Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

13 Nisan '16

 
Kategori
Deneme
Okunma Sayısı
234
 

Hayallerimizden vazgeçmeyelim...

Hayallerimizden vazgeçmeyelim...
 

İnsanın hayallerinden vazgeçmesi kapitalizmin insanlığa verdiği zararlardan birisidir bana göre . Eskiden gökyüzündeki yıldızlarla ilgili hayaller kurulurken, günümüzde  ise yeryüzünde 3+1 daire alabilmeye, ya da  bir arabam olsuna indirgenen hayallerimiz oldu nurtopu gibi . Stefano E.D'Anna " İçindeki şartları değiştirmeden, yaşamındaki dış koşulları değiştiremezsin iyileşme içerden başlar." der. Ona  hak vermemek elde değil, gücümüzü elimizden alıp bizi acıklı bir gelecekle korkutup hayallerimizi çalan her şeye net bir " dur" deme vaktidir. Bugün örnek olarak; hayalimizdeki kiraz ağacını dikersek yarın kirazları  dalından koparıp yeme şansımız olur . Ama ağacın toprağı, gübresi, iklim koşulları deyip korkup vazgeçersek sadece manavdan seçemeden alacağımız hormonlu kirazları yemek zorunda kalırız..  İçinde bulunduğumuz hayat farklı olasılıkları içinde saklarken neden vazgeçelim ki....
 
Konuyla ilgili olarak bir hayat hikayesini paylaşmak isterim..
 
Sylvester Stallone yüzünün sol alt kısmı felçli doğmuştu ve bu yüzden yamuk ağızlıdır, konuşması da düzgün değildir..New York'a geldiğinde kimse ona aktörlükte iş vermedi..O kadar fakirdi ki köpeğiyle otobüs terminalinde 3 hafta yattı..Parası bitip köpeğini tanımadığı bir yabancıya 25 dolara satmak zorunda kaldı.. Vurduğu en dip buydu.. Bir gün Muhammed Ali'nin bir maçını izlerken Ali ona ilham kaynağı oldu ve Rocky'nin tüm senaryosunu üç günde yazdı..
 
Prodüktör buldu, ona 125.000 dolar önerdiler, ama tek bir sorun vardı, filmde Rocky'yi başkası oynayacaktı.. Kabul etmedi.. Haftalar sonra ona 325.000 dolar teklif ettiler, ama yine kabul etmedi..En sonunda onun oynamasına izin verdiler, ama 35.000 dolar teklif ettiler ve kabul etti..
 
Bu 35.000 doların 15.000'ini köpeğini satın alan adamı bulmak için harcadı,ve köpeğini geri aldı..Filmde oynattığı köpek Butkus kendi köpeğiydi..
 
Rocky filmi Sylvester'a toplamda 200 milyon dolar kazandırdı..
 
Sizin olandan
 
Hakkınızdan ve
 
Hayalleriniz den
 
ASLA VAZGEÇMEYİN

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

Hayal kurmak güzeldir,insanı yarınlara götürür. Ancak aşırı olmamak koşulu ile. Dilinize sağlık. Hoş okunan bir yazı...Selamlar.

Abdülkadir Güler 
 18.04.2016 8:55
Cevap :
Evet her şeyin aşırısı zarar Abdülkadir Bey. Saygılarımla..  21.04.2016 13:39
 

İnsan, hayalleri ölçüsünde yaşarmış. Hayallerimiz uğruna savaşmaktan asla vaz geçmemek gerek...Selamlar, mutlu kalın...

Ayşegül HAYVAR 
 14.04.2016 21:24
Cevap :
Hayallerimizden vazgeçersek kaybederiz.. Teşekkür ederim Ayşegül Hanım. SEvgiler..  15.04.2016 9:26
 

İlkokuldan beri çizdiğim bir resim var hala kalemi elime aldığımda aynı resimi çizerim. Bir gün resime bakarken farkettim ki aslında ben o çizdiğime sahipmişim şimdi yine aynısını istiyorum. Bundan ne çıkar bilmiyorum ama sahip oluncada neye sahip olduğumuzu bilmek gerkeiyor sanırım. Hayallerimizin gerçekleşmesi dileğimle sevgimle gönlü güzel papatyam :)

Tülay EKER 
 13.04.2016 16:47
Cevap :
Hepimizin hayalleri gerçekleşir inşallah Tülay Hanım. Sahip olduklarımızı kaybedince değerlerini farkediyoruz maalesef. Sevgiler..  15.04.2016 9:25
 

Bu blogun neredeyse aynısını facebook'ta okudum geçen gün. Orada aktörün geçmişine ilişkin çok düzeysiz yorumlar da vardı. Stallone'un sinema öyküsü tam olarak böyle başlamıyor. Rocky filmini çekmeden altı yıl önce birkaç filmde oynamış (senaryoları pek hoş değil, nette araştırabilirsiniz). Yani koltuğunun altında senaryoyla gelip, Hollywood'da ilk oynadığı filmle patlama yapmamış. Tüm dünyada tanınan ve sevilen bir aktör olmak yine de tartışmasız bir başarı öyküsüdür. Selamlar.

Güz Özlemi 
 13.04.2016 14:12
Cevap :
Yazımın Rocky kısmını bende önce internette okudum ve buraya yazdım. Çok derin bir inceleme yapmadım hayatıyla ilgili. Sinema sektöründeki bazı aktör veya aktrist de onun yaşadığı şeyleri yaşamıştır belki de. Benim dikkatimi vazgeçmemesi çekti. Köpeğini sattığı adamı aramak için neredeyse bir araba parası harcamış... Ve köpeğini sonuçta bulmuş... Yorumunuz için teşekkürler Güz Özlemi... Saygılarımla..  13.04.2016 14:33
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
 
Toplam blog
: 146
Toplam yorum
: 1191
Toplam mesaj
: 1
Ort. okunma sayısı
: 674
Kayıt tarihi
: 02.05.14
 
 

İnsanları ve yaratılmış tüm canlıları severim. Yazmak amatörce de olsa hayatımda bir süredir var...

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster