Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

03 Ocak '08

 
Kategori
Sosyoloji
Okunma Sayısı
746
 

Kırgın gönüllere

Kırgın gönüllere
 

Bazen yorulduğumuzu hissederiz yaşamaktan, telaşlardan, insanlardan, dur durak bilmeyen koşturmalardan. Önceden zevk veren uğraşlar, insanlar, telaşlar, tatlar, artık zevk vermez olur, gıpta ederek baktığınız değerler gözünüzde bir bir değerini kaybetmeye başlar kimi zaman.

Anlamaya çalışırsınız değişen siz misiniz yoksa çevrenizde olan biten mi?

Uğraş verdiğiniz, emek verdiğiniz çalışmalar, elde ettiğiniz farklılıklar, bunun yanında haksızlıklar sıkmaya başlar sizi… Birçok olumlu eleştirilerin yanı sıra, her fırsatta köstek olmaya çalışanların olduğunu görmek üzer insanı. Neden bu hazmedemezlik acaba diye iç geçirirsiniz.

İnsanların kendi çaplarındaki çabalarının amacı ne olabilir, kime karşı, neye karşı düşünmek gerek... Sanırım insanoğlu unutuyor sırası geldiğinde bunu, bardağın dolu tarafını görmesi gerekirken, boş tarafından manalar çıkarmaya çalışanlar çok oluyor.


Bazen bu anlamsız olumsuzluklar boğuyor beni.


O anlarda ne istiyorum biliyor musunuz? Belki kolay bir yol bu tercih ettiğim ama engel olamıyorum bu düşüncelerime. Kimsenin olmadığı, çok uzak bir yerlere gidip tek başıma kalmayı, dinlenmeyi, havayı yalnız solumayı istiyorum.

Yorgunum çünkü!


Ruhum yorgun!

Gönlüm yorgun!


İnsanlar hayatları boyunca güzellik ve başarı için çabalar uğraşırlar en azından bunu ben kendim adına söyleyebilirim. Belki bu uğraşınızı, etrafınızdakilerin anlama kapasitesi veya anlayışı yetmese bile, siz kendinize ait dünyanızda, büyük işler başardığınızın sevinciyle ve sizi takdir edenlerle mutlu olmuşunuzdur.


Fakat önemli değildir etrafınızdaki insanların ne düşündüğü, çünkü sizin felsefeniz, hiçbir işe yaramadan anlamsız vakitler öldürmekten, sağa sola sataşmaktan, bir başkasının emek harcayarak ortaya koyduğu eserine laf olsun diye sataşmalar yapmaktan, daha kalitelidir sizin yaptığınız işler, yaşadığınız hayat tarzı. Size sadece tebessüm etmek kalır etrafınızda olan biten için. Kişi bazen yalnız kalıp sorgulama yapmalıdır kendi kendine.


Yorgunum dedim ya gönlüm yorgun, ruhum yorgun dinlendirmek istiyorum… Aslında alışkın değil ruhum öyle boş durup dinlenmeye. Alışkın sürekli bir şeyler üretmeye, düşünmeye, yorulmaya, okumaya. Ruhumun bu şekilde mücadelesiz kalmasını düşünemiyorum bile ben, kalsa da sıkılacaktır en kısa zamanda. Hangi konu olursa olsun merak etmeye, fikir üretmeye, düşünmeye devam eder o.


Siz ne kadar olan bitenden kaçmaya da çalışsanız da, üretmeye, düşünmeye alışkın, yorulmuş, kırılmış gönül, hiçbir olumsuzluğa aldırmadan gelir yine sizi bulur…Kutluyorum ben böyle yürekleri.Hangi konuda olursa olsun çalışmak, üretmek, kendine özgü bir çizgide emek harcamak başarıların en büyüğüdür..

Çevremizdekilerin gönlünü, yüreğini yormaya çalışacağımıza, zorlayıp kendimizi, kendimiz bir şeyler yaratmaya çalışmalıyız, tıpkı benim şuan da kendimi zorlayıp bu konuda yazdığım gibi.

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

belki mesleğim gereği çok karşılaştım. İnsanı yıpratmak çok kolaydır. Öyle günlerde, bazen yanımda en yakınımı da bulamadığım anlar olmuştur. Dediklerinizi hep yaptım. Şimdilerde müzikle neden bu kadar içli dışlıyım dersiniz? Dinlendiriyorum, bedenimi ve ruhumu. Siz de öyle yapın. Sevgilerimle.

İlyas Bayram 
 11.01.2008 18:05
Cevap :
Aslında direk olarak beni anlatan bir yazı değil, çevremde gözlemlediğim diğer kişilerinde bir başka kişiye karşı kırıcı tavırlarından yola çıkarak anlatmak istediklerim düşüncelerimdi...Ben inanıyorum ki böyle durumlarda kişiler kendileriyle başbaşa kaldıklarında ortaya çok daha güzel işler çıkıyor ve olan diğer olumsuzlukları önemsemiyor bile...Teşekkürler sevgilerimle İlyas bey.  12.01.2008 13:20
 

çevre Gerçekten yorgun olsan, bu kadar dinç bir yazı yazamazsın sema arkadaşım. Yorgun olmak istiyorsun sadece ama başaramıyorsun. Çevrendeki insanların kibirleri seni asla ilgilendirmesin bence... Çünkü onlar seni yormak isteyen unsurlardır. Yorulmamak için ben sadece onları izliyorum gözlerimle, kulaklarım ise çevrenin diğer seslerine takılıyor. Sevgiler... Ahmet Çotul

Sema CURUK 
 09.01.2008 18:39
Cevap :
Bir hatadan dolayı Ahmet arkadaşımın yorumunu tekrar ben yayına veriyorum.Tekrar buradan özür dilerim.  09.01.2008 18:43
 

ağlama değmez hayat bu göz yaşlarına... Böyle bir şarkı vardı. Aslında doğru demiş. Yorulduğumuzda ufak bir mola ile kaldığımız yerden devam etmeli...

karga 
 08.01.2008 15:03
Cevap :
Boşveriyorum karga zaten ben yoluma devam:)...sevgiler teşekkürler  09.01.2008 18:40
 

bir insanın her anlamda tek ilacı kendisidir, tek çözümü kendindedir diye düşünürüm her zaman...öyle değil mi gerçekten...

beenmaya 
 07.01.2008 16:44
Cevap :
Evet dediğin gibi arkadaşım.Aslında herşeyin çaresi yine biz kendimiziz..Tşk ler sevgiler  07.01.2008 17:15
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 529
Toplam yorum
: 2369
Toplam mesaj
: 481
Ort. okunma sayısı
: 3646
Kayıt tarihi
: 29.08.06
 
 

İstanbul'da doğmuşum... Dünyalar tatlısı bir kızım var... Herkesi kolay kolay sevemem... ..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster