Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

10 Temmuz '12

 
Kategori
Gündelik Yaşam
Okunma Sayısı
540
 

Lütfen telefonda rahatsızlık vermeyiniz!

Lütfen telefonda rahatsızlık vermeyiniz!
 

geekygyaan.com


 

"Size hangi adınızla hitap etmemizi istersiniz?"
 
"Ebenizin adıyla olabilir mi?"
 
Arabanızla akıcı bir trafikte gidiyorsunuz. Birden telefonunuz çalıyor. Karşınızdaki ses "Sizi bilmem ne sanat tiyatrosundan arıyoruz. Nasılsınız Erol bey?" Eğer devamını dinlerseniz size bir tanıtım yapacaklar veya yardım isteyecekler." Aynen Green Peace veya Dört Mevsim hastanesi veya Engelliler derneğinden aradıkları gibi. 
 
Son bir haftada aklımda kalan isimler bunlar. Üstelik arayanlar gayet kibar konuşuyorlar. Hayır.....Emniyetten arıyoruz. Telefonunuz terör işlerinde kullanılmış diye bir cümleyle söze girseler hemen küfürü basacağım da...Bu kişiler çok kibar. Sadece "Kusura bakmayın kardeşim ama neden beni rahatsız ediyorsunuz? Söyledikleriniz beni hiç ilgilendirmiyor" diyerek telefonu kapatmak zorunda kalıyorum. 
 
Bir keresinde yönetici bulunduğum apartmanda kanalizasyon borusu patlamış. Ustalar pislikler içersinde iş yaparken ben de başlarında duruyorum. O anda telefonum çalıyor. Hiç çalışmadığım bir bankanın elemanı bana tanıtım yapmak istiyor. Bu durumda ağzımdan kötü söz çıkmaması için çok gayret gösteriyorum.
 
Tabii suç arayanlarda değil. Onların eline cep telefonu rehberini veriyorlar. Sırayla "Bu numaraları arayın" talimatı veriliyor. Onlar da garibanlar. Ne yapsınlar fırça yemek uğruna insanları arayıp rahatsız ediyorlar.
 
Tamam, reklam amaçlı telefon mesajlarına alıştık. Okumadan siliyoruz. Bazen de telefonumuz çaldığı zaman karşımızda mekanik bilgisayar sesi. O sesi duyar duymaz telefonu hemen kapatıyorum da, canlı aramalarda ise fırçayı yiyen arayan kişiler oluyor. Şu anda bu yazıyı yazarken bile şarjdaki telefonum çaldı ve açtığımda Sağlık bakanlğı sigara bırakma hattından bir bilgisiyar yayına girdi. Kardeşim ben hayatımda ağzıma sigara koymadım ki! Neden rahatsız ediyorsunuz ki?
 
Geçenlerde bir arkadaşımla konuşuyorum. Green Peace'den aramışlar. "Şu an müsait değilim demiş arkadaş" O gün 4 defa daha aramışlar. 15.- TL. lık yardım için kredi kartı numarası ve son üç rakkamını istiyorlarmış. Bir kere oradan aradıkları nereden belli? Sonra hiç tanımadığımız kişilere kredi kartı numarasını neden verelim? Engelliler derneğinden aradığını söyleyen kişi, bakalım bu sözlerinde samimi mi? Yoksa bunlar dolandırıcı mı?
 
Aslında böyle rahatsızlık veren telefon aramalarının bir yaptırımı olması gerekir. İnsanları zorla bıktırıyorlar ve son günlerde de bu telefon trafiği çok artmaya başladı. Eğer bu konuda bir önlem alınmazsa ben de telefonuma bir kayıt yapacağım, otomatik olarak bu tip kişilere ebelerinin adını soracak.
 
Neyse son olarak şunu söylemek istiyorum.
 
"Lütfen telefonda rahatsızlık vermeyiniz kardeşim"
 

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

Yorumla, mesajla rahatsız edebilir miyim sizi peki? Hayır... Bundan sonra ona göre davranayım diyorum! O yüzden sordumdu! Cemce sevgilerimle...

Cem Beraat Çamsarı 
 21.07.2012 9:26
Cevap :
:) Güzel bir espriydi Cem bey. Yorumlara ve mesajlara her zaman açığımdır. Ancak tanımadığım kişilerin telefonlara reklam ve tanıtım amaçlı aramalarına ise kapalıyımdır. Teşekkürler, sevgiler....  21.07.2012 14:27
 

Hepimiz bu konuda dertliyiz Erol Bey:) Beni de hemen hemen her gün arıyorlar bir yerden, ve ben daha ilk cümleyi duyduğum andan itibaren "Teşekkürler, ilgilenmiyorum, iyi günler!" diyerek kapatıyorum telefonu.. Başka yapacak bir şey yok.. Reklam mesajları ise.. ayrı bir dert.. okumadan sileceğiz, ne yapalım.. Reklamlar sarmış dört bir yanımızı ,nefes alacak alanlar daralıyor.. Sevgilerimle..

Mor Okyanus 
 11.07.2012 11:29
Cevap :
En iyisini yapıyorsunuz Sibel hanım. Ancak uygun olmadığımız zamanlarda gelen bu tip telefonlar karşısında her zaman soğukkanlılığımızı koruyamayabiliriz. Bir zamanlar kapalı alanlarda sigara içilir ve birçok kişi rahatsız olmasına rağmen, insanlar içmeye devam ederlerdi. Yıllar sonra bunun çaresi bulundu. Ben bu tip uygulamalara bir zaman sonra şikayet halinde para cezası uygulaması başlatılacağına inanıyorum. Bakalım, bekleyip göreceğiz. Teşekkürler, sevgiler....  11.07.2012 12:24
 

Erol Bey Merhaba,bu konuda başımız ağrıyor hemde fazlasıyla.Sizin söylediğiniz gibi şu an uygun değilimler ikici,üçüncü kez aramallarına sebep oluyor kestirip atmaktan başka çare yok şimdilik.En olmadık durumlarda aranması ise gerçekten huzursuz edici.Hepimizin ortak sorununu dile getirdiniz sesinizin duylmasını dilesem fark eder mi acaba?Selamlar,sevgiler.

Şennur Köseli 
 10.07.2012 18:03
Cevap :
Her geçen gün artan bu tip rahatsızlıklar böyle devam etmez Şennur hanım. Bu duruma mutlaka bir çare bulunması gerekir. Reklam amaçlı telefon aramaları için yüklü bir para cezası konulsa belki bu durumların önüne geçilebilir. Zaman içersinde böyle önlemlerin alınacağını tahmin ediyorum. Bizler de belki BTK na şikayetlerimizi bildirerek bu sürecin hızlandırılmasnı sağlayabiliriz. Teşekkürler, sevgiler, selamlar...  10.07.2012 23:17
 

Erol bey kardeşim.Maalesef son günlerde ne idüğü belirsiz telefon mesajları, aramalar, çok arrttı.Geçenlerde çok uyanık olan kardeşimi telefonla biz Komseriz bir çeteyi yakalıyacağız diye, telefonlarla yönlendirerek 2000 tl sini çektiler.Bu çete takipteymış yakalanır, inşallah.Selamlar.NAHİDE

NAHİDE ÇELEBİ 
 10.07.2012 14:48
Cevap :
Aslında bu konular çok dile düştü Nahide hanım. Cep telefonlarına Emniyet Müdürlüğünden bu konuda uyarılar geliyor. Bu tip çağrılara itibar edilmemesi belirtiliyor. Demek ki bazen insanın basireti bağlanıyor. Kardeşinize üzüldüm. İnşallah suçlular yakalanırlar. Saygılar, selamlar...  10.07.2012 15:42
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
 
Toplam blog
: 975
Toplam yorum
: 7880
Toplam mesaj
: 126
Ort. okunma sayısı
: 3210
Kayıt tarihi
: 16.01.07
 
 

2017 Basın özgürlük endeksine göre 180 ülkeden 155. sırada olan ülkemizde yemek tarifleri  ve tel..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster