Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

19 Ocak '07

 
Kategori
Ben Bildiriyorum
Okunma Sayısı
501
 

Hrant Dink'in ardından

Hrant Dink'in ardından
 

Türkiye barışını arıyor konferansı üzerine yazmayı hayal ediyordum. Çokda ımutlandığım bir zamanda, Hrant DİNK’in ölüm haberini internette okuduğumda beynimden vurulmuşa döndüm. Oysa ne kadar duru bir sesti, sağduyulu, içten ve kin gütmeden bildiğini okuyan. İçinde asla kötülüklere yer vermeyen. Ailesi, agos gaztesi ve ermeni dostlarıma baş sağlığı dilemekten başkaca bir şey gelmiyor elimden.

Türkiye siyasal cinayetleri artı geride bırakır, dünyanın alt üst olduğu, özelliklede coğrafyamızdaki çalkantılardan daha az yara alarak kurtulur diye umudum vardı yitirdim.

Bir ülke düşünün kendi yurttaşını, aydınını bu kadar kolay harcasın, yoketsin sonrada gelişsin, mümkünmü? Şiddet sarmalında bulunan hangi ülke güçlü olabildi ki bizde olalım. Umarım bu olay herkesin düşünmesine ve dersler çıkarmasına vesile olsun.

İçimde yaşadığım derin acı ve çaresizlik duygusunu aşamıyorum. Hayatımda şiddeti rededen bir insan olarak, şiddete karşı duran bir insanın şiddete kurban gitmesini kabullenemiyorum. Şu ana kadar türlü yorum ve senaryolar dinledim, kim yapmış, neden yapmış, amaçları ne?... vs vs... hiçbiri Sevgili Hrant’ı geri getirmeyecek. Biz artık bu insacıl sesten uzak kalacağız. Tek tesellim, atılan sloganlarda ki sahiplenmeydi. Hepimiz hrant’ız, hepimiz ermeniyiz, yaşasın halkların kardeşliği... bir umudum sizdedir yarına kardeşçe bakabilen ülkemin güzel insanları...

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

İlk önce şuna açıklık getirmeliyim.Hrant Dinkin fikirlerini desteklemedim hiç bir zaman...Hatta bazen ermeni ırkçısı olduğu düşünürdüm ama öldürülmesine çok üzüldüm.Her ne kadar asil ermeni kanını savunup türkleri küçük görsede bu ülke üzerinde yaşayanlar kardeş olmayı bilmeliydi.

Son_ay 
 24.01.2007 17:45
Cevap :
tanısaydınız ırkçılığa karşı olduğunu bilirdiniz. yada kendi yazılarına baksaydınız bunu görürdünüz. zaten bu kadar sahiplenilmesi bundandır. ırkçılıktan nefret ettiği için bu kadar kabul gördü. yazılarını okumanızı öneriyorum. teşekkürler .  25.01.2007 8:53
 

Giderek azalıyoruz. Oysa en iyi dilekleri biz diliyoruz, çoğalmamız gerekmez mi? Demek ki, sadece üzülmekle, iyi şeyler dilemekle, ümit etmekle olmuyor. Biraz daha cesur olabilirsek, sanırım daha çok yol katedebiliriz. Yazını gerçekten beğendim, ellerine sağlık. Sevgiyle.

Nuray 
 23.01.2007 0:18
Cevap :
sevgili nuray zaten bütün sorun cesur olmakta, katiller kadardamı yüreğimiz yok? çok teşekkür ederim.  23.01.2007 9:31
 

Daha biraz önce eşimle sohbet ederken konuştuğumuz bir konuydu senin hakkında,sorunlara kavgayla değil,sevgiyle çözüm arayan insancıl birisi diye.Yazında da bu yönünü ifade etmişsin,şiddetin karşısında durarak..Bizler hepimiz bu ülkenin insanlarıyız,birbirimizi inkar edemeyiz,etmemeliyiz..Düşman taraflar değil de,bir yumruk olmalıyız,ama bunu nasil anlatacağiz..Elbet bir yol bulunacak dediğin gibi,umudumuzu yeşertmeliyiz..

Doğa 
 20.01.2007 23:28
Cevap :
geçenlerde bursada bir panelde konuşmuştu, sevgili hrant. orada korkularını en insani bir biçimde anlatmıştı. hayata bu kadar insani bakan birinin böyle bir cinayete kurban gitmesini kabullenemiyorum. her haberde gözlerim doluyor. şiddeti artık bir yöntem olmaktan çıkarmalı yoksa bu şiddeti kullananlar kendilerine kılıf buluyolar. teşekkürler sevgili doğa.  21.01.2007 11:34
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 143
Toplam yorum
: 383
Toplam mesaj
: 116
Ort. okunma sayısı
: 2659
Kayıt tarihi
: 01.07.06
 
 

Ziraat mühendisi ve iktisatçıyım. yatırım danışmanlığı ve kişisel gelişim konularında  Simurg Con..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster