Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

26 Kasım '08

 
Kategori
Evcil Hayvanlar
Okunma Sayısı
4564
 

Gitsin mi? Kalsın mı?

Gitsin mi? Kalsın mı?
 

tavşan bizim evde


Yetişin ! Bizim evde tavşan var ! Kızım eve bir tavşanla geldiğinde önce çok şaşırdım, sonra da şükrettim. Ya elinde bir yılan veya fare ile çıkagelseydi?

O zaman ne yapardık bilmiyorum. Çöcuklar her yıl belirli aralıklarla tuttururlar; evde hayvan besleyeceğiz diye. Baktılar ki bizim kabul edeceğimiz yok, iki kardeş plan yapmışlar. Operasyon ben okuldayken gerçekleştiği için, eve gelince ve tavşanı görünce ne yapacağımı şaşırdım. Küçücük, siyah beyaz, şirin mi şirin. O kadar çaresiz görünüyor ki! Kızmak ne kelime, bağrınıza basasınız geliyor. Neyse böyle karmakarışık duygular içindeyken, acaba evimize uğursuzluk getirir mi? diye korkmaya başladım. İşlerimizin kötü gittiği bir sırada bir arkadaşım, bize kedi beslememizi önermişti.

Kısmet, bereket getirirmiş kedi beslemek. Tavşanlardan hiç bahsetmemişti. Şimdi soruyorum size ; bu güzel gözlü tavşan gitsin mi, kalsın mı? Uğursuzluk getirir mi? Getirmez mi? Bana en kısa zamanda cevap yazarsanız çok sevinirim. O kadar çok ihtiyacımız var ki uğur getirecek bir şeye! Hele şu kriz döneminde. Her yerde kriz ve kriz geçirmeye meyilli insanlar varken. Sizce minicik bir tavşan avutabilir mi bizi? En azından bir süre ...

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

Açık konuşuyorum tecrübeli biri olarak. Eğer bakacaksan tavşana yanlız başına kalsın. Zannetmeki bir bilemedin iki hafta sonra bakarlar hayvana.. Ben kızlarımın heveslenip aldıkları hayvanları çok baktığımdan diyeceğim şu kendine güveniyorsan kalsın. Şimdilerde köpek istekleri var ve ağzımdan asladan başka söz çıkmıyor. ne yapayım biliyorum benim başıma kalacak. Yoksa hayvan düşmanı değilim ama kendime zor bakıp zaman ayırıyorum. Kolay gelsin derim.:-)..

Güher 
 27.11.2008 11:57
Cevap :
Ben de bilemiyorum ne yapacağımı. Her geçen gün daha çok alışıyoruz. Ayrılması zor olacak sanki.  27.11.2008 18:28
 

tavşanın bakımı çok zordur. bir ara oğlumda heveslenmişti, bizde beyaz bir tavşan yavrusu almıştık. ama ona benden başka hiç kimse bakmadı, sevdiler oynadılar ama kutusunun temizliği, yiyecekleri hep bana kaldı. sürekli kutu içinde tutunca insan üzülüyor, dolaşsın diye çıkarınca da her tarafa çişini yapıyor. en sonunda geri yolladım, çünkü onun peşinde koşturacak ve temizliğini yapacak kadar zamanım yoktu. gözünüz alıyorsa kolay gelsin size :) sevgilerimle....

sakura 
 26.11.2008 11:58
Cevap :
Paylaştığınız için teşekkürler.  26.11.2008 12:45
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 34
Toplam yorum
: 29
Toplam mesaj
: 14
Ort. okunma sayısı
: 1341
Kayıt tarihi
: 10.08.07
 
 

İngilizce öğretmeniyim. Ailem benim her şeyim. Yazmayı çok seviyorum. Söylediklerim karşımdakiler..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster