Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

30 Mart '11

 
Kategori
Gündelik Yaşam
Okunma Sayısı
1147
 

Kitap kurtlarının kitapkolik halleri

Kitap kurtlarının kitapkolik halleri
 

Kitap kurdu


Arkadaşınız, eşiniz, sevgiliniz ya da çocuğunuz kitap kolik olabilir.  

Yok telaş etmeyin bu aslında şahane bir durumdur. Peki bir kitapkoliği nasıl anlarsınız?  

İşte ip uçları : 

1- Kitapkoliklerin her yerde kitapları vardır ( çantasında, baş ucunda, ayak ucunda falan; çünkü çoğu zaman onlara tek kitap okumak yetmez !!!)  

2- İyi bir kitap koliğin gittiği muhtelif kitap evleri vardır, bu kitap evlerinden içeri girince neredeyse ayakta karşılanırlar, çünkü çalışanlar bilirler, kitap kolik bir sürü kitap satın alarak çıkacaktır.  

3- Bir kitap koliğin kitap satın alma konusundaki hızına yetişmek mümkün değildir. Aynı anda okuduğu üç kitap, baş ucunda sırasını bekleyen yedi sekiz kitap olsa da o mutlaka yeni kitaplar alacak, hızını alamayıp kitap alışverişine sanal alemde devam edecektir.  

4- Kitapkolikler kitap kokusunu da çok severler. Kitap sayfalarının kokusu, en pahalı parfümlerden daha değerlidir onlar için!!  

5- Asla kitap sayfalarını kıvırmazlar!! Sayfaları kıvırınca kitabın canı acırmış gibi düşünürler bu nedenle aynı zamanda her kitap kolik "ayraçkoliktir" de !!!  

6- Anne kitap kolikler çocukları da kitap okusun diye çırpınırlar; minik bebekleri henüz "agu" derken onları karşılarına alıp kitap okurlar. Bu abartının çocuklar üzerinde ters tepki yapacağını akıllarına bile getirmezler.  

7- Okuma alışkanlığı edinmemiş insanları yadırgar, onlara başka bir gezegenden gelmiş gibi bakarlar.  

8- Yaşlandıklarında yakını görememek onları etkilemez. Hatta yakın gözlüğünü takıp daha da fazla okurlar.  

9- Kitap hediye etmeye ve almaya bayılırlar, ancak onlara herkes kitap hediye edemez, çünkü bilirler, onlar hediye edilecek kitapları mutlaka önceden okumuşlardır.  

10- Aslında kitap koliklik halleri madde madde anlatılmaz, daha yakından tanımak için mutlaka bir kitap kolikle yaşamak gerekir.  

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

Bu blog Editör'den Öneriler alanında yayınlanmıştır

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

Kitapkolik evlenirken çeyizin iki misli kitap çıkar. Çıktıkça çıkar, çıktıkça çıkar:) Oradan buradan, çantaların içinden, kolilerin içinden, kapalı dolaplardan, raflardan... Kız çeyizine yardım eden herkes için bir dağınıklık göstergesi, kitapların sahibi kız içinse bir saldırı anıdır:) Kitaplar yerlere saçılır ve herkes belirli aralıklarla bu soruyu sorar, "Hepsini götürecek misin?" Evet, hepsini götürüyorum. Artık paylaşsam da bitmeyen ve sürekli artan kitaplarımı da yanımda götürüyorum:)) Yazınız ve hatırlattıklarınız için teşekkürler...

Gülşah Özcanalp Göktekin 
 07.04.2011 17:20
Cevap :
Bilge 'cim hiç unutmam eşimin anneannesi; " Evlendikten sonra da kitap okuyacak mısın?" diye sormuştu:))) Ben de sinir olmuştum :))) Sevgilerimle:))  07.04.2011 22:01
 

Sayın Özlem Hanım, Tespitleriniz son derece isabetli :-) Yalnız 6.maddeye kısmen katılmadığımı bildirmeliyim :-) Kitapkolik annelerin çocuklarına kitap okumaları ve onları özendirmeleri bence çok güzel bir davranış, en önemlisi de çocukların ebevenylerini kitap okurken izlemeleri ve örnek almaları :-)... Bizlere kitap hediye edecek arkadaşlarımızın çoğalması dileğiyle...

Bulutevi 
 02.04.2011 11:46
Cevap :
İlknur'cum ben de bu durum ters etki yaptı desem inanır mısın bana? Bebekliğinden beri kitap okuduğum oğlum hiç benim gibi değil. Belki de çok sıktım çocuğu farkında olmadan:) Sevgilerimle...  02.04.2011 22:15
 

onlardan biri beniiim:) dün akşam odama baktım kale gibi yığılmışlardı yine yatağın başucuna:))

yekruseha 
 31.03.2011 16:41
Cevap :
Ben de benimkilerden esinlenerek yazdım ya bu yazıyı zaten:))  31.03.2011 21:41
 

Kitabı önce şöyle derin derin bi koklarım:) bayılırım kitap kokusuna... sonra ilk sayfasını okurum bi güzel...okuyacak bi dolu kitabım olsa da kitap almaktan asla vazgeçemem... içine giremediğim kitabı da yarıda bırakırım:) kitap okumadan da uyuyamam... yastıgımın altından kitap çıktıgı ve yere düşen kitap sesinden gece yarısı uyandığım çok olmuştur... teşekürler, sevgilerimle...

sema öztürk 
 30.03.2011 19:34
Cevap :
Diyorum ya bütün kitapkolikler aynı özellikleri taşıyor Yağmurum. Sevgiler kocaman:))  31.03.2011 9:07
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
 
Toplam blog
: 157
Toplam yorum
: 1552
Toplam mesaj
: 264
Ort. okunma sayısı
: 1650
Kayıt tarihi
: 12.10.06
 
 

İstanbul doğumluyum ama 20 yıldır Antalya'da yaşıyorum. 3 yaşında bir oğlum var ve eğitimciyim. Kend..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster