Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

14 Nisan '10

 
Kategori
İlişkiler
Okunma Sayısı
488
 

İlişkideki anakonda :)

İlişkideki anakonda :)
 

İlişkiler adına herkesin söyleyeceği o kadar çok şey vardır ki. Ve herkes o kadar farklı yaşıyorduk ki ilişkisini. Aşk ve ilişkiler hakkında bir konuşulmaya başlansa sonu gelmez o konunun.

Aslında ilk önce ortada olanın ne olduğunu anlamak lazım. Kimine göre ilişki, kimine göre savaş, kimine göre ego çatışması gibi bir sürü şey sayılabilir ve herkesin ilişki denen olaya bakış açısı farklıdır. Abim ilişki "taktik savaşıdır" der her zaman. Ve eğer taktik uygulamazsan mutsuz olursun der. Bir sürü taktiği vardır ama onda benim ilişki anlayışıma ters. En yakın arkadaşımda uyumlu olmaktan yana 2 yıldır birlikte olduğu biri var hiç kavga etmediler arkadaşımın sakinliğinden, susmasından bu da bana ters o kadar olumlu ve uyumlu asla olamam. Bir arkadaşımda özgürlükçü yöneten taraf hep ileri o bana daha yakın aslında.

Şimdi bakıyorum mutlu musun.? diyorum kendime aslında değilim. Her gün kavga iki günde bir ayrılık.? 1 yıldan fazladır birlikteyiz ve birbirini bu kadar çok seven bir çiftin bu kadar anlaşamaması nedir diye sorup durdum kendime ve sonunda buldum galiba. Kendi ayakların üstünde durmak evet çok güzel ben bu şekilde yetiştirildim. Kendini ezdirmeyeceksin evet, söz hakkın olacak evet ama ben abarttım galiba. Partnerimin bir erkek olduğunu unutuyorum ben, onun ilişkimizin temeli olduğunu, ve kabul edemesek de eşlerimizin bizden bir adım önde olması gerektiğini anladım. Zaten bir düşünün kim pasif, kılıbık hep susan aciz bir erkeğe saygı duyar ki. Masaya da vurmalarına izin mi vermeliyiz he kızlar.? İlişkimiz ego çatışması haline getirmeden onların erlerimiz olduğunu kabul mu etsek. İtiraf etmeliyim ki benim tepkilerimin büyüklüğünden çıkılmaz noktalara geliyoruz sözlümle. En yakın erkek arkadaşım artık yönetmeyi bırak erkek olduğunu hissetsin biraz çocuk demişti. Haklı galiba.?

Bilmiyorum kafam hala çok karışık.? Sizce nedir ilişkide ki temel nokta.? Bu arada sakın karşılıklı saygı sevgi demeyin arkadaşlar gerçekçi olalım.?

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

"Sakın karşılıklı saygı sevgi demeyin" demişsiniz fakat ben yine de aynı şeyi söyleyeceğim; "Karşılıklı saygı ve sevgi" dir. İlişkileri ayakta tutan. Arkadaşlık, dostluk, iş ortaklığı, evlilik ya da adına ne derseniz deyin. Sonuçta iki tane "BEN"in buluşma noktasıdır ilişkiler, karşılıklı saygı ve sevgi olmazsa bu ilişki değil BEN"lerin çatışmasına döner ki, bu da ilişkelerin erezyona uğramasına en büyük sebeptir. Günümüz evliliklerinde ki, çöküşlerin en temel sebebidir bence. İşin özü; İslam ahlakıyla ahlaklanmakdır. Ne demiş Hz.Mevlana Mesnevisinde; "Kerim olanlarla alışveriş kolaydır" İslam ahlakıyla ahlaklanmış yani "Kerim" kul olmuş insanlarla ilişkiler doğru yolunda ilerler. Hakk adına taviz vermekte diyebilirsiniz buna, Hakk'da buluşmakta diyebilirsiniz. Tabi söylenecek daha çok şeyler var elbette, şimdilik bu kadar yeter gibi geliyor bana. Belki de okumak istediklerini yazmamış olabilirim fakat benim inandıklarım bunlardır... Sağlıcakla Kalın...

Yorum Dükkanı 
 14.04.2010 10:09
Cevap :
Ama saygı dediğimiz olay artık ilişkilerde ender bulunan birşey.birtek karşı taraf adına konuşmuyorum bende belkide öyleyim hatta öyleyim.Karşımızdaki sevdiğimiz olunca nedense pervasızca davranabiliyoruz. Aslında tek taraflı yönetim dir ilişkiler. Ama bayan tarafından olunca yürümüyor :) ki erkeğin ağırlığı daha bi ayrı ilişkilerde.Aslında benim özetle anlatmak istediğim şuydu kabul etmekte her ne kadar zorlansamda erkektir bir adım önde olan :) demek istediğim kısaca buydu.. Sizin bakış açınızda doğru ve çok güzel. Yorumunuz için teşekkürler...  16.04.2010 9:00
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 41
Toplam yorum
: 31
Toplam mesaj
: 15
Ort. okunma sayısı
: 1216
Kayıt tarihi
: 28.04.09
 
 

24.07.1984 Sakarya doğumluyum... Hayatım hep yoğun geçer hem çalışıyorum hemde okuyorum... Bana iyi ..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster