Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

07 Ağustos '12

 
Kategori
Evcil Hayvanlar
Okunma Sayısı
500
 

Kedimiz vardı.. Şimdi bir sürü kedim oldu.

Kedimiz vardı.. Şimdi bir sürü kedim oldu.
 

Sevgili büyükanne kedimiz.


Çocuklar tatile çıkarken sıkıca tembihlediler…

“Baba:

Kedimizi Çeşme’ye götürürken sakın arabanın klimasını açmadan götürme, çünkü sen klimayı kullanmazsın, kedimiz arabada sıcaktan bunalır.”  Talimata bakar mısınız? Yaklaşık 45 dakikalık yola gideceğiz ( tabi kurallara uyarak, cezayı göze alırsan yarım saatte de gidersin İzmir’den Çeşme’ye) beyefendi sanki sadrazamın sol tarafından, prens soyundan mübarek.

Kedimiz Uğur beyefendiyi ister istemez klimalı ortamda Çeşme Ilıca’ya eve kadar götürdük.

Bu arada kedimiz İzmir’de evden dışarı hiç çıkmamış bir kedidir, dışarıyı hiç bilmez, balkondan seyretmesi dışında.

Ilıca’da taşıma kutusundan çıkarır çıkarmaz üst kat merdiven aralığındaki ardiye boşluğuna bir daldı çıkar çıkarabilirsen, kutular arasında kayboldu. Oğlum gel diyorum gelmez, korktu herhalde…

İlk gün öylece idare ettik.

Ertesi gün yalvar yakar, biraz açlığından koyduğumuz mamasını ve suyunu içmeye başladı.

Bu arada evin etrafında birçok kedi var. Ben yaz kış buraya gelip gittikçe onlara mama verdiğim için beni tanırlar,  hele içlerinde bir tanesi var ki!..

Ben ona büyükanne diyorum, dışarıdaki bütün kedilerin büyüğü, sokaktaki bütün kedileri o idare ediyor aramız pekiyidir bizim kapının önünden ayrılmaz benden ürkmez okşadığım zaman tepki vermez iyi anlaşırız.

Bir ara büyükanneyi kucakladığım gibi ( lütfen yanlış anlamayın) Evin içinden dışarı hiç çıkmayan hatta kapı açıldığında evin dip kısımlarında kaçacak delik arayan bizim Uğur beyefendi kedimizin yanına doğru götürdüm.

Aman Allah!..Her ikisinde de bir hırlaşma bir gürleşme, bizim Uğur beyefendi kaçacak delik arıyor, büyükannenin iki katı kadar cüsseli üstelik erkek. Bilirim bizim kedi pek sünepedir herşeyden korkar.

Birkaç gün sonra bizim kedi yavaş yavaş kapıya kadar gidip tekrar içeri kaçıyor, zaman zaman dışarıdaki kedileri seyrediyor. Bu arada büyükanne ve sülalesi evin kapısından ayrılmıyorlar, onları da yedirip içiriyoruz ya!..  Bir kedimiz vardı şimdi bir sürü kedimiz oldu bakalım bir süre sonra bizim bacanaklar eve geldiğinde ne olacak. Çünkü kedilerle arası hiç iyi değildir.

  

Mediacat bu blog'u önerdi.

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

Şahin Hocam, senin Uğur'un şımarıklığı benim ufak köpekte... Klima kapalıysa evde, çıkıyor koltuğa bağırıyor klimaya bakarak açın şunu diye... Normal peynir yemez... İlle tulum peyniri... Ama işte evin neşesi... Saygılar selamlar

UFUK KESİCİ 
 09.08.2012 8:38
Cevap :
Aynen öyle... Evlerde beslenen hayvanlar çok kaprisli oluyor, ama sevinli şeyler. Ilıca'dan selamlar.  09.08.2012 23:15
 

Merhaba Şahin Bey; kedilerle köpeklerin arasındaki en bariz fark: Kediler alıştıkları ortamdan ayrılmak istemezler; sahibi nerede ise köpeğin evi orasıdır. Bizim de sizin gibi kedilerimiz var ve onları seviyor kolluyor besliyoruz ne mutlu bizlere...İlginiz sevginiz daim olsun. Yazınızı büyük bir sevinçle okudum; çok şükürler olsunki doğanın kıymetini bilenlerin sayıları henüz tükenmedi. Uğur'a Büyükanneye, tüm adsızlara ve size sevgiler selamlar teşekkürler.

Alev Meisel 
 08.08.2012 16:39
Cevap :
Bu çok güzel yorumunuz bizleri ziyadesiyle memnun etti. Kedimiz ve Çeşme Ilıca'daki kedileri çok seviyoruz. Hele o büyükanne var ya bir harika... Meziyetleri anlatmakla bitmez. sevgi ve selam, teşekkür bizlerden...  08.08.2012 20:49
 

Şahin Bey, en iyisi sen "Kedi Hayvanat Bahçesi" aç... İyi olur.

Erdal Ceyhan 
 08.08.2012 11:35
Cevap :
Valla tam isabet. Kızım (baba biraz fazlaca paramız olsa kedi köpek çifliği kurarız değilmi? ) der durur her zaman...  08.08.2012 20:51
 

Anlattıklarınızı gözümün önünde canlandırdım da ne tatlı şeyler .Haberlerini bekliyorum kedilerinizin.Sevgiler.Büyük anne de çok tatlı.:))))))))

Şennur Köseli 
 08.08.2012 11:16
Cevap :
Bu büyükanne lakabını ben taktım. Böyle harika bir kedi görmedim. Gel demezsen gelmez, çok kibar, çok çok hamfendi bir kedi. Bir daha onun meziyetlerini yazayım bari.   08.08.2012 20:54
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
 
Toplam blog
: 1146
Toplam yorum
: 4429
Toplam mesaj
: 43
Ort. okunma sayısı
: 222
Kayıt tarihi
: 11.02.09
 
 

Teknik ressamlıkla geçen çalışma hayatımdan sonra emekliliğini yaşayan bir kız ve bir erkek çocuk..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster