Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

11 Kasım '07

 
Kategori
İlişkiler
Okunma Sayısı
408
 

Hayat en zoru sınavların

Aklım darmadağın...
Neresinde duruyorum hayatın, ne istiyorum hayattan bilmiyorum. Gitmek mi, kalarak savaşmak mı?

Çok savaştım aslında, neredeyse savaşarak geçti ömrüm, her savaştan da malup çıktım, açıkçası biraz da savaş yorgunuyum.
Öyle kolay gelemedim bugünlere, hep bedel ödeyerek sahip oldum her şeye. Ama her istediği aynı anda olmuyor insanın. Maddi olarak kazandıkça yalnızlaşıyor, kalabalık olduğunda ise çevresi, parasızlaşıyor insan. Mutlaka şıklardan birini seçeceksin. Öyle hepsi bir arada olmuyor...

Hayat acımasız; vicdanı yok, gözünün yaşına bakmıyor. Bilmediğin , vahşi, acımasız derinliklere savurup atıyor ,
gözün gibi sakındığın, el bebek büyüttüğün ruhunu incitiyor.
Ödeyemeyeceğin bedeller ödetiyor, baştan geçemeyeceğini bildiğin sınavlara sokuyor, gözün açık olduğu, yaşadığın sürece sınıyor seni, gözünün yaşına bakmıyor.
Gün oluyor açlıkla, yoksullukla sınıyor, gün oluyor aşkla, yanlış sevdalarla sınıyor.
Gidilmemesi gereken yerlere savuruyor, girilmemesi gereken derin okyanuslara atıyor.

Bir taraftan maddi olarak zengin ediyor, hayal bile edemiyeceğin yaşantılara, mala mülke sahip oluyorsun, diğer taraftan yalnızlaştırıyor bir başına bırakıyor ya da görünmez dertler veriyor.
Asla hepsini bir arada vermiyor.
Gözlerin açık, nefes aldığın sürece rahat yok, huzur yok ne sana ne de ruhuna.

Yaşam en zoru sınavların. Dünyaya gönderilmek için seçildiğinde, işte o an sınıfta kaldın, hatta yandın.
Yaşam sınıfta bırakır insanı, ''ne kadar biçilmişse ömrün o kadar acı çekecek'' demektir ruhun.

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

hepimiz zaman zaman, "hayat anlamsız ve acıdan başka bişey yok "gibi benzeri kelimelerin olduğu kuyuyo düşüyoruz.Düşmemek mümkün değil belki ama, önemli olan düştüğümüz o kuyudan elimizdeki artıları görüp fişek gibi çıkabilmek yaşama tekrar umutlarla coşkuyla bakabilmek .hayat herşeye rağmen güzel ve yalnız değiliz.yalnız değilsiniz.sevgiyle ve umutla kalın.

Nuray Taşçı 
 12.11.2007 15:50
 

inanın bunlar hayatta mutlaka 5 kişiden 1 nin karşı karşıya kaldığı olumsuzluklar. lakin yinede savaşa devam etmek lazım. yada çekilmek gitmek tercih sizin?? ben derimki hayatta insanı zaman zaman yenik düşürebilir ama mağlup olmamalı:) Aysun Hanıma teşekküreler yaşadıklarımız dile getirdiği için....

ada 
 12.11.2007 11:01
 

mutsuz sözcükler sizin gibi gençlere yakışmıyor.hayat çok güzel.herşeyden zevk almasını bilmelisiniz.resimdeki arkadaş yazmamış bu satırları.çok güzel bakışı var.doyumsuzluk diyorum.elimizdekilerin kıymetini bilelim.kaybedince anlarız önemini ama giden gelmez..ÖNCE SAĞLIK.bu durumlarda hemen hastahanede yatan hastalar,huzur evlerindeki yaşlılar yuvalardaki çocuklar,engelli insanları düşünürsek güzel düşünürüz.hayatıntadını alırız.

guzumm34 
 11.11.2007 23:44
 

aslında bir sürü şey yazmak istedim yazınıza ama sonradan sevgili anneannemin bir lafı geldi ve hayatı çok güzel özetlediğini düşündüm, sizle onu paylaşayım en güzeli ; ''insan ancak mezarda rahata erer !'' bu bile tartışılır tabii ölümden sonra yaşama inanırsak. O yüzden yaşananların size ne kattığı önemli , eğer kopardıkları kattıklarından az ise bence biz öndeyiz, Bu gülen resminiz yanında umut dolu bir yazı çok yakışacak. syg&sevgilerimle

cackler 
 11.11.2007 21:23
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 147
Toplam yorum
: 399
Toplam mesaj
: 84
Ort. okunma sayısı
: 1018
Kayıt tarihi
: 01.07.07
 
 

14/02/1973 İstanbul doğumluyum.İstanbul Üniversitesi Turizm İşletme mezunuyum.İngiltere ye gittiğim ..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster