Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

12 Şubat '16

 
Kategori
Sinema
Okunma Sayısı
188
 

Komedi filmlerinin küfürle imtihanı

Komedi filmlerinin küfürle imtihanı
 

Son yıllarda sinema seyircisinin sayısında ciddi bir artış var. Bu artışta Türk filmlerinin, özellikle de komedi filmlerinin önemli bir katkısı var. Cem Yılmaz, Şahan Gökbakar, Şafak Sezer, Ahmet Kural- Murat Cemcir filmleri toplam seyirci sayısında önemli bir paya sahip. 

 

Türk sinemasının ayağa kalkması ve önemli gişelere ulaşması oldukça sevindirici. Ama burada bir sorun var. Hatta bir takıntı: Küfür. Komedi filmlerinin neredeyse tamamında önemli miktarda küfür bulunuyor. Karakterlere sahnelerde küfürü nasıl ettirebiliriz diye özel çaba sarf ediliyor sanki.Cem Yılmaz, son filmi Ali Baba ve 7 Cüceler filmindeki küfürler için '' Filmimde küfür, hayatta olduğu kadar var '' diyerek, yeni filmlerinde de küfürlü sahnelerin olacağını müjdeledi!!! Tamam hayatta küfür var ve herkes küfür edebilir ama ulu orta ağır küfürler eder mi? Cem Yılmaz, küfürün normalleşmesini ve yaygınlaşmasını misyon edinmiş gibi görünüyor. Şahan Gökbakar' ın son filmi olan Osman Pazarlama' nın fragmanına baktığımızda da maalesef küfür ve argoya devam edeceğini görüyoruz. Sadece yüksek gişe başarısı yakalamış filmlerde değil, gişede başarılı olamamış komedi filmlerinde de önemli miktarda küfür bulunuyor. Yani küfür Türk komedi filmlerinin ayrılmaz bir parçası haline gelmiş durumda. Bu arada güzel şeyler de olmuyor değil. Kolpaçino filmlerinde oynayan ve bol bol küfürlü sahnesi olan Şafak Sezer, küfürden rahatsız olduğunu ve artık küfürlü filmlerde oynamayacağını açıkladı. Sebep olarak da kızlarının büyümesini ve küfürlü sahnelerden rahatsız olmalarını gösterdi. Küfürsüz seyirler dilerim.

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

Bu arada Şafak Sezer adına sevindim. Zira onun kutsal damacana filmi yüzünden 3 yıl sinemaya gidemedim. İnsanlarla dalga geçip, zamanlarını çaldıkları için.

Sevim Güney 
 13.02.2016 1:20
 

Türk sineması asla ayağa kalkamaz, asla bir yere gelemez. Yakında yazacağım bunu. Umarım okursunuz.

Sevim Güney 
 13.02.2016 1:17
Cevap :
Uzun vadede seyirciyi sinemadan uzaklaştırır bu tarz filmler. Yazınızı merakla bekliyorum. Selamlar.  13.02.2016 9:09
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 165
Toplam yorum
: 30
Toplam mesaj
: 1
Ort. okunma sayısı
: 206
Kayıt tarihi
: 18.08.14
 
 

Gazi Üniversitesi İşletme bölümü lisans ve Mersin Üniversitesi İşletme yüksek lisans mezunuyum. M..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster