Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

16 Kasım '08

 
Kategori
Edebiyat
Okunma Sayısı
358
 

Hülyam, turkuaz gözlüme...

Hülyam, turkuaz gözlüme...
 

...


Arkadaş değil, kardeş...
Sadece bunu demem özetleyebilir onu ne kadar sevdiğimi. Çok az insanı sever, çok az insanı bulundururum hayatımda. Bu yüzden bazı zamanlar oldukça yalnız hissederim kendimi, ama bilirim ki hayatımda bulunun ve sayısı az olan insanlar, asla yalnız bırakmazlar beni. Karşılıklıdır elbette bu duygular.
Yok mu hep verdiğinizde bunu kullanıp sizden çalanlar. Elbette var. Bazen öyle anlar geliyor ki bel bağladığınız, sırtınızı yasladığınız, sığındığınız, güvendiniz insanlar tüy olup, uçup gidiyor hayatınızdan. En kahredici de bu oluyor zaten.
Çok çıkan oldu hayatımdan, benim yolladıklarım hep çok azdı. Ama kalabilecekleri iyi seçmek gerekiyor.
Benim kalanım, gitmeyecek olanım, kıskanmayacak, yargılamayacak, beni acıtmayacak olanım, Hülyam sanırım. En son kötülük beklediğim insan, kötülük düşünecek en son yürek "O".
O turkuaz gözleriyle beni hayallere daldıran, çok az ağlayan; ağladığında içimi, yüreğimi en derinden parçalayan tek tük insanlardan. Ben ablayım diye geçiniyorum ama çoğu zaman Hülya abla oluyor bana. Birbirimizi koruyup, kollamamız da abla kardeş gibi. Yaptığımız birbirimize karışmak, birbirimizi yargılamak, engellemek değil, Doğrularımızı dile getirip yanlış yapmamıza izin vermemek.
Her zaman hayatındayım Hülyam. Sen dedin ya herkes gitse de ben kalırım Duygum diye, sen de merak etme sakın! Herkes gitse de ben varım hep. Her yaptığında yanındayım, yanlış olduğunda yardımcın, doğru olduğunda destekçinim. Seni çok seviyorum boncuk gözlü, güzel yüzlü arkadaşım. Bitanecik kardeşim. Canının canından sonra bu cümleyi ikinci kez tekrarladığım tek yürek sensin: "İyi ki varsın, hep olacaksın..."

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

arkdasligi dostlugu ne guzel sozcuklere dokmussun ducan bana kurtce bir terimi hatirlatti ikican demek ducan ,iki ayri can tek can olmus gibi hulya ile ducan olmussunuz kutlarim dostlugunuz daim olsun.

Ben (deniz kabugu) 
 20.11.2008 20:14
Cevap :
Çok teşekkür ederim. Değer bilen herkesin vardır böyle bir dostluğu. Dostluklar, sevgiler, umutlar eksik olmasın yaşamınızdan...  28.11.2008 23:16
 

Birine _İYİ Kİ VARSIN_ diyebilmek kadar hiç bir duygu yaşamda güven, sevinç ve huzur vermez insana. Yaşamın içinde varlığı, tamamlıyorsa eksik yanlarını, onarıyorsa yaralarını ve gizlerini gizde tuatbiliyorsa İyi ki vardır ... Daha ne olsun.... Senin adına sevindim Sevgili Ducan. Dilerim aranıza hiç girmesin kara kediler... Sevgilerimle.

kırıkkalp 
 19.11.2008 14:19
Cevap :
Güzel yorumunuz için çok çok içten teşekkür ederim size. Siz de iyi ki varsınız yazılarınızla hüzünlendirip, düşündürüp, yorumlarınızla gururlandırdığınız, mutlu ettiğiniz için beni. Bu arada Ducan diye kalacağım :) Adım Duygu. Duygu olarak tekrar her şey için teşekkür ediyorum...  19.11.2008 14:41
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 25
Toplam yorum
: 173
Toplam mesaj
: 43
Ort. okunma sayısı
: 528
Kayıt tarihi
: 30.07.08
 
 

Su ürünleri mezunu, 88 dogumlu, akli fikri edebiyat olan, yazmaya, anlatmaya, inandigini sonuna k..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster