Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

03 Ekim '06

 
Kategori
Psikoloji
Okunma Sayısı
10063
 

Kedi kadın olmanın dayanılmaz cazibesi..

Kedi kadın olmanın dayanılmaz cazibesi..
 

Biz kadınlar en çok kediye benzetilmeyi severiz.. En duygusal zamanlarımızda kendimizi kedi gibi hissettiğimizi dile getirmekten hoşlanır, erkeğimizin bizi kediye benzetmesine hiç dayanamayız. Çok da iddialı konuşmak istemiyorum bu konuda ama, kediye benzetilmekten rahatsızlık duyabilecek pek fazla kadın yoktur gibi geliyor bana nedense!?.

Hani kediler uysaldırlar ya? Hani kediler sıcağı severler ya?!. Kıvrılıp uzandığımızda tüm uysallığımızla, kedinin tüylerini okşayan eller misali bir el başımıza uzansın ister ve saçlarımızın usul usul okşanmasının tadını çıkarmaya çalışırız. Bir mırıltılarımız eksik kalır böylesi zamanlarımızda göğsümüzden yükselen. Uyurken sevdiğimizin sıcağına kıvrılmak ve o durumda da kedinin sırtını sıvazlayan eller misali ellerini hissetmek isteriz usul usul gezinen..Kucağına kıvrılıp yatmak, burnumuzu sıcacık boynuna gömünce güven duymak isteriz.

Sevilirken kedi gibi olmak yetmez bize. Kızdığımızda kedileşmeyi severiz biz her nedense!?.

Kendimizi güvende hissettiğimiz zamanlarda sakladığımız ve sevgilimizle oynaşırken ona zarar vermemek için itina ile etine gömülü tutmaya çalıştığımız tırnaklarımız, en ufak bir tehlike anında saklandığı yerden fırlayıp, kınından çekilmiş bıçaklar misali çıkıverir ortaya tüm sivriliği ve tüm keskinliğiyle.. Sırtımız dikiliverir.. Gözlerimiz hiçbir detayı kaçırmamacasına kısılarak kilitleniverir hedefimizin hareketlerine..Sevilirken, okşanırken, korunurken ve kuytusunda miskinleşirken sergilediğimiz uysal tavırlarımızdan eser kalmaz hoyrat davranıldığını düşündüğümüz durumlarda.. O anda saldırmasak bile, o anda yırtamasak dahi yüzlerini..İntikamın en acısını alabilmek ve en çok can acıtabilmek için bekleriz en uygun anı. Bekleriz, bekleriz, bekleriz...

Bazen de, sersemlettiği avını patileri arasında bir sağa bir sola devirip eğlenmesi gibi.. Yaramaz (yavru) kedilerin minik tarla faresiyle oyunu misali, bizler de sersemlettiğimiz düşmanımızın bir o yana bir bu yana sendelemesini hoş bir eğlence duygusuyla izleriz, izleriz.. Ta ki kendi canımız sıkılıp, oynamaktan bıkıncaya değin! Ama bunu içimizdeki bazı oyuncu kediler başarabilir sadece, hepimiz değil! Bu özel yetenek ve sabır isteyen bir durumdur ki hepimizin başarabildiğini söylemek ve hepimizden aynı tavrı beklemek gerçekten haksızlık olur kanımca.

Hani kediler için "sinsi" denir ya? Acaba bu durumlarda da bir sinsilik midir yoksa sabır ve aklın bir uyumu mudur bu tavır bilinmez.. Kişilere ve olaylara göre farklı adlandırmak da mümkün elbet.

Sadece sevilirken ve kızdığımızda mı kediye benzeriz biz?..

Hayır!

Elbette ki hayır!

Sevişirken de kedi olmayı ve kedilere benzetilmeyi çok isteriz biz kadınlar! Öyle olamasak da bazen..Öyle olabildiğimizi sanmakla ve düşünmekle yetinsek de..Hayalini kursak da..Ya da gerçekten vahşinin en vahşisinden bir kedi olsak da hiç fark etmez. Ne olursak olalım, nasıl davranırsak davranalım, kediye benzetilmek okşar gururumuzun yatakta kabaran sırtını.. Hani doğadaki en vahşi yaratıklardan biridir ya kediler? Hani ormanların kralı aslanlar, yırtıcı panterler, jaguarlar ve kaplanlar hep akrabalarıdır ya bizim soylu familyamızın?!. İşte tıpkı o vahşi kediler gibi vahşileşebilmeyi ister ve öyle olabilmeyi hayalleriz çoğu zaman. Ya da bazılarımız hayallerin ötesine sıçrar tüm çevikliğiyle ve gerçeğin tüm vahşiliğini sunuverir partnerine..

İşte böyle..

Kediler gibi uysal, kediler gibi saldırgan, kediler gibi çevik ve vahşiyizdir biz kadınlar..Ya da olmak isteriz.. Böyle algılanmak, böyle adlandırılmak ve böyle davranılmak, hatta davranmak isteriz..

Ama kedi gibi olduğunu düşünen her kadın -ben dahil- kedilerin "nankör" olduğu detayını pek sevmez ve adını dahi anmak istemez ki; o da bence hiç sorun değil! Olmamalı da!

O kadar kusur kadı kedisinde de olur! Değil mi?..

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

Leyla bu kadarı da fazla ama! Yav bunlar benim cümlelerim ve düşüncelerim; bir "arak" hali seziyor gibiyim ya neyse!:)Ya iyi ki gelmişim o blog buluşmasına, şu anda bir kere daha şükrediyorum. İnsan ruhları bu kadar mı uyuşur birbiriyle, mümkün müdür?Kafamdan geçenleri sen dillendiriyorsun. (O fotoğraftaki erkek halinle geliyorsan gel, evlenelim!:)) Bu arada söylemeden geçemiyeceğim; çekik gözleriyle kediye sahiden benzeyen ve bundan gurur duyan, o "mırlama eksik" dediğin anlarda sahiden miyavlayan, ve asil akrabalarımızla aramızdaki bağdan gurur duyan gerçek bir kedi ve "aslan" insanı olarak seni, içine tırnaklarımı sakladığım patilerimle seviyor ve çok öpüyorum!:)

Başak Çıbıkçı 
 22.01.2007 23:53
Cevap :
Patilerini severim senin :)) Valla erkek halimle kalmaya kalksam sanırım en başta yavuklum isyan ederdi :)) O beni olmam gerektiği halimle daha çok seviyooooo :))) Ama benzeş fikirlerle ilgili şunu söylemem lazım ki, senin yazıyı okuduğumda da ben ''Bu aşk yazısını ne zaman yazmıştım da kaybetmiştim yav??'' duygusuna kapıldım :)) Yalnız değilmişsin yani ;))  23.01.2007 4:49
 

Bu yazıya yaptığım yorum buradaki karakter kotasını aştı :) Demek ki bir blogla yanıt vereceğim buna :))

Alptekin YILDIZ 
 04.10.2006 0:43
Cevap :
:)) Söylemek istedikleriniz o kadar çoksa eğer, biz de sabırsızlıkla yazınızı bekliyoruz efenim :))  04.10.2006 13:13
 

gerçekten doğru....Kedi gibi hissederiz kendimizi...

Sema CURUK 
 03.10.2006 14:11
Cevap :
:)) Teşekkürler Sema'cığım..Bizim familyamız bayağı büyük galiba..  03.10.2006 14:30
 

söper, mükemmel, başka nasıl anlatılabilirki harikasınız

emine ural 
 03.10.2006 13:56
Cevap :
:)) Teşekkür ederim. Yalnız olmadığımı hissetmek oldukça mutlu etti beni..  03.10.2006 14:30
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
 
Toplam blog
: 117
Toplam yorum
: 889
Toplam mesaj
: 10
Ort. okunma sayısı
: 2187
Kayıt tarihi
: 22.06.06
 
 

1969 İstanbul'unda açmışım gözlerimi bu dünyaya... Ege Üniversitesi Basın Yayın Yüksekokulu, şimd..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster