Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

04 Kasım '14

 
Kategori
Deneme
Okunma Sayısı
145
 

Haiku yazayım dedim harakiri oldu

Haiku yazayım dedim harakiri oldu
 

^^ İnsan bir akşam üstü ansızın yorulu, Tutsak ustura ağzında yaşamaktan .^^ Atilla İlhan


Look into my eyes, you will see... gözlerimin içine bak göreceksin. What you mean to me... Benim için ne ifade ettiğini diye başlarken Brayn Adams nedense bu parça beni hep düşüncelere sürükler.

Birden çınar olmak geldi aklıma. Hani koca çınar gibi adam deriz ya koca çınar. Oysa çınar olmak ne zordur. Yok yok dedim dal olmak daha zor tutunuyorsun bu sefer yaprak coştu onun ki de zor mu dedi. Niye ki dedim yaprak olmak daha zor.

Haklıydı yaprak çınar olmak zordu dal olmak daha zor en zoru ise yaprak olmak.

I would fight for you ı'd for you...senin için dövüşürdüm, senin için yalan söylerdim. Walk the wire for you, ya ı'd die for you..Senin için telde yürürdüm, evet senin için ölürdüm.

Böyle sevmek de zor. Güzel olurdu gerçekten bunları söyleyebilmek , hissedebilmek yada birinin hissettirmesi. İşte tam bu anda sokaktan bir çift geçiyordu adam kadına elini uzattı elini tuttu gülümsedi. Sevgi sıcacık kalbi gülümsetiyor dedim ki adamın kadının elini tutup yandan yandan, yandan çarklı bakışını görünce.

Yok anacım dedim sevmek zordu sevilmek de ama en zoru aldığın sevgiye inanabilmek. Bugün bir söz okudum eğer ki karşındakine ihtiyacı olanı veriyorsan bu hediyedir. Eğer ki karşındakine senin ihtiyacın olanı veriyorsan bu sevgidir.

Aslında yazmaya başlarken hadi dedim bende bir haiku yazayım  ama benimki harakiri oldu.

Ee zormuş yani.

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

Ben de günlük tutuyordum. Sonra hikaye haline getirdim. Nihayetinde 1500 sayfalık roman oldular:)) Yola ne niyetle çıktığınız değil, nereye vardığınız önemli. Tabii, başladığınız noktaya da varmış olabilirsiniz:)) Selam ve sevgiyle.

Ata Kemal Şahin 
 08.11.2014 18:43
Cevap :
Teşekkür ederim hala tebessüm ediyorum :) haklısınız valla :) sizin yazdığınız cümleler bile roman olur çok şey anlatır Ata Bey , tşk. ederim selam ve sevgiyle.  14.11.2014 9:17
 

Gerçek sevgi yapmacıksızdır, hilesiz, hurdasızdır, hemen hissedilir. Kalbi bir anda sarar ve kelebekler uçar binlerce içinde. Diğerleri miş,miş...:) Selamlar, mutlu kalın.

Ayşegül HAYVAR 
 06.11.2014 16:33
Cevap :
Teşekkür ederim aynen öyle :) sevgimle :)  08.11.2014 13:17
 

Everything I do / I do it for you... Yaptığım herşeyi senin için yaparım. Koca şarkının özü bu satırlara sığmış. Ancak bu denli duygu dolu şiirsel bir yazıyı haikuya sığdırmak haksızlık olurdu doğrsusu. İyi ki uzun uzun yazmışsınız. "Aşk hiç ummadığın anda omuzuna konan bir kelebek olacak" Bu umudu taşıyorum... Sevgiler.

Güz Özlemi 
 06.11.2014 13:56
Cevap :
Omuza konan kelebek...yaşasın umutlar diyesim geldi dedim. Tşk ederim selamlarımla :)  06.11.2014 14:45
 

"Senin ihtiyacın olanı veriyorsan bu sevgidir." nasıl derin bir ifade, bu yüzden olsa gerek "sevgi bazen vazgeçebilmektir." demişler. Haikiu olmasa bile koca çınar olmaya olamasa da dalı hatta yaprağı olabilmeye, razı olmaya özendim daha ne olsun sevgili Yarenim, emeğine sağlık sevgilerimle

Cemile Torun 
 05.11.2014 23:15
Cevap :
Teşekkür ederim yarenimm benim sevgimleee :)  06.11.2014 14:28
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
 
Toplam blog
: 175
Toplam yorum
: 2595
Toplam mesaj
: 0
Ort. okunma sayısı
: 750
Kayıt tarihi
: 20.10.07
 
 

9 Eylül Üniversitesi Maliye bölümü mezunuyum. Şiir dünyam, bir tane kitap çıkaracağım dedim ve  b..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster