Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

11 Mayıs '11

 
Kategori
Blog yazarları tartışıyor!
Okunma Sayısı
608
 

Kaset kaset siyaset…

Kaset kaset siyaset…
 

Bugüne kadar siyasetteki kaset söylemlerinin en mantıklısı BDP li bağımsız adaydan geldi. Gayet net bir üslupla biz AKP kasetlerini açıklamaya kalkarsak 66 bölümlük Hürrem dizisini geçer diyerek aslında noktayı koydu. 

Şimdi bazılarına göre bu basit bir söylem olarak gelecektir ve üzerinde dahi durulmadan geçiştirilecektir. Oysa şöyle bir düşünün bakalım bu söylemin altında neler yatmaktadır. 

Bir BDP’li vekil adayı neden MHP yi tutarcasına bir söylemde bulunsun… 

Biz AKP nin kasetlerini açıklarsak Hürrem dizisi solda sıfır kalır demek anlamına gelen bu söylem. Ya dediğimizi yapın yada sizin Hürrem’i aratmayacak entrikalarınızı açıklarız mı? Demek anlamındadır. 

Yoksa bu kaset skandallarının arkasında AKP vardır ve biz istersek bunları belgeleyebiliriz mi? Demek istemektedir. 

Her ne anlamda söylenmiş olursa olsun bu söylemde tartışılmaz bir gerçek vardır. Bu gerçekte BDP bu söylemle AKP’ye aba altından sopa göstermektedir. 

Seçime kısa bir süre kala bu aleni tehdit aslında BDP ile AKP arasında yapılan gizli anlaşmaların yansımasıdır. Bakın ya bize verdiğiniz sözlerde durursunuz yada sizi deşifre edersek seçimde hüsrana uğrarsınız demektedir. 

İşte bu noktada düşünülmesi gereken seçim için verilen sözler nelerdir. Seçimden sonra açılımın devamında hangi tavizler önümüze gelecektir. AKP bir dönem daha o koltuklarda oturmak uğruna hangi milli değerleri gözden çıkarmıştır. 

Bu uyarı AKP tarafından nasıl algılanacaktır. Muhtemelen sessiz kalınacaktır. Çünkü verilen tavizler neticesinde şu dönemde AKP bu söyleme cevap dahi veremeyecek konumdadır. Görülen o ki AKP iktidarda kalmak uğruna çoktan sarı öküzü BDP ye teslim etmiştir. 

İşte bu teslimiyetin verdiği rahatlıkla BDP’li adaylar istedikleri söylemleri yapmaktadır. Kimisi bu ülke bir başbakanla yönetilemeyecek kadar büyüktür diyerek seçim sonrasının sinyallerini vermektedir. 

Seçimden sonra başkanlık sistemi olacak ve biz bölgemizde kendi başkanımızı seçeceğiz diyerek acaba yapılan anlaşmalarda aldıkları tavizler doğrultusunda mı? Paçalarını başkanlık için sıvamışlardır yoksa kendi kendilerine gelin güvey mi? Olmaktalar. 

Gerçi bu durumda unutulmaması gereken bir atasözümüz daha vardır. ‘’ Ateş olmayan yerden duman tütmez.’’ Demiştir atalarımız… 

Bu söylem aslında AKP ve BDP arasındaki gizli ittifakın bir noktada yer yüzüne ışımasıdır. 

Tıpkı sayın başbakanın 367 gün söylemi gibi… 

Acaba başbakanın kafasında yer eden 367 de BDP’li adayların meclisteki sandalye sayısı ne kadar yer tutmaktadır. 

Bu seçim AKP-BDP işbirliği ile 367’yi yakalama seçimi midir? Gizli kapalı kapılar ardında 367 pazarlıkları mı? Yapılmıştır. 

Bunu elbet bekleyip göreceğiz… 

Umarım yanılıyorumdur. Benim yanılmam o kadar sorun olmaz ama bu masallara inanlar yanılırsa işte o zaman çok büyük sorunlar olacağı ortadadır… 

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

Çağ atladığımızın göstergelerinden birisidir bu kaset siyaseti(!) Baksanıza teknolojiyi ne kadar güzel kullanıyoruz(!) Selamlar...

Mesut KARİP 
 19.05.2011 13:11
Cevap :
Evet çağ atlamaktayız gerçekten. Teknoloji bizi geliştiriyor mu? kurban mı? ediyor... sevgi ve saygılarımla  20.05.2011 3:08
 

İsminiz gerçek mi? gerçekten 15 yaşında mısınız? eğer 15 yaşında(ysanız sizi bir kere daha kutluyorum) (değilseniz kendinizi deşifre edin ki; yazılarınız daha somut algılansın. Başarılar diliyorum...

Kadri KANPAK 
 19.05.2011 11:05
Cevap :
Abi gerçekten 15 yaşındayım ismim aynı kendi ismim İstanbul Bahçelievler anadolu sağlık meslek lisesinde okuyorum isteyen yolu düşen gelip misafirim olabilir. İsmimle veya bu okulun yazarını görücem diyerek hangi öğretmen veya öğrenciye sorsanız beni bulabilirsiniz. Burada yayınladığım yazılarımın çok daha fazlasını okulda yazıyorum zaten okula gelen olursa girişte duvar gazetemiz var ona baktığınızda direk benim yazılarımla karşılaşabilirsiniz. Resimde kendi resmim... Facebooktada aynı isimle beni bulabilirsiniz orada yazılarımı yayınlıyorum okul gurubuda var ve öğretmenlerimin yorumlarınıda görebilirsiniz. sevgi ve saygılarımla.  20.05.2011 3:06
 

Emeğinize sağlık.

Ayrıntıda gezinmek 
 12.05.2011 0:37
Cevap :
teşekkür ederim.  12.05.2011 12:56
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
 
Toplam blog
: 168
Toplam yorum
: 357
Toplam mesaj
: 28
Ort. okunma sayısı
: 1080
Kayıt tarihi
: 02.07.10
 
 

4 kasım 1996 yılında İstanbul'da dünyaya geldim. Bu sene ilköğretimden mezun oldum. Okul hayatımd..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster