Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

30 Kasım '17

 
Kategori
Güncel
Okunma Sayısı
782
 

İsmail Özdağlar'ın Suçu Neydi?

İsmail Özdağlar'ın Suçu Neydi?
 

Zarrap davası ülke gündemine oturdu. İtiraflarında Türkiye'de verdiği dudak uçuklatan rüşvet rakamları var. Sosyal Medya'da çarşaf çarşaf rüşvet listeleri yayınlanıyor. Dava devam ediyor.

Sade vatandaş olarak haberleri izlerken aklıma İsmail Özdağlar geldi. Bilidiği gibi Özal'ın devlet bakanıydı. Bir gemi işetmeciliği yapan birisiyle aralarında telefon konuşması yapılıyor. Konuşmalardan ilgili şahsın bakanlıkta bir işi bekliyor. Bakan diyor ki, 'bizim 25 milyon ne oldu?' Karşı taraf bu konuşmayı kayda alıyor ve Özal'a götürüp dinletiyor. Özal da İsmail Özdağlar'ı Yüce Divan'a gönderiyor. Özdağlar 2-2,5sene hapis cezası alıyor. Hapis yatıyor, siyasi hayatı sona eriyor.

Demokratik sistemlerin en zayıf tarafı çoğunluk iktidarının usulsülükleri, yolsuzluklarının denetlenme meselesidir. İşin ilginç yanı vatandaşların önemli çoğunluğu bu tür olaylar karşısında sessiz kalmasıdır.

Hukukun üstünlüğünün hakim olmadığı demokrasiler geri demokrasilerdir Siyaset millete hizmet olmaktan çıkmış, zenginleşme aracı haline gelmiştir.

Yazımı temiz toplum temiz siyaset diyerek tamamlıyorum.

Abdülkadir Güler bu blog'u önerdi.

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

Ben hukuk ve adaletten yanayım. Hukuk ve adaletin olmadığı bir memlekette demokrasiden bahsedilemez. Ben de merak ettim İsmail Özdağlar'ın suçu neydi? Ama Rahmetli Turgutü ÖZAL gibi bir doevlet adamı vardı. Onu da yargıladı.... Sayın Turgut ÖZAL'ı rahmetle anıyorum. Mekanı cennet olsun.. .

Abdülkadir Güler 
 22.03.2018 11:35
Cevap :
Teşekkür ederim sayın hocam,saygılar.  22.03.2018 16:52
 

İktidarın en büyük hatası yargının içinde belli odakların kümelenmesine karşı gerekli önlemleri almamış olmasıdır. Bu korkuyla da adı rüşvete karışan o bakanları ve bürokratları yargı karşısına çıkartmamasıdır. Geriye dönüşü hususunda uyarıldılar. Bence en azından şimdi yargı önüne çıkmaları sağlanmalıdır. Koray Aydın örneği de yaşanmıştır. Evet siyasete güven duyulmamasının altında birinci neden son sözün üzdür.Saygılarımla.

E Ruhi YALÇIN 
 01.12.2017 9:08
Cevap :
Haklısınız,yorumunuzla değerli katkınız için teşekkür ederim,saygılarımla,esen kalınız  01.12.2017 14:05
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
 
Toplam blog
: 470
Toplam yorum
: 339
Toplam mesaj
: 18
Ort. okunma sayısı
: 216
Kayıt tarihi
: 15.03.11
 
 

A.İ.T.İ.A Yönetim Bilimleri Fakültesini bitirdim. Kütüphaneci ve Maliyeciyim. Emekli oldum. İlgi ..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster