Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

17 Ekim '18

 
Kategori
Eğitim
Okunma Sayısı
57
 

Güney Kore'nin Başarısı ve Yarının Eğitimi

Yarının Eğitimi Zirvesi’nde
Bu Yıl Konuk Ülke Güney Kore!

İkinci kez gerçekleşecek olan Yarının Eğitimi Zirvesi, özel bir okul sponsorluğunda 17 Kasım’da İstanbul’da gerçekleşecek. Milli Eğitim Bakanımız Prof. Dr. Ziya Selçuk da davetliler arasında.

“Sorunları değil çözümleri konuşalım” mottosuyla yola çıkan Yarının Eğitimi Platformu, geçtiğimiz yıl Boğaziçi Üniversitesi’nde Finlandiya Eğitim Bakanı Krista Kiuru’nun katılımıyla 1. Yarının Eğitimi Zirvesini gerçekleştirmişti.

Eğitim alanındaki başarılarını dünya çapında konuşturan Güney Kore’den, eğitime, kalkınmaya, teknolojiye ve geleceğe dair yaklaşımları aktarmak üzere birbirinden değerli eğitim uzmanları, akademisyenler ve üst düzey politikacılar Kasım ayında İstanbul’a geliyorlar.

‘Güney Kore eğitimde neler yapıyor’, ‘yarınlar için neler planlıyor’, ‘öğretmen eğitimini nasıl kurguluyor’, ‘okul öncesi eğitime dair hangi çalışmalara imza atıyor’, ‘eğitim politikalarında nasıl bir yol izliyor’ gibi eğitime dair her şey bu zirvede etraflıca ele alınması hedefleniyor.

Eğitimde başarılı olmuş ülkeleri incelemek amacıyla her yıl bir zirve organize edecek Yarının Eğitimi Platformu, eğitime dair yapılan çalışmaları ve o ülkelerin 21. yüzyıla nasıl hazırlandıklarını eğitimcilere aktarmak üzere konunun paydaşlarını Yarının Eğitimi Zirvesinde buluşturmayı amaçlıyor.

Türkiye’nin çok konuşulan ve kanayan yarası olan eğitim sistemine farklı görüş ve modellerin umudunu göstermek adına düzenlenen 2. Yarının Eğitimi Zirvesine bu yıl Güney Kore’den;
Güney Kore Eski Başbakan Yardımcısı Jaejoung Lee,
Türk-Kore Dostluk Derneği Kurucusu Hee Soo Lee,
Seul İl Eğitim Müdürü Cho Hee Yeon,
Kore Çocuk Bakımı ve Eğitimi Enstitüsü Direktörlerinden Mugyeong Moon,
Kore Eğitim Geliştirme Enstitüsü Başkan Yardımcısı Sang Duk Choi,
Sınır Tanımayan Eğitimciler Platformu Başkanı Prof. Dr. Ki Seok Kim,
olmak üzere Türkiye’den de davetliler arasında Milli Eğitim Bakanı Prof. Dr. Ziya Selçuk bulunmaktadır. Ayrıca Biruni Üniversite Rektörü Prof. Dr. Adnan Yüksel ve Dijital Araştırmalar Derneği Başkanı Gökhan Yücel de katılım gösterecektir.

Konuşmacılar ve konuşma başlıkları hakkında daha fazla detay için Yarının Eğitimi Zirvesi web sayfasından detaylı bilgi edinebilirsiniz.

 

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 57
Toplam yorum
: 7
Toplam mesaj
: 1
Ort. okunma sayısı
: 71
Kayıt tarihi
: 25.09.18
 
 

2016 yılında bir devlet anaokulunda "Shared Melodies", (Paylaşılan Melodiler) adıyla bir eTwinnin..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster