Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

17 Ocak '10

   
  Kategori
  Dil Eğitimi
  Okunma Sayısı
  1496
   

  Kısa sürede İngilizce

  Kısa sürede İngilizce
   

  Geçen sene bir arkadaşım bana Hanımlar Lokalinde kısa sürede yabancı dil öğrenebileceğimi söylemişti. Pek inanmadım ama arkadaşımın ısrarına dayanamadım lokale üye oldum. Lokalde çalışan personelin hepsi güler yüzlüydü. Önce Spor'a kaydımı yaptırdım, daha sonra da İngilizce kursuna kaydımı yaptırdım. Ne yalan söyleyeyim, derse ön yargılarımla girdim. Yanılmışım, daha ilk ders kendimi ve ailemi tanıtmayı öğrenmiştim. Kursun sonunda kendi özgeçmişimi yazabiliyorsum. Kurs biter bitmez hemen Almanca kursuna yazıldım. Bu dersi de İngilizce öğretmenim veriyormuş. Aynı yöntemle Almaca'yı da öğrenmiştim.

  Şimdi kendime iş bakıyorum. Ne de olsa artık 2 dil öğrendim. Öğretmenimiz dilmizi nasıl geliştirebileceğimizi de öğretti. Çok mutluyum. Dil öğrenmek isteyen, özellikle Almanca öğrenmek isteyen herkesi Harikalar Diyarı Hanımlar Lokaline bekliyorum. Sonradan öğrendim ki, birtek bu Lokalde Almanca dersi veriliyormuş. Öğretmenimiz yurt dışında yaşamış o nedenle 2 dili de çok iyi biliyor.

  Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

   
  Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
   
   

  Öncelikle aramıza hoşgeldiniz diyorum...Bir ev hanımı olarak, evde boş boş oturmayı tercih etmeyip de iki dil öğrenme hırsınızı takdir ediyorum...Ne mutlu size! Azminizin zaferi ile ilgili yazılarınızı takip etmeye devam edeceğim, sevgiyle kalın...

  sevilay gülcek sensözlü 
   23.01.2010 15:45
   

  Sayın Nur Hanım, yazınız çok kısa fakat albenisi olan çerçevesinde taşan gül harikülâde güzel. Bu kısacık yazınızla yabancı dil öğrenme süresini de iyice kısalttınız. Önce bize gül sunarak geldiniz Milliyet Blog ailesine. Hoş geldiniz,safalar getirdiniz. Yabancı dil öğrenmenin o kadar kolay olmadığını siz de biliyorsunuz. Tepki almak için yazdıysanız, size tepki göstermeden aramıza hoş geldiniz, hoşluklar getirdiniz sayın Nur Hanım demekle yetineceğim. Saygılarla.

  Hızır Kabil 
   19.01.2010 14:47
   
  Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
  Toplam blog
  : 1
  Toplam yorum
  : 2
  Toplam mesaj
  : 2
  Ort. okunma sayısı
  : 1496
  Kayıt tarihi
  : 17.01.10
   
   

  Merhaba, ben ev hanımıyım. Lise mezunuyum. Vaktimin çoğunu Hanımlar Lokalinde geçiriyorum...

   
   
  Yazarı paylaş
  • Tümünü göster