Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 
 

mavi yelken (ESEN ÖZDUR)

http://blog.milliyet.com.tr/esenozdur

26 Ocak '09

 
Kategori
İlişkiler
Okunma Sayısı
856
 

Kırgınım...

Kırgınım...
 

Kırgınım hayata...

Yaşanan dostluklara, arkadaşlıklara, ilişkilere

Kırgınım

Hayat deniz gibidir. Kimi zaman dümdüz kimi zaman fırtınanın etkisiyle dalgalı. Dalgalar ise içimizde fırtınalar koparır, tarif edilmez fırtınalar. Bir anda başlayan ve sonunun ne olacağı belli olmayan.

Bazen ilişkilerde deniz gibidir. Dümdüz yada bir anda içimizde kopan fırtınalar gibi dalgalı.Yaşanan masum dostlukları, arkadaşlıkları bilinmezliklere götürür. Öyle sonuçlarla karşılaşırız ki bazen ne diyeceğini ne söyleyeceğini bilemezsin.

Sen yaşadığın dostluğu arkadaşlığı masum sanarken öyle anlar olur ki bu masumiyeti daha farklı yöne çekmek ister karşındaki.

Bazı şeyleri zamana bırakmak ister ama sen gelecek zamanı şimdiden görebilirsin fakat söyleyecek bir tek söz bile bulamazsın, tutulur kalırsın içinde kopan fırtınalar arasında.

Dost arkadaş dediğin kişiler kendince bu durumu içinde yaşadığı bilinmezlikle farklı noktaya çekme çabasındalardır ama sen dostluğu arkadaşlığı masum gördüğün sürece anlayamazsın anladığında da yüreğin müsade etmez olanlara tek bir kelime etmeye.


Sevgi, aşk ise dostluğun arkadaşlığın dışında yaşanan öyle masum öyle sıcak bir duygu ki.Yanlız o sıcaklığı ruhunda hissettiğin zaman mutlu olabilirsin ancak.

Kırgınım hayata

Kırgınım dostluklara

Kırgınım arkadaşlıklara


''Keşke hiç yalan söylemeseydin.Ya da yalan söylediğini hiç bilmeseydim''

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

"Kırılma, yapma kalbim darılma..." Kaleminiz daim olsun.

Emine Supçin 
 31.01.2009 9:49
Cevap :
Sevdiğim bir şarkı .Hani derler ya üç günlük dünya için değmez gerçekten ne kırılmaya ne de darılmaya değmez.Güzel yorumunuz için teşekkkür ederim.sevgiler  31.01.2009 18:30
 

Yaşam taşlı,dikenli yollarla doludur...Fakat o engellerin arasında gül bahçeleri de vardır...Gül bahçelerinin tadını almak ve mutlu olabilmek için dikenlerle savaşmayı öğreneceksin...İncinsen de kırılıp bükülmeyeceksin...Sevgisiz kalmayın...

Mesut Selek 
 27.01.2009 11:39
Cevap :
Güzel yorumunuzla sayfama hoş geldiniz.Tüm insanların taşlı ve dikenli yollardan kurtulup gül bahçelerine varması dileğiyle.Teşekkür ederim.  27.01.2009 12:20
 

Sen her şeye kırıl da, bana kırılma olmaz mı ? Çünkü bana birisnin kırgın olmasına dayanamam. Evet, her zaman nirilerine, bir şeylere kırılabiliyoruz. Ama yaşamın kuralı bu be Esenciğim. Çok ama çok güzel bir yazı...Sevgiler.

İbrahim Ormancı 
 27.01.2009 11:21
Cevap :
Hayat,insanın elinde değil işte...Gönül ister ki kimse kırılmasın ama bazen yaşanan olaylar karşısında kırılıyoruz ve kırıyoruz.Güzel yorumun için teşekkür ederim İbrahim abi.sevgiler  27.01.2009 11:31
 

Acıyı hafifletiyor mu? Kendimizi mi kandırıyoruz yoksa? Göz görmeyince gönül katlanır misali. Ama başkalarının bildiğini sen bilmez isen işte o zaman kırıl.. Yaşam böyle böyle insanı dayanıklı be direngen yapıyor.

Güher 
 26.01.2009 17:49
Cevap :
Aynen göz görmeyince gönül katlanır misali herhalde.Aslında kendini kandırmaktan başka hiçbir işe yaramıyor.Yaşam iyi yada kötü katlanıyoruz acılarına zaman zaman...Güzel yorumun için teşekkür ederim ablacım.  26.01.2009 17:57
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 146
Toplam yorum
: 439
Toplam mesaj
: 76
Ort. okunma sayısı
: 1754
Kayıt tarihi
: 28.08.07
 
 

1983 yılının 15 nisan sabahında açmışım gözlerimi dünyaya, nerde nasıl yaşayacağımı hiç bilmeden.Yıl..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster