Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

10 Ekim '06

 
Kategori
Aşk - Evlilik
Okunma Sayısı
63227
 

İlginç evlenme teklifleri

İlginç  evlenme teklifleri
 

Evliliğin ilk başlanğıcı olan evlenme teklifleri ve yıl dönümleri bazı hayal güçleri geniş olan insanlar tarafından özellikle erkekler karşısındaki sevgililerine ve evleneceği bayanlara çok değişik şekillerde evlenme teklifleri ,evlilik törenleri ve evlilik yıldönümleri yapmaktadır.Bu da teklif yapılan kişiyi hem çok şaşırtmakta hemde çok sevindirmektedir. Çünkü en nihayetinde tek olmak, özel olmak her bayanın içinde bir uhtedir, sanırım. Kendini özel hissetmek çok ayrı bir duygudur. Sevdiğini de özel bir konuma sokmak teklifi yapan açısından da ona verdiği değer ve sevgisini gösterme açısından bence önemli.

İşte geçen gün Fenerbahçe Şükrü Saraçoğlu stadında Bursaspor maçında açılan ilginç evlenme teklif etme pankartı şeref türbününün hemen üstündeydi”Benimle evlenirmisin Özge? Can. “ diye yazan pankarttı.

Bu milyonların önünde can kardeşimiz, Özge’ye evlenme teklifini böyle bir pankartla dile getirmiş, ilginç ve güzel, yanlız bu teklifin sonuçlarını da yine pankartla öğrenmek isteriz değilmi?

Yine bir diğeri Sırbistan'ın Arandjelovac kentinde yaşayan Sırp genç, sevgilisine evlenme teklifini alışılmışın dışında bir yöntemle yaptı. Vujadin Stojkovic adlı genç Sırp, kız arkadaşı İvana Novakovic'e evlenme teklif etmek için taksi filosu kiraladı. Her bir taksiciye ödediği yüklü miktar para yanında boya da dağıtan Stojkovic, kendilerinden araçların üstüne on iki harflik "udaj se za mene" (benimle evlen) yazmalarını istedi. Talihli kız, slogan yazılı arabaları evinin önünde görünce bir taksinin üstünde ellerini iki yana açmış bekleyen sevgilisine koşup ağlayarak teklifi kabul ettiğini söyledi.

Demet Akalın işletmeci Oğuz Kayhan ile evlendi. Demet`in "Evet" demesinde ise "buz" gibi bir suyun etkisi çok büyük. "Bir akşam soğuk su içiyordum. Oğuz birden bardağı elimden aldı ve suyu elleriyle ısıtmaya çalıştı. Oğuz`un evleneceğim adam olduğuna o an karar verdim." Özel hayatındaki mutluluğu hiçbir şeye değişmeyeceğini söyleyen Akalın "Hayalim mesleki anlamda Ajda Pekkan gibi olmak. Ama yalnız değil. Sevdiğinle paylaşmadıktan sonra zirvede olmanın hiçbir anlamı yok" diyor.

Bu gibi örnekleri çoğaltmamız mümkün, yine uçakla sevgilisini gezdiren bir aşık aşağıda okul bahçesinde 200 öğrenciyle “benimle evlenirmisin” yazısı oluşturup sevgilisine evlenme teklifi yapıyor.

Bu yazılanlardan anlaşılan insan sevdiği için yapamayacağı çılgınlık yok, her şeyi göze alabilir, aklımıza gelebilecek hertürlü çılgınlığı, akılalmaz şeyleri yapar.Sizce bu sevginin gücü degilmi?

Ama merak ettiğim bir konu var, bu tür değişik şekilde evlenen çiftlerin daha sonra evlilik yaşamları nasıl ve ne sürede devam ettiğidir. Gerçi ne olursa olsun yaşanan o an, Dünya’da normal olmayan ilginç evlilik teklifini çoğumuz yapmak isteriz de cesaret edememişizdir. Tüm insanlara mutlu evlilikler..

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

Sevgili Sevgilim Özgür, Evlilik hazırlıkları yapan sevgilin olarak ve aşağıdaki yorumlar ile yukarıdaki teklif örneklerinin de gazının etkisiyle SENİ BURADAN ESEFLE KINIYORUM AŞKIM!!! Umarım buradaki diğer arkadaşlar da bana katılır da kelebek etkisi yaratırız!! Hıhh!!!

aycan çelikten 
 04.07.2008 15:13
Cevap :
Bak Özgür.. Aycan'a kulak ver.. Benden kucak dolusu mutluluklar..saygılarımla..  05.07.2008 20:21
 

Oğlum geçenlerde bana sordu, 'babam sana nasıl evlenme teklif etti' dedi. Canım oğlum dedim, bizde evlenme teklifi olmadı, biz zaten birlikte yaşamaktan başka bir düşüncemiz olmadığı için, birbirimize sormadık bile dedim. Şükür hala mutluyuz, ama böyle hissettiğimiz halde, sürpriz bir teklifte hoşuma giderdi:) selamlar ve sevgiler

mutlumavi 
 11.11.2007 0:58
Cevap :
Yorumunuz için teşekkür ederim.Ama gerçek olan evlenme teklifinden önwemli, evliliğin güzel olması diye düşünüyorum. Yoksa evlenme teklifi ilginç olsa da evliliği sürdürmek daha önemli sanırım. Sizde de sanırım bu mutlu evliliğinizi perçinlemek adına eşinizin size küçük bir ambiyans yapması gerek, ama yinede asıl olan mutlu olmak, gerisi teferruat sanırım. Saygılarımla..  11.11.2007 8:28
 

İlginç evlilik teklifi yapacağım yerde, sevdiğimle ömür boyu ölünceye dek ya onun beni ya da benim onu mezara yarlaştirinceye kadar hiç bir zaman birbirimize olan sevgimizi eksilmeden yaşamayı yeğ tutarım. Bu ilginç evlilik tekliflerinden iyi olmaz mı? Demek istiyorum ki ben ilginç teklif etsem de ondan ölmeden önce ayrılmak bana koyar. Saygılarımla.

Ahmet Üstündağ 
 24.08.2007 15:07
Cevap :
Evet sayın Üstündağ haklısınız zaten ilğinç evlenme teklif edip daha sonra ayrılan ciftler tabiki var..Ama asıl olan sizin dedğiniz gibi...kendinize iyi bakın saygılarımla..  24.08.2007 15:20
 

Sevgili Mehmet Bey. Kadınlar da erkeklere evlenme teklif etsin bence. Ama bunu karşısındakinde suçluluk uyandırarak, farklı şekillerde zorlayarak ve duygu sömürüsüyle yapmasınlar. Dürüst olsunlar, yüzüklerini alıp teklif etsinler, hatta pankart yaptırsınlar. Oyun oynamaktan iyidir:) Sevgiler.

Kwan Yin 
 15.08.2007 23:59
Cevap :
Gerçekten bu söyledikleriniz, ara ara hep tartışılan, gündeme gelen bir fikirdi, bence galiba teklif eden veya şekli pek önemli değil, esas olan,dürüst olamak,ve aşktan sonra evlilikte sevgi ve saygıyı kaybetmemek galiba..bu güzel yorumunbuz için çok teşekkür ederim..kendinize iyi bakın en derin sevgi ve saygılrımla..  16.08.2007 13:20
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 319
Toplam yorum
: 951
Toplam mesaj
: 311
Ort. okunma sayısı
: 6287
Kayıt tarihi
: 14.06.06
 
 

25.08.1963 İstanbul doğumluyum. A.Ö.F İşletme mezunuyum. 8 sene profesyonel kalecilik yaptım. (Ey..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster