Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

28 Mart '14

 
Kategori
Güncel
Okunma Sayısı
12168
 

Gizli Suriye toplantısı YouTube'a düştü; Kılıçdaroğlu deşifre oldu!

Gizli Suriye toplantısı YouTube'a düştü; Kılıçdaroğlu deşifre oldu!
 

İlk olarak 17 Aralık'ta sinyalleri vermişti...

Henüz gösteri devam ediyorken, yani üç yıllık hazırlıklar büyük bir maharetle sergilenmeye devam ederken Kılıçdaroğlu ekranlara çıkmış ve esas gösteri henüz başlamadı deyip Başbakan'a ve oğluna göndermede bulunmuştu.

Nitekim 25 Aralık soruşturma girişimi Kılıçdaroğlu'nu haklı çıkarmıştı.

Peşinden tapeler gelmeye başladı. Kılıçdaroğlu her defasında arkası gelecek, bakın ne sürprizler göreceksiniz mealinde açıklamalar yaptı.

Bütün bunlar bir tahmin ya da bir öngörü olarak düşünülebilirdi. Gerçekte buraya kadar da bir işbirliği söz konusuydu. Tapeler sosyal medyaya veriliyor; bunların yorumlanması, reklamının yapılması görevini Kılıçdaroğlu ifa ediyordu.  Hatta açıkça suç olmasına rağmen bazı ses kayıtlarını CHP grup toplantılarında naklen yayınlıyordu.

Kaset imâlatçılarıyla Kılıçdaroğlu arasında sıkı bir işbirliğinin varlığı açıktı ama yine de filli bir işbirliğinin varlığı söylenemezdi...

Ama son olay, yani 13 Mart 2014 günü Dışişleri Bakanlığı'nda Suriye ile ilgili yapılan gizli toplantının konuşma kayıtları 27 Mart 2014 günü YouTube'a konmasıyla bu fiili işbirliği tesçillenmiş oldu.

Bakın Kılıçdaroğlu 20 Mart 2014 günü, yanı günler öncesinden, konuk olduğu Samanyolu Tv'de neler söylemişti:

"Erdoğan seçimlerden önce orduyu Suriye'ye sokmak isteyebilir. Provokasyonlar olabilir. Bununla ilgili bazı duyumlar var!"

Kılıçdaroğlu, herhalde müneccim değildi. Belli ki konuyla ilgili bilgiler bir şekilde kendisine iletilmişti.

Biz yine de hüsn-ü zan gösterip Kılıçdaroğlu'nun boş atıp dolu tuttuğunu düşünecektik ki bu defa Kılıçdaroğlu, kayıtların YouTube'a yüklendiği günün akşamı Kanaltürk tv'ye konuk oldu. Kendisine günler öncesinden bu bilgiye nasıl sahip olduğu soruldu. Kılıçdaroğlu:

"Bizim de kendimize göre kaynaklarımız var. Bürokraside vicdanını kaybetmemiş insanlar var" mealinde cevap verdi.

Bu, açıkça itiraf niteliğindeydi.

İşin daha da ilginç yanı; olay Türkiye gündemine bomba gibi düştüğünde herkes çok şaşkındı. Bu kadar dinlemelerin ayağa düştüğü bir ortamda nasıl oluyordu da bu kadar gizli bir toplantı için gerekli önlemler alınmamışti. Buna hiç kimse ihtimal veremiyordu. Bütün uzmanların birleştiği nokta, dinlemenin yüksek teknolojiyle dışarıdan ortam dinlenmesi şeklinde yapıldığıydı. Oysa bugün yapılan resmi açıklamalarda dinlemenin içeriden yapıldığı ihtimali üzerinde durulmaktadır.

Yani yapılan resmi açıklamayla Kılıçdaroğlu'nun son açıklaması birbiriyle örtüşmektedir.

Aslında Kılıçdaroğlu Kanaltürk'deki söyleşisinde çok daha ilginç bir açıklamada bulundu. Kılıçdaroğlu, Baykal kasetiyle ilgili Erdoğan görüntülerini kendisinin daha önceden izlediğini, verilen görüntülerin başlangıç kısmı olduğunu söyledi. Yani görüntülerin devamı da varmış!

Bütün bunlar;

Kılıçdaroğlu'nun kabul etmediği 'Paralel Yapı'nın gerçek olduğunu...

Ve Kılıçdaroğlu'nun bu yapıyla sıkı bir işbirliği içinde olduğunu, hatta kasetlerin önce Kılıçdaroğlu'nun elinden geçtiğini ispatlamaktadır.

Özetle Kılıçdaroğlu deşifre oldu.

Hem de bizatihi kendi itiraflarıyla!

28 Mart 2014

Hasan Basri Ozgen

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

Tapelerin yayınlanması güvenlik sorunumudur? Evet. Bu kadar önemli toplantıda eğer önlem almıyorsanız bu toplantıya katılanların umursamaz tavrı ve ciddiyetten uzak davranışlarıdır. Fakat burada tartışılması gerekn konuulardan biride eğer doğru ise 4 kişinin gönderilip Türkiye'ye füze atılarak savaşa dahil edilmesinin konuşulmuş olmasıdır. Bu savaşta Suriye halkından ölenler olacağı gibi sebepsiz yere Türkiye Cumhuriyeti'nin evlatlarıda ölecektir. Bizler barış istiyorsak, Irak, Mısır, Libya gibi devletlerde yapılan ve halen Türkmenlere uygulanan katliamlardada halkın yanında olmalıydık. Veya son olarak Kırım'da yaşanan savaşada karşı durmalıydık. Sadece Suriye'ye karşı durmak inandırıcılıktan uzak ve BARIŞ istiyoruz yalanından ibarettir.

Levent Özbay 
 02.04.2014 11:52
Cevap :
Suriye ne Kırım, ki karşı çıktık başka ne yapabilirdik, ne de Libya Mısır; en uzun sınırımızın olduğu komşu ülke. Evinizin bitişiği evde yangın çıkmasıyla uzaktaki yangın bir midir? Saygılar...  05.04.2014 13:40
 

Youtube sehven Youtoub olarak yazılmıştır. Düzeltir, özür dilerim. Saygılarımla...

Hasan Basri Özgen 
 02.04.2014 10:05
 

arkadaşım kendi kurgunu yapmışsın haklı olabilirsin ama ortada ülkenin resmen savaşa sokulmasına dair bir komplo teorisinin kurgulanmasına dair konuşmalar var ve bu da çok önemli bir konu. Bunu neden görmezden geliyorsunuz? Neden eleştirmiyorsun? Durduk yere savaş çıkarmak mı vahim yoksa bu konuşmaları deşifre etmek mi vahim? Doğrusunu söylemek gerekirse her ikisi de iki ucu .... değnek. 1- Savaş .. allah korusun 2- ülkenin sırları ortalarda geziyor. Güvenlik tedbirleri ya yetersiz ya da umursanmıyor... bu da çok tehlikeli.

cuneyt akbalik 
 31.03.2014 17:32
Cevap :
Birincisi; ben de Başbakan gibi düşünüyorum. Zaten savaşta sayılırız. Topraklarımıza bombalar düşüyor, uçağımız düşürüldü, Niğde ve Ümraniye olayları, uçaklarımıza her gün taciz yapılıyor, mülteci sayısı 500.000'i geçti deniyor. Bunlar barış zamanının olayları mı? İkincisi düşmanın içten olanıyla baş etmek çok zordur. Çünkü kim olduğunu bilemezsiniz. Dış destek ve yüksek teknoloji de söz konusu. Yaşanılan bunca sorundan sonra önemsememenin ya da tedbirsizliğin olabileceğini düşünmüyorum. Ama yine de haklı sayılabilirsiniz. Çok daha fazla çaba gerekiyor. Saygılar...  31.03.2014 21:01
 

teşekkürler kardeşim..mükemmel bir tesbit

Ugur yazici 
 29.03.2014 14:00
Cevap :
Ben teşekkür ederim... Saygılar...  29.03.2014 19:26
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 337
Toplam yorum
: 1342
Toplam mesaj
: 70
Ort. okunma sayısı
: 3617
Kayıt tarihi
: 03.08.07
 
 

Hukukçuyum... Hukukun üstünlüğünün ve hukukçunun saygınlığının ülkemde gelişmesini ve kalıcı olma..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster