Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

04 Ocak '08

 
Kategori
Gündelik Yaşam
Okunma Sayısı
492
 

İnadına Taksim'de olacağım

İnadına Taksim'de olacağım
 

Taksim'de taciz


Yanlışımızı gördükçe sevinen, pireyi deve yaparak büyüten, sözüm ona avrupalı olmakla övünenlere bir kez daha madara olduk.Sağ olsun bizim medyada elinden geleni yaptı bu konuda. Tabii ki haber atlanmaz çekilir ama be kardeşim hiç mi tüyün kıpırdamadı da engel olmak istemedin ? Bari çektikten sonra engel olmaya çalıştığın da haber olsaydı da ‘’oh be nihayet biri çıktı ‘’ diye sevineydik hiç olmazsa.Adamlar dakikalarca kıza tacizde bulunuyor ve sen bunu rahatlıkla çekiyorsun da çekiyorsun. Yuh ! demiyorsun. Bir tek bu görüntüler yeter de artar bile yabancının bizi tu kaka Türk diye damgalamasına .Kendi gözlerindeki çöpü görmezler, gelir bizim gözümüzdekileri görürler çünkü.

İzlerken çok kızdım. Öfkeden kudurdum. Lanet okudum onu yapanlara. Allah belanızı versin dedim dakikalarca tekrar, tekrar…….sonra bir o kadar da ülkem adına üzüldüm.Bir anda gözden düşmeye aday bir görüntüydü çünkü bu görüntüler .Başka ülkelerin yılbaşı görüntülerinde havai fişekler varken , bizimkinde neden taciz haberleri olsun ki ! Kendini bilmezlerin proveke hareketlerinin yüzüne ülkem neden kötü bir imajla kirletilsin ki!

İlle de her adım başında bir polis mi olmalı ? Yanlışa dur diyemeyecek kadar duyarsız ve korkak mıyız? Seyirci olmayı bu kadar mı sever olduk ? Nerde örf ve adetlerimiz ?Ağabey gibi korumacılığımızda mahallenin kızına yan gözle bakmak bile yokken bir yabancıya bakmak, bakmakla da kalmayıp tacizde bulunmak evla mı oldu ? Şikayetçi olunmazsa suçun 57 YTL na bağışlanır olması , aynı suçun tekrarını kolaylaştırmaz mı ? Taksim kurtarılmış bölge mi yoksa ? Namuslularla , namussuzların mekanları ayrı, ayrı mı, bunun böyle olduğunun kararını açık veya kapalı baş, kollu veya kolsuz gömlekli olmak mı verecek ? Öteki beride, beriki ötede olamayacak mı?

Tez elden buna bir çözüm ! kim ilgiliyse ve de kim bilgiliyse ….

Olayın geçtiği yerde olmak tercihim olmazdı ama velakin olmuş olsaydım eğer , öfkeyle mutlaka ‘’ne yapıyorsunuz siz’’diye bağırmadan duramazdım her halde.Kara koyun gibi orta yerde kalakalsam da yapardım bunu… -’’sonrasında görürdün gününü ‘’dediğinizi duyar gibi oldum şimdi. Acı olan da bu zaten;hep sonrasından korkmak ve korkarak vazgeçmek !

Seneye ömrüm vefa ederse, inadına Taksim’de olacağım !


resim:internet haber/foto galeri

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

Yazmışsın....Çirkinliği sunmak kolay, onu yapılırken engelenmesi zordur! MEDYA NEDENSE HEP BÖYLE YAPIYOR. tu kaka ne varsa orda ; ama çözümde kılını kıpırdatmıyor. Taksim bir rezaletti o gece, tam anlamıyla seyretmedim bile, bilindik tanıdık sahnelerdi... Alkol almış ve oraya o tür edepsizlikleri yapmak , ve uygun kadını bulmak için giden binlerce insan... Bişi desem bana kızmassın umarım.. Ben kadın halimle asla, asla, asla oraya gitmem.. sonucu bellidir ... Sorun çok derinde yatıyor... Çözüm nerde bilmiyorum:) Medyaya soralım belki biliyordur...:) eline, yüreğine sağlık... sevgilerimle...

Portakal Çiçeği ve FISILTI 
 15.01.2008 11:46
Cevap :
cevabınıza ben de katılıyorum kızmak ne kelime...ama zaten bunu istemiyorlar mı ? O yüzden inadına gitmeli ya !..yorumunuz için çok teşekkür ederim..sevgilerimle  15.01.2008 22:31
 

Sayın yazar, bu görüntüleri sahiplenmek mümkün değil. Ama bir gerçek daha var ki Türkiye sadece Taksim'den ibaret te değildir. Dört bir yanda insanlarımız insan gibi eğlenerek, yeni bir yıla girdiler. Bence provaksiyonerler iş başında, yılbaşı kutlamalarını başka şekle dönüştürebilirmiyimin hesapları yapılıyor, o kadar. Birkaç cahil ve görgüsüz her yerde ve her eğlencede var.

Yalnıztürk 
 05.01.2008 19:00
Cevap :
dikkat ederseniz ben de bunu söylemek istemiştim...bunlar proveke davranışlar bence...yorumunuzda haklısınız..böyle yaparak sözüm ona kadınları eve mi kapatacaklar...  05.01.2008 20:20
 

Taksimde taciz! Utanç verici bu durum her yılbaşı tekrarlanmakta. Bir Allah'ın kulu çıkıp bu konuda bir şey yapmaz mı? Sevgili ablacığım inanın bende sizin gibi durmadan "Allah belânızı versin" demekten başka bir şey yapamamanın sıkıntısını çektim günlerdir. Bir yetkili çıkıp bu olaya mani olamadıkları için özür dilemedi! "Aczini bilmek de bir meziyettir."- (Ö. Seyfettin.) Öyle değilmi? yazıklar olsun... Bu haberin Türkiye'ye ne getireceği belli ama inanın bu haberin videosunu çeken kişinin de duyarsızlığı en az saldırganlar kadar ayıptı. Bu mesele daha çok konuşulacak Saygılar sevgiler efendim, ayrıca dedeye selamlar.

M.Talip Girgin 
 05.01.2008 3:44
Cevap :
evet demi ya...sanki sinama çeker gibi çekti çektiler...  05.01.2008 20:21
 

Karakoyun gibi kalacağınıza ihtimal vermiyorum efendim, ama karakoyun muyum diye düşünenlerin tek değil de sürü olduklarını görmelerine vesile olacağınızdan eminim:)) Saygılar

Emef 
 04.01.2008 21:15
Cevap :
yorumunuza çok teşekkür ederim ...yüreğimin düşündüğünü yazmıştım..  05.01.2008 3:23
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
 
Toplam blog
: 285
Toplam yorum
: 590
Toplam mesaj
: 149
Ort. okunma sayısı
: 1308
Kayıt tarihi
: 09.12.06
 
 

Zonguldak doğumluyum. AÖF Mezunu olup, üç çocuk annesiyim. İki de torunum var. Şiir, doğa yürüyüş..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster