Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

20 Temmuz '07

 
Kategori
Mizah
Okunma Sayısı
495
 

Kargadan mektup

Kargadan mektup
 

Merhaba blog, rumuzumun karga olmasından mütevellit, kuşlar arasında sevilen sayılan bir insanımdır. Tabi yine aynı kuşlar herşeyi gördüğünden, benim burada yazdığımı da şipşak öğrenmişler. Karga kardeşlerimden birisi bir sıkıntısını dile getirmiş. Ben de size kendi müdahelemi yapmadan olduğu gibi sunuyorum...

"Karga abi nasılsın, seni ailecek okuyor ve beğeniyoruz. Eğer bu mektubu yayınlarsan çok severim. Ay sevinirim, kanadım sürçtü...

Efendim aslında normal şekilde işimdeyim gücümdeyim ama, rahat bırakılmıyorum. Evet bizzat taciz ediliyorum. İnsanların bu karga problemi nedir, anlayamıyorum.
Kuş beyinli olan ben miyim, yoksa insanlar mı? Yoksa durumun b..ka sarması sonucunda, illa birilerine sardırıp kurtulma telaşı mı bu?
Ne oldu da delirdi bu deli, diyeceksiniz. Açıklıyorum efendim. İlkokulda daha dimağlar taptazeyken, istenen yere bükülme şansı varken öğretilen bir şarkı var. Başrolde de ben (karga)

Şarkı şöyle:

Karga karga gak dedi
Çık şu dala bak dedi
Çıktım baktım o dala
Şu karga ne budala

Gel de çıldırma... Gel de delirme...

Satır satır inceleyelim ve sonuca bakalım...

Karga karga gak dedi eeee allame i cihan olmaya gerek yok herhalde. Ne diyem mahmut mu diyem?

Çık şu dala bak dedi işi gücü yok...peki desin bakalım.

Çıktım baktım o dala senin de işin gücün yok. Peki çık bakalım. bomba geliyor hazır olun...

Şu karga ne budala haaaa sen kuş beyinlinin lafına uyup, dala çıkıyorsun. Sonra kargaya laf sokuyorsun. Senin salaklığının bekçisi ben miyim kardeşim? Adam gibi otursana evinde. Hem dersin ki, klavuzu karga olanın burnu ... kurtulmaz. Sonra da ilk fırsatta hoopp. Kokoreç, işkembe seven bir ırktan ne beklenir ki?

Off off çok dertliyim çok. Daha o la fontaine denen terbiyesizin foyasını meydana çıkaracağım. Düşün yakamdan yahu..."

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

karga bey ;bir daha size bulaşmam.Ama ben arkadaş kurbanı oldum.Ama onu ele verirsem bu sefer o bana daha büyük bir ders vermeye kalkar.En iyisi ben uslu uslu kendi köşeme(pardon sayfama) geri döneyim.Kalın sağlıcakla.

hayat güzeldir 
 23.08.2007 17:35
Cevap :
Estağfurullaj Şükrüye hanım. Olur mu öyle şey. Siz hep gelin. Yalnız arkadaşı çaktırmadan söyleseniz, çok makbule geçer...  23.08.2007 17:59
 

Bir arkadaşın kayınçısı (bilmiyorum doğru mu yazdım; kocasının erkek kardeşi yani), suzuzluktan ölse, Pınar Şaşaldan başka su içmiyor. Sinirleniyorum ya yapacak bir şey yok. Bir gün ellerinde ne yiyerek geldiler; yolda, hani ufak camekanlı arabalarda satan birinden almışlar; çiğ köfte:)))

derinmavi.. 
 10.08.2007 20:07
Cevap :
Bu ne perhiz, bu ne çiğ köfte?  10.08.2007 22:47
 

bilhassa kömürde olanına...ayrıca şü dünyadaki en zeki hayvanattan biridir karga.üstelik çocuk kısmının da ilk söylediği kelimelerden biri kaaaga ve dedi(kedi) dir.Karga milletinin akşamcısı da vardır, sigara tiryakisi de.Bi denişiktir yani kargalar.Daha geçen gün,biraz daha kızarsın diye balkonuma koyduğum domatesleri didiklemiş karga efendi.Etrafı da kirletmemiş üstelik.Aaa bi geldim ki ne göreyim..Yemiş domatesi sonra da çıkmış çamaşır teline etrafı gözetliyor.Kovaladım tabii.Ne işi var temiz çamaşırlarımın üzerinde:)Budala mudala diil kısacası.

Hadi Zeynep! 
 06.08.2007 21:03
Cevap :
çamaşırların nev i önemli tabii. Domatesin yanına peynir de koysaydınız keşke. Sevaba girerdi...  06.08.2007 21:14
 

Biliyorum,biliyorum,kimseye bir seycikler soylemem (ismini)... Fakat o gunden sonra bir iki yorumlu yazilarina baktim,senden cok uzaklarda dahi olsam senin cok cana yakin,samimi ve ayni zamanda da espirtuel (espirisi bol) bir cocuk oldugunu (Tabiiki bana gore) tahmin edebiliyorum...(Ornegin "Hirsizin elini opme yazisi yorumunda ki gibi.)...Benim sana bir buyuk olarak tavsiyem,daha dogrusu senin gibi genclere buradan senin kanalindan sesleniyorum...Hayati sevin,Hayatin tadini en iyi sekilde kotu yollara dusmeden cikartin,zaman akip gidiyor,malesef bu zaman dedigimiz kavram bir daha tekrar geri gelmiyor...Senin bu sen sakrakligini inanirmisin birazcikda olsa kiskandim.Sizler benim evlatlarimsiniz... Sevgilerimle,gozlerinden operim.Kendine cok cok iyi BAK..! Necip KONi - ADANA / TR (***NOT***) Karga Kardes,kusura bakma,yazilarimin harfleri mecburen boyle LOP-TOP Klavyesi Turkce Karekrer degil...Surcu Lisan ettiysem Af Ola...!!!

Necip Köni - Adana / TR 
 23.07.2007 23:47
Cevap :
Necip ağabey, siz beni keşfetmeden evvel ben sizi keşfetmiştim. Aslında karakalem çizimlerinize de bayılmıştım. Şen şakraklığı kıskanmanıza gerek yok. Beynin bir kısmını çıkarıp, alabildiği kadar su koymanız yeterli... Kardeşiniz Karga...  24.07.2007 14:19
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 40
Toplam yorum
: 561
Toplam mesaj
: 254
Ort. okunma sayısı
: 7142
Kayıt tarihi
: 20.03.07
 
 

Karga, kargagiller (Corvidae) familyasından Corvus cinsini oluşturan, iri yapılı, düz gagalı, pençel..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster