Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

17 Mayıs '18

 
Kategori
Dünya
Okunma Sayısı
249
 

İsrail’le Uğraşmak Yetersiz, Amerika ve Müttefiki ‘Müslümanlar’ Durdurulmalı!

İsrail’le Uğraşmak Yetersiz, Amerika ve Müttefiki ‘Müslümanlar’ Durdurulmalı!
 

Bir kere, 62 masum Filistinli hangi gün öldürüldü?

ABD, elçiliğini Kudüs’e taşıdığı gün!

Filistinlilerin ayaklanmalarının sebebi zaten, doğrudan doğruya ABD’nin kendisi!

ABD,  attığı adımlarla olayları bizzat başlatan ülke…

Her şartta İsrail’in yanında ve arkasında durarak onu kışkırtan ülke…

Büyük bir güçten cesaret almasa, İsrail bu kadar pervasız, bu kadar saldırgan, bu kadar kan dökücü olabilir mi?

Tabii İsrail’i pervasızlaştıran sadece Amerika değil…

Amerika’yı daha da atak hale getiren, İsrail’i daha da pervasızlaştıran bir faktör daha var: Her ikisinin de “kankası” olan “Müslüman” müttefikleri!

Kim bunlar?

İsrail ve Filistin’e komşu Arap ülkeleri…

Mısır,

Suudî Arabistan,

Birleşik Arap Emirlikleri,

Ürdün!

Bu ”Müslüman” ülkelerden, İsrail’e, “göstermelik” bir-iki cılız sesten başka bir tepki; hele, Amerika’ya “tık” var mı?

Türkiye, İsrail’e “sert” tepki gösteriyor ama yetersiz olduğu gayet açık… Başta Suudi Arabistan olmak üzere, ABD ve İsrail müttefiki Arap ülkelerine de tepki göstermeli…

Öte yandan, ABD’den sonra, Guatemala da elçiliğini Kudüs’e taşıma kararı aldı. Türkiye, Guatemala’nın Ankara büyükelçisini Dışişleri Bakanlığı’na çağırarak buna tepki gösterdi.

Fakat aynı tepkinin, Guatemala’nın yolunu açan, bu işi ilk başlatan ABD’nin Ankara büyükelçisine karşı gösterildiğini duymadık!

x   x   x

KÖPEK ISIRIRSA SUÇ KİMİN?

22 Kasım 2012’de İsrail’in Gazze’ye yönelik saldırısını değerlendirmesini isteyen Fox Haber muhabirinin sorusuna cevap veren Robet De Niro, “Yaptıklarından dolayı neden İsrail’i suçluyoruz ki?” dedi. Bu cevap karşısında muhabir şaşkınlık geçirdi. Usta oyuncu, konuşmasını şu örnekle sürdürdü:Kuduz bir köpek tarafından ısırıldığınız zaman kimi suçlarsınız? Köpeği mi, sahibini mi? Kuşkusuz sahibini. Bu yüzden bütün suç ABD hükümetinin… İsrail gibi bir ülkeyi desteklediği için.”

fufterem.com'dan...

x   x   x

GAZZE’DE YAŞAMAK!

Gösterilerde, 14 yaşındaki kızı, Vesal Şeyh Halil’i kaybeden Reem Ebu İrmana: “Ölümün hep bu yaşamdan daha iyi olduğunu düşündü. Gösterilere giderken, her zaman, Tanrı'ya, şehit olmak için dua edeceğini söylerdi.”

The Guardian, 16 Mayıs 2018

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

Yazınızda ve yorumlarda belirtildiği üzere İsrail'i katliamcı ülke yapan ABD. ve ABD.nin tahakkümü altına girmiş ülkelerdir. Yaser Arafat'tan beri İsrail'in zulmüne uğrayan Filistinliler terörist bir kavim olarak dünyaya tanıtılmıştır. ABD. ve İsrail için zulme karşı direnmeyi terör olarak göstermek çok kolay olmuştur. İçeriye kışkırtıcıları sokar, din savaşçıları olarak dışarıdan yardım da sağlatırsanız, muradınıza erer soyları tükeninceye kadar katliam yaparsınız. Neticede ABD. ortadoğuda egemenliğini sağlamak için her türlü yolu deniyor ve de başarıyor. BM. lerde bile kendi lehine kararlar aldırıyor, ya da zaman kazanıyor, unutturuyor. Tepkilerin şiddetine göre kedinin fare ile oynaması gibi dünya üzerinde her haltı yiyor ve de durdurulamıyor. Maaleseftir ki, ABD.deki zihniyet değişmediği sürece katliamlar durmayacaktır.

Fehmi Asna 
 21.05.2018 5:06
 

Evet Sayın Cengiz bütün suç ABD'nin kınıyorum.Selamlar sevgiler sağlık ve mutluluklar.NAHİDE ÇELEBİ

NAHİDE ÇELEBİ 
 19.05.2018 8:50
 

Olaylara bir de şöyle bakmak gerekir sevgili arkadaşım: Bu olay Armegeddon sürecine bağlı gelişen olaylardandır... Armegeddon süreci Evanjelistlerin planladığı bir süreç... Bu süreci öyle sürdürüyorlar ki mutlaka ve mutlaka süreç sonunda İsrail ve Müslüman çatışması yaratıp bu çatışmada İsrail'i her bakımdan destekleyip sonunda İsarail'in galip gelmesini sağlamak ama İsrail'i de bitkin ve harap hale düşürmek böylece dünyada Tek din Hıristiyanlığı ayakta kalır yapmak İsa peygamberin dünyayı yönütir olmasını sağlamak ideallerine hizmet etmek... Olay bu arkadaşım... Bu olay öncelikle dünya silah üreticilerini zengin ediyor... Adamlar bu silahları duvara süs olsun diye üretmiyorlar ya... Satacaklar yeniden yapacaklar yeniden satacaklar... Bu da dünyayı kana bulamaktan geçer... Ben diyorum ki bu konuda özellikle Türkiye ve İran soğukkanlı davranmalı olaylara balıklama atlamamalı... Barışa çok ama çok ağırlık vermeyi asla ihmal etmemeli barış içinde olaylara müdahale etmenin yolunu bulmalı..

Halil Güven (Sökeli) 
 19.05.2018 7:42
 

#Karşıyız Yaşama hakkı deyince sadece Yahudi ve Hristiyan'ın hakkını mı kastetti ? Müslümanın hakkı yok mu ? ALLAH ADINI KULLANIP KATLİAM YAPANLARA KARŞIYIZ.

Muzaffer Baca 
 18.05.2018 16:53
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
 
Toplam blog
: 1412
Toplam yorum
: 5027
Toplam mesaj
: 25
Ort. okunma sayısı
: 1215
Kayıt tarihi
: 04.06.10
 
 

Ücret karşılığı hiçbir yerde çalışmıyorum. Sandıklı'da doğdum. Kuleli Askerî Lisesi, Kara Harp Ok..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster