Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

02 Ocak '18

 
Kategori
Siyaset
Okunma Sayısı
51
 

İyi Partinin Kendisi Değil Dolduracağı Boşluk Önemli

İyi Partinin Kendisi Değil Dolduracağı Boşluk Önemli
 

Doldurabilirse tabi… Bundan sonra kurulacak her parti için böyle bir beklenti içine gireriz. Şu anda Fener, GS, Beşiktaş taraftarı takımını nasıl tutuyorsa insanlar da öyle parti tutuyorlar. GS’lı biri takımını bırakır mı? Öyleyse AKP’li biri de partisini bırakmaz.

Bu durumda bizler mevcut partilere mahkûmuz… Bunların ülkeyi bir yere getireceğine inanıyorsak sorun yok. İyi Parti için daha kurulmadan anketlerde %15’lere yakın bir oy göründü.

Bu oy İyi Partinin oyu değil, diğer partileri istemeyenlerin oyu. Artı her görüşten insan var. Ve inanırlarsa arkası gelebilir.

Başlıkta kastettiğimiz boşluğun yüzde olarak oranını bilmiyoruz ama şimdilik bu kadar. %15, 55 milyon seçmende 3,5 milyon oy demektir. Bu kadar kişi şu anki partileri istemiyor. Artı İyi Partinin beklediği parti olmadığını düşünenler ve henüz karar verememiş olanlar da var.

Bu boşluğun partisi yoktu. Yani dindarların, milliyetçilerin, Atatürkçülerin ve Kürtlerin temsilcisi partiler var ama “Belirli ölçüler çerçevesinde bunların hepsi olsun” diyen bir parti yoktu.

İyi Partinin oyu hazır, uğraşması gerekmiyor ki öyle olduğu görüldü. Konu İyi Partinin bu boşluğu doldurup dolduramayacağı.

 

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

Merhabalar Kerim Korkut. Bakın bu yazınıza tam puan veriyorum. Çok doğru ve yerinde bir tespit. İyi parti seçimlere girerse, boşta kalanların oylarını toplayacak. İyi partiye, partisinden dolayı kimlerin oy vereceği belli. Selam ve dualarımla.

Recep Altun 
 03.01.2018 9:02
Cevap :
Çoğu kimse katılmadı ama, İyi Partiyi önemsemiyorlar.  07.01.2018 20:45
 

Ne dediklerinize aynen katılıyorum.Zaman gösterecek elbette,ama yarını belli olmayan bir dönemden geçiyoruz.

Abbas Oğuz 
 02.01.2018 22:24
Cevap :
" yarını belli olmayan bir dönemden geçiyoruz." İşte bu yüzden öngörüde bulunamıyoruz.  07.01.2018 20:29
 

Ben fanatik olmasam bile Galatasaraylım ama siyasi partilerin hiç birini tutmam. İyi partiye gelince onun herhangi bir boşluk dolduracağını HİÇ AMA HİÇ sanmıyorum. Onunda diğerlerinden en ufak bir farkı olmayacaktır. Ha Ali ha Veli hepside aynı yolun yolcusudur. Her siyasetçinin ve her siyasi partinin belli bir ideolojisi vardır ve bu nedenle de hiçbirinden en ufak bir fayda gelmez. Vatanını seven, halkını seven, halka hizmet etmek isteyen insanın TARAFSIZ ve OBJEKTİF olması gerekir. Oysa siyaset yapan bir insan ne tarafsızdır ne de objektif. Bence İYİ partide en azından diğer partiler kadar KÖTÜ'dür. Meclise girerlerse onlarında diğerlerinden en ufak bir farkı olmadığı ortaya çıkacaktır. Selamlar

Matilla 
 02.01.2018 22:23
Cevap :
Gerçekçi kimliğinizi ortaya koyarak değerlendirmede bulunmuşsunuz.Teşekkür ederim.  07.01.2018 18:56
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
 
Toplam blog
: 5851
Toplam yorum
: 14736
Toplam mesaj
: 282
Ort. okunma sayısı
: 638
Kayıt tarihi
: 21.09.08
 
 

Sadece sayfalarda kalan yazılar şaheser olsalar bile önemsiz ve anlamsızdır. İnsanlara ulaşan ve ..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster