Aile
Okunma Sayısı
416
 

Geçmişin gölgesi

Geçmişin gölgesi
 

Her bayramda olduğu gibi büyükler ziyaret edildi birkaç hafta önce. Her zaman yapmak istediklerim arasında olmuştur eski fotoğrafları alıp da teknolojiyi işin içine karıştırıp, o hafif rutubet kokusu yok edip, tamamen manasız bir hale sokmak bütün geçmişi... Nitekim başardım sayılır. Bazen anlamlı çoğu zaman zoraki bayram ziyaretlerinden birinde elime geçirdim sonunda geçmişin izlerinden birkaç deste resim.

Her zamanki nankörlüğümle bir kenara attım ilk etapta tüm resimleri. Daha önemli işlerim vardı çünkü. Bilgisayar başında, monitör ile gözlerim arasındaki mesafeyi ayarlayamamak mesela. Bu "çok önemli" işlerimden bir sıkkınlık kaptığım bir an şu resimleri taratayım dedim. Artık ekranda görme zamanı gelmişti resimleri...

Bir görevmiş gibi davranıyorum nedendir bilinmez. Halbuki isteyen bendim "nostalji" klasörümün olmasını... Resimleri taratmaya başladım seri bir şekilde. Bir yerden sonra sıkıldım, bıraktım yine yarıda her işimde olduğu gibi.

Resimleri taratma işlemini bitirip kontrol aşamasına geçtiğimde bu resim çıktı karşıma. Çok komik görünüyorlardı. Anneannem ve çocukları. Yani annem, teyzem ve dayılarım.

Birden o komedi aklımı karıştırdı. Ne de güzel görünüyorlardı aslında. Ne kadar saftı. Hepsi dizilmiş resim çektirmek için hazır kıta bekliyor ve poz veriyordu. Şimdilerde elimizdeki telefonları kendimize çevirip de çektiğimiz, çapsız ve olmayan bedenli, sadece başımızdan ibaret resimlerimizden ne kadar da güzel duruyolardı. Ne kadar eskiydi ve ne kadar zor...ve pixelleri ne kadar da fazlaydı...

Bilgisayar ekranında bile hüzün verebilecek kadar güzeldi aslında geçmiş...-miş'li geçmiş zaman olmasının verdiği boşvermişliğim geldi aklıma.

Utandım... Belki de güzeldi bayram ziyaretleri...

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

Bende kendi bebeklik resimlerimin fotoğraflarını çektim az önce :)) (scannerım yokta) Bloga da koydum herkes görsün diye. Bence eski resimlerin hatırlattıkları çok güzel. Çektiğim resimler arasında ölen dedem var mesela. Ona bakışımı görünce hem güldüm hemde üzüldüm biraz. Artık bakamıyorum ona öyle nede olsa.

pınar chan 
 08.02.2007 16:28
Cevap :
en azından yaşarken bakabilmişsin oda güzel olsun!Biraz pollyana gördüm kendimi ama sağlık olsun:)  08.02.2007 16:32
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 34
Toplam yorum
: 42
Toplam mesaj
: 13
Ort. okunma sayısı
: 963
Kayıt tarihi
: 15.01.07
 
 

Yoktur hakkımızda söylenecek söz... Hakkımız da yoktur, hakkımızda birşey söylemeye zaten... Bir eli..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster