Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

01 Eylül '09

 
Kategori
İstanbul
Okunma Sayısı
514
 

Kişisel menfaatimiz ve toplum

Kişisel menfaatimiz ve toplum
 

tepkiyi zamanında vermeli


Bankadayım yine, biri müşterimizin önüne geçti. Kimse olmadığından sorun olmayacağını söyleyerek kendini savundu. Buna diğeri ses çıkartmadı. Tamam, burada kimse yok sorun değil ama bu tür insanlara izin verirsek, bunlar böyle devam edeceklerdir. Sonra yolda arabasını üzerimize kıracaklar, emniyet şeridinden önümüze geçecekler, hastanede postanede aynı şeyi tekrarlayacaklardır. Bunlara sadece mağdur olan değil, orada bulunan tüm kişilerin tepki vermesi gerekir. Sorunun temel kaynağı bu aslında.

Örneğin; minibüs şoförü kırmızı ışık ihlali yaptı. Önce minibüste bulunanlar buna tepki vermeli, ama vermiyorlar. Neden vermeliler çünkü o şoför ilerde size, bize, kardeşinize vs. de aynı hareketi yapacaktır. Buna şimdiden dur demek için bu şart. Bunu yolu buradan geçiyor. O şoförle kötü olmayalım, başımız belaya girmesin modunda herkes. Bugün bu sorumluluktan kaçıyoruz milletçe. Sonra memleket içinden çıkılmaz bir hal alınca, zamanında vermediğimiz tepkiler yüzünden olduğunu unutmayalım ama.

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

Sorumluluğunu bilmeyenlere sorumluluklarını bildirmediğimiz sürece ezilen hep biz oluruz ve ömür boyu ezilen olmaya devam ederiz.

mavi yelken (ESEN ÖZDUR) 
 01.09.2009 15:09
Cevap :
formül bu işte. hepimizin bildiği ama bencillik yüzünden bir türlü topluma yayamadığımız bilinç. eksik olmayın.  02.09.2009 9:31
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
 
Toplam blog
: 13
Toplam yorum
: 2
Toplam mesaj
: 4
Ort. okunma sayısı
: 1905
Kayıt tarihi
: 06.08.09
 
 

Bankacı. Lise mezunu.Tam bir doğa tutkunu. Çevresinde gördüklerini anlamaya, yorumlamaya çalışan ..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster