Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

27 Aralık '14

 
Kategori
İlişkiler
Okunma Sayısı
509
 

Kadınlar, ben ve yaşam!

Kadınlar, ben ve yaşam!
 

“Gök yarıldı ve şimşek oldu,  tanrı kadını mükemmel olarak yarattı. Ve biz erkekler onların göbek deliğinden dışarı çıktık. Allah hepimizi kutsadı.”

Evrilmek üzere yüzyıllar geçerken kadın tüm medeni görüntüsüne rağmen bir arpa yol aldı. Erkek ise kadının yediği arpalara göz dikerken kadının medeni görüntüsünü “memeli” algıladı ve dürtük-dürtük peşinden geldi. İşte aşk ikilemi böyle başladı; medeni kadınla, onu memeli sanan adamla!

Erkek için en büyük dürtü, memenin kadının pozisyonuna göre duruşuydu. Mesela Marliyn Monroe’yu bile memeli zannetti. Oysa Monica Belluci’nin memeleri yanında onunkiler memecik bile etmezdi.

“Seni ilk gördüğüm anda hissettiğim şey, bir büyük köpeğin, bir küçük köpek için hissettiğinden farklı değil ama beynimle sana yalanlar üretmek istiyorum ve seni kandırmak ve böylelikle seninle muhteşem bir aşk yaşamak istiyorum” dedi bir itin teki!

“Aslında sahip olduklarım o kadar değerli ki senin kirli ellerinin onların üzerinde gezinmesi, beni irkitecek! Ve hem sonra zengin olmana rağmen o balkon adındaki Türk baklavaların seni son derece itici kılıyor. Bu arada hediyene bakayım? Ay inanmıyorum yoksa bana tam tur mu taktın? Ay şekerim, ne kadar iyi bir insansın sen! Ben seni o baklavalarından severim; erkeğim benim!.” İç sesi: “Keşke biz de Angelica Jolie kadar şanslı olup hepsine sahip olsak. Hem sonra o bir estetik güzeli canım. Şayet John Voight’un kızı olmasa görürdüm ben onun oyunculuğunu!”

“Ben bir kadın olarak hem cinslerimle anlaşamam. Onları yeterince cool ve düzgün bulmuyorum. Ah bu kadınlar çok kıskançlar!”.

“Bir erkeğin beni algılamamasına anlam veremiyorum. Oysa tek istediğim beni anlaması için çaba sarf etmesi, beni öğrenmesi, beni sevmesi, bana aşık olması, benimle evlenmesi, bana hediyeler alması, özel günlerimi hatırlaması, benimle aşk yapması, benden başka hiçbir şeyle ilgilenmemesi. Bu kadar! Ben çok şey mi istiyorum?”.

Kesinlikle hayır! Çünkü Türkiyemde kadın olduğundan kat ve kat değerlidir. Bir elmastır o. Bulunmaz Hint kumaşıdır. Konuştuğundan azını yapan, yaptığından çok fazlasını konuşandır. Erkekler için hiçbir empati yapmayan, erkeklerden sürekli empati isteyendir o!

Kadın gerçekten erkekten değerlidir. Ve ne yazık ki ülkemde onu değerli yapan cinselliğidir. Çünkü dini gerekçelerden ötürü, onun cinselliği çok para etmektedir. Çünkü arz, talebi karşılamamakta fiyat sürekli artmaktadır. Basit bir ekonomi kuralı gereği!

Bütün bu anlattıklarım benim ilişkilerimle ilgili konular değil. Fakat cinselliğin bu kadar ön planda tutulduğu dünyada, kadının ölüsü ve dirisi gerçekten büyük paralar etmektedir.

Bu dünyadaki en büyük lanet, çok güzel bir kadın olarak dünyaya gelmektir. Sürekli talep ve ilgi karşısında kendini tanrıça statüsüne koyan kadın, sürekli kendini ve kişiliğini kaybetme tehdidiyle karşı karşıyadır. Hayat kadını güzelliği mertebesince kişisizlikleştirir. Kadın şayet iyi insan ise paçavraya döner! Eli olan herkes elbisesinden bir parça yırtar! Bu ellerin bir kısmı da kadın elidir. Sevici oldukları için değil, kıskanç oldukları için yırtarlar elbiseyi!

“Anıl beni nasıl oluyor da bu ni olduğu belirsiz bir arabayla almaya cüret edebiliyorsun. Oysa benim diğer erkek arkadaşlarım Mercedes, BMW ile alırlardı beni!”

“Yürüyecek misin, yoksa geliyor musun?”

Hayatın en büyük açmazlarından biridir markacı yaşam, lüks yaşam, ayrıcalıklı yaşam! Beni ayrıcalıklarımı yeteneklerimle göstermişimdir yoksa sahip olduğum emtialarla değil! Çok param olduğu dönemde dahildir buna! Başarı sizin gerçeklediğiniz kişiliğinizdir. Yoksa biriktirdiğiniz mal varlığı değil!

Benimle beraber olan tüm kadınlar bu geri dönüşümsüz yaklaşımımdan dolayı bana aşık olsalar bile, hayatın böyle geçmeyeceği konusunda hem fikir oldukları için beni bırakmak üzere sonsuz çabalar sarf etmişlerdir. Çünkü benim söylemlerinde zenginlik anlayışı sevgiye dairdir, fiziksel dünyaya ait kesinlikle değil! Benim dünyamda ekmek vardır, simit vardır,  toprağın üzerine uzanmak vardır, hayvanları öpüp koklamak vardır, evlat edinmek vardır. Toplum aşkı vardır, ahlak vardır, tabi soyunmak da vardır, sevişmek de! Ama bunlar için oyunlar yoktur bildiğiniz ilkellik vardır. En yalın haliyle üremektir bahsettiğim!

Bu yüzden derdim sevda değil yaşamaktır, öylesine özgür, özgün ve bağımsız yaşamak! Kelimelerin kifayetsiz kalacağı, duyguların özgürce akacağı, dünyanın her türlü su birikintisinde yüzecek kadar gerçek bir hayattır bahsettiğim! Bir romandır, bir türküdür, bir şarkıdır, bir danstır, bir şiirdir, bir tanrıdır, bir Nirvanadır, bir Yunus’tur, bir Mevlana’dır, bir Şems’tir, bir Buda’dır, bir Konfüçyüs’tür, bir Tao’dur, bir Muhammed’dir, bir İsa’dır, ya da Türkmen soylu bir Kızılderili’dir yaşamak!

Bu yaşamı paylaşmak için yazıyorum. Evet, romandaki gibi üçüncü tekil kişiler üzerinden anlatmıyorum yaşamı, var olduğum şekilde, var olduğumdan guru olduğumdan emin olarak, kendi üzerimden anlatıyorum. Benim yaratıcılığımın ilhamı hayatın kendisidir. Çocuklarımdır, içtiğim sudur, Allah’a güzel ahlakımla ibadetimdir.

Çok şey aldım, çok şey verdim ve yaşamaya devam edeceğim var olduğum sürece, tam da istediğim biçimde!

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

Kadınları yazınızdaki tüm ayrıntılar gibi sorgularsanız, onlar siz detaya indikçe size daha içinden çıkılamaz bir halde görüneceklerdir. Siz nasılsanız onlarda öyledir aslında.Kadını nasıl görmek istediğinizi bilmeniz,yani kendinizi çok iyi tanımanız, Kadına yüklenen iyi ya da kötü bunca tanımın içinden, sizinle örtüşen birini çekip çıkarmanızı sağlar diye düşünüyorum. İşte o zaman bir şekille değil , zenginlik anlayışı "sevgi" olan sizin gibi biriyle toprağa boylu boyunca uzanabilirsiniz. Diğerimizin gerçekten var olduğunu gördüğümüz günleri yaşamak dileğiyle, selamlar...

Mavi Kelebek 
 01.01.2015 23:37
Cevap :
O kadar iyi anladım ki sizi Mavi kelebek, "ne istersen onu görürsün" gibilerinden! Güz Özlemi'ne bahsettiğim gibi kadınlar konusunda yeterince cesaretli olmadığımı fark ediyorum. iyi ki bu bloğu yazmışım ki artık nerede hata yaptığımı biliyorum. Değerli katkıların için çok teşekkür ederim Mavi Kelebek... Görüşmek dileğiyle... Sevgiler  04.01.2015 7:10
 

adi Maria ise oldursun beni kessin gik demem! Bakma sen ata beyin sallamasina bi gorse ya yerden parcalarini toplariz!

Newyorker 
 31.12.2014 20:09
Cevap :
Bilemediğim konularda yorum yapmak beni aşar... Saygılar  04.01.2015 7:05
 

(2) Zekadan, görgüden, kültürden yoksun bir kadın, entelektüel bir erkeği (eğer amacı sadece seks değilse) kendinden oracıkta soğutur. Aynı şekilde orta hoşlukta bir kadın da zeka ve kültür donanımıyla bir erkeği pekala etkileyebilir. Aynı şey kadın için de geçerli. Konu uzun, yer dar. Ayrı bir blogda işlemek üzere aşk ve sevgiyle geçireceğin harika bir yıl dilerim dostum. Sevgiler.

Güz Özlemi 
 31.12.2014 14:37
 

Kadının dini gerekçelerden ötürü cinselliğinin para etmesi, erkeğin medeni kadını memeli sanması ve onu elde etmek için yalanlar söylemesi, kadının erkeği sahip olduklarıyla değerlendirmesi ve değer vermesi…Bunlar ince bir gözlemin ürünü olan, zekice ve bana göre de doğru sayılabilecek betimlemeler. Kadın ve adam oturuyorlardı (2) adlı öyküde buna gücün günümüzde biçim değiştirmesi ve bedensel güçten ekonomik olana dönüşmesi olarak değinmiştim ki bunun bilimsel bir gerçek olduğu kabul gördü mü, bilmiyorum. Bir erkeğin kadını bir dişi olarak görmesi ve algılaması, onu bu yönüyle arzulaması kadar doğal bir şey yok. Bu nedense hep kötülenir, aşağılanır, zeka, akıl, bilgi ve diğer özelliklerin ön plana çıkması istenir. Oysa bilimsel olarak kadın ve erkeğin ilk karşılaştıklarına beğeni ve çekim oluşması ilk birkaç saniye içinde gerçekleşiyor, dakika bile değil. Demek ki çekim denilen olgu tamamıyla tensel! Koku bile bunda etkili dostum. Ancak bundan sonrası önemli işte! (1)

Güz Özlemi 
 31.12.2014 14:37
Cevap :
Dostum seni okudukça şunu fark ediyorum: Kadınları anlamak konusunda senin kadar cesaretli değilim. Bunun sebeplerinden önemlisi hiç ablamım olmaması olabilir. Kadınların cinsellikleri yüzünden aşağılanmasına da sonsuz karşıyım. Bir kadın her zaman kadınlığına sahip çıkacak. Bir kadın olması benim için de çok değerli çünkü başka türlü onunla bütünleşik aşk yaşayamam. Kendi erkekliğimi tamamlayamam. Ve aşkı zaten hiç küçümsemedim. Her zaman ona sahip olmak için çaba sarf ettim. Ben kadınlarla anılarım olsun diye beraber olmadım. İçten içe emindim bu dünyada benim için yalnız bir kadın vardı ve ben onu bulmalıydım. Umarım bir gün bulurum. Hatırlattığın iyi oldu; aşkın büyüsü ilk bakışma anında yani ilk 30 saniyede belli oluyor ve sen gerçekten öyle ya da böyle çiftleşmeye karar veriyorsun. Sır da burada zaten aşık mısın yoksa tamam tensel bir şey mi ya da her neyse! Şu an fark ediyorum ki kadınlar konusunda gerçekten yeterli cesaretim yok. Teşekkürler dostum...   04.01.2015 7:05
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
 
Toplam blog
: 613
Toplam yorum
: 1644
Toplam mesaj
: 19
Ort. okunma sayısı
: 287
Kayıt tarihi
: 10.04.11
 
 

Eric küllerinden doğduktan sonra dünyada büyük değişiklikler olsa da Türkiye'de çok fazla şey değ..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster