Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

02 Kasım '07

 
Kategori
Haber
Okunma Sayısı
385
 

İşte DTP, işte Öcalan!

İşte DTP, işte Öcalan!
 

Hani herkes barış istiyordu? Hani sınır ötesine kan akmasın diye karşı çıkıyorlardı? Hani şiddeti ve terörizmi desteklemiyorlardı? Hani ülkenin bölünmesi diye bir talepleri yoktu?


Milliyet web sayfasında yer alan "DTP'den Tahrik Gibi Bildiri" başlıklı haberi okudunuz mu bilmiyorum. Okumadıysanız hiç yeltenmeyin. Benim gibi sinirleriniz bozulmasın.
Ağızlarını açtıklarında terörizmi desteklemediklerini söyleyen, fakat hiç bir zaman PKK'yı kınayamayan DTP'liler, işte bugün gerçek niyetlerini bir kez daha ortaya koydular. Öcalan gibi binlerce kişinin ölümünden sorumlu bir teröristi "Kürt halkının önderi" ilan etmeleri yetmedi, daha rahat edebileceği bir cezaevine naklini bile istediler. Bu da yetmedi Türkiye'de bölgesel özerk yönetim talep ettiler. Yani bugünkü Irak gibi.
Bunları duydukça askerin dağda yaptığı savaş boşa gidiyor gibi geliyor bana. Terörist burda, şehirde, mecliste iken, dağdaki teröristi yok etmenin ne manası kalıyor. Özerk yönetim sonucu, Irak'ta kurulu Kürt devleti ile birleşme hayalleri yattığını bilmiyor muyuz?
Buna birilerinin dur deme zamanı gelmiştir. Bu demokrasi ve fikir özgürlüğü kisvesi altına giremez. Savcılarımız harekete geçmelidir. Siyasilerimiz harekete geçmelidir. Sn. Başbakan asker emeklilerinin konuşmalarının kışkırtma olduğunu söyleyerek eleştirmek yerine, bu adamların bildirilerine el atmalıdır.
Türkiye'yi bölme hayalleri ile yaşayan Amerikan ve İsrail maşaları şunu iyi bilmelidir. Türkiye'yi Irak sanmayın. Türkler o kadar basit alt edilecek bir millet değildir. 80 yıl önce imkansızlıklar içinde dahi işgalcileri alt eden bu millet, bir avuç isyancıyla mı başedemeyecektir. Siz Türk milletini çok hafife alıyorsunuz çok!

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

değerli büyüğüm öncelikle bunun çözüme faydası varmı onu düşünelim bence yok eğer sizin çözüme katkı getirecek bir yorumunuz varsa ayakta alkışlarım ama yoksa da ,yinede saygı duyarım.sağlıcakla kalın. saygılarımla

Alex Kaptan 
 05.11.2007 17:06
Cevap :
Çözüm bu mu dan kastınızı pek anlayamadım. Ben şahsi olarak ırkçılığın her türlüsüne karşıyım. Bana göre DTP aktif olarak Kürt ırkçılığı yapmaktadır. Demokratik çözüm adı altında, ABD-İsrail politikalarını yürütmek, emparyalizme maşa olmaktan başka bir şey değildir. Bugün Irak'a çullanan emperyalistler, yarın İran'a, sonra Suriye ve Türkiye'ye çullanacaktır. Bundan emin olabilirsiniz. Henüz 80 yıl önce ülkemizi işgal eden işgalciler, şimdi değişmediler. Bu savaş enerji savaşıdır. Petrol, doğalgaz, bor, uranyum, osminyum vb. Ben emperyalizmin hain tuzaklarına karşı durmaya çağırıyorum herkesi. Dün sağ-sol, alevi-sünni meselesi, bugün Kürt-Türk olmuştur. Amaç zayıf düşürmek, düştüğün anda da üstüne çökmektir. Atatürk'ün yazılarını okursanız anlarsınız. Osmanlıyı aciz duruma getirenler, şimdi aynı politikayı ülkemize yönelttiler. Uyanık olmak, tarihten ders almak zorundayız. Bilmem anlatabildim mi? Yorumunuzdan dolayı teşekkürler. Hoşçakalın...  05.11.2007 17:16
 

Gerçekten kızmışsınız.. Suçu övmek suçtur. O bildiri bir suç aleti. Gereken soruşturmanın yapılması lazım. Ama, düşünce özgürlüğünün sınırı yoktur. Birileri gerekçesini ortaya koyarak özerklik ya da başka bir şey isteyebilir. Bu normal bir şey. Hatta, DTP'den bunu duymak iyi bir şey bile. Hiç değilse dürüst davranmayan insanlarla muhatap olmanın yaratacağı kirlenmeden kurtulmuş olunur. Türkiye bağımsız ve egemen bir devlet. Onu ayakta tutan güç ne olup biteceğine karar verecektir. Ama şiddet içermeyen fikirler suç sayılamaz.

Erdal Aydın 
 03.11.2007 1:46
Cevap :
Sorun burda zaten. Fikir tamamen şiddet içeriyor. Açık ve seçik PKK propagandası yapılıyor, Öcalan'a halk önderi deniyor. Kızmamak mümkün mü? Kusura bakmayın katil fikirlerin özgürlüğü olamaz. Yorumunuzdan dolayı teşekkürler. Hoşçakalın...  03.11.2007 15:00
 

Hatta derhal herhangi bir cezaevine nakledilmeli. Ancak nakledilmeden önce cezaevinde olacaklardan doayı sorumluluğu da dtp almalı onunla tanışmak isteyen çok mahkum var....

sedataydın 
 02.11.2007 23:19
Cevap :
Doğru. Bu açıdan hiç düşünmemiştim. Hoşçakalın...  03.11.2007 15:00
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 109
Toplam yorum
: 205
Toplam mesaj
: 53
Ort. okunma sayısı
: 1236
Kayıt tarihi
: 07.07.06
 
 

Yorum yapmaktan ve metin yazmaktan zevk alıyorum. Her insanın yorum yapması kişisel görüşlerini beli..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster