Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

08 Temmuz '10

 
Kategori
İş Yaşamı - Kariyer
Okunma Sayısı
1113
 

İş yaşamında nasıl giyinmelisiniz?

İş yaşamında nasıl giyinmelisiniz?
 

Eleman ilanlarına bakarsanız, özellikle son yıllarda prezentabl olmak şartını görürsünüz. Özellikle son yıllarda iş ilanlarının olmazsa olmaz şartı. Eğitiminiz, iş tecrübeniz ne olursa olsun, prezentabl olmazsanız, hiçbir işte neredeyse tutunamazsınız. Kariyerinizde bir ilerleme sağlayamazsınız. Ama prezentabl olacağım diye de basit giyim tarzlarına, kendinizi hafife alacak giyim kuşama bürünmeyin. (hangi moda)

İş yaşamında eskisi gibi katı kurallar yok giyim kuşam konusunda. Kadınlar dilediği gibi giyinebiliyor. Peki bu özgürlüğün sınırı olmalı mı? Elbette olmalı. Kurallar yıkılmış olsa da kişinin kendi kuralları olmalı. Feminen giyinirken, seksapaliteyi geriye itmeli.Kişinin özgüveni yaptığı işte zaten başarıyı getirir. Onun dışında giyim kuşam kesinlikle dikkat edilmesi gereken bir unsurdur. Feminen görüneyim derken işin gerektirdiğinin dışına çıkıp, seksiliğinizi ön oplana çıkarmayın. Mesela kalkıp kırmızı, ipek, dekolte bir bluzla işyerine gitmeyin. Bana yakışıyor diye size her yakışanı işyerine taşımayın. Bu ancak sizi basit ve kolay ulaşılıabilir yapar unutmayın. O an için başarıyı elde ettiğinizi düşünürsünüz ancak sonuçta veren siz olursunuz ve başarı da elinizden uçar gider. İş yaşamında başarı sadece kılık kıyafet değildir. Bunun bilincinde olun. Yaptığınız işte başarı hedef olmalı. Yaptığınız işin en iyisini yapmak için çabalamalısınız. İçerik yoksa, kıyafetleriniz sizi bir yere kadar taşır. Sonrası hüsran...

Her kadının bir imajı vardır. Duruşu ile, yürüyüşü ile, makyajı ile. Yani beden dili. Önemli olan bunu kişiliğinizle örtüştürerek dengeyi kurmak ve ilerlemektir. Kendi tarzınızı seçin. Feminen ve ciddi ama asla basit ve sıradan giyinmeyin. Takım giyin demiyoruz size, ama kalkıp askılı bir elbiseyle ya da yaka dekoltesi abartılmış bir giysi ile işyerine asla gitmeyin. Bu gözleri size çevirse de anlıktır, bunu da kulak arkası etmeyin. Evet kadınsı olun, ancak kadınlığınızı kullanmayın.

http://www.hangimoda.com/is-yasaminda-nasil-giyinmeli.html

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 384
Toplam yorum
: 102
Toplam mesaj
: 22
Ort. okunma sayısı
: 1665
Kayıt tarihi
: 02.05.09
 
 

Yazmayı, okumayı, paylaşmayı, özgürlüğü seven, "BİLGİ"lenirken, "BİLGİ"lendiren dünya insanıyım. Lai..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster