Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

15 Ocak '07

 
Kategori
Blog
Okunma Sayısı
972
 

Mahalle arkadaşlarımız..

Mahalle arkadaşlarımız..
 

Herkesin çocuklugunu yaşadıgı semtte.. mahallede.. birlikte top oynadıgı.. saklambaç oynadıgı ve bir şekilde zaman zaman geçirdiği arkadaşları vardır.. Oyunlarını oynarlarken bir anda tartışmaya başlayabilirler..kavga çıkabilir.. kısa süreli küsmeler bile olabilir..arkadaşlar arasında olabilir böyle şeyler..arkadaşlık başka bir şeydir çünkü..

Bazen oyun oynamak için sokaga çıktıgınızda..ortalarda hiç kimsecikleri göremezsiniz..sürekli beraber top oynadıgınız arkadaşlarınız ortalarda yoktur.. bakınırsınız..ama yokturlar..seslerini duyarsınız uzaklardan..ama kendilerini göremezsiniz..başka mahalleye gitmişlerdir muhtemelen..ve bir yalnızlık hissedersiniz.Kendi kendinize oyun oynamaya çalışırsınız ama olmaz ki..illa ki arkadaşlarım dersiniz..yanlarına da gidemezsiniz..oturur beklersiniz bir taşın üzerinde tek başınıza..

Dönmelerini sabırsızlıkla beklersiniz anlatacaklarını dinlemek için..o ayrı bir güzelliktir zaten..ben küçükken.. teyzem sinemaya giderdi.. beni götürmezdi küçük oldugum için..onun dönmesini sabırsızlıkla beklerdim..filmi merak ederdim çünkü. teyzemin agzının içine bakardım..mimiklerine bakardım..filmi tahayyül ederdim.. anlatımıyla filmi izlemiş kadar olurdum..

Blogcu arkadaşlarımı ve kendimi aynı mahallenin çocukları gibi hissettim onların yoklugunda..sabırsızlıkla bekledim dönmelerini..anlatacaklarını merak ettim..buluşma nasıl geçti..ortam nasıldı..kimler geldi-gelmedi...falan feşman..

Sabah ilk işim bilgisayarımın başına geçmek oldu..ve yazılar bir bir dökülmeye başladı..''bizim takım döndü''dedim gülümseyerek..

Okudugum kadarı ile genelde güzel geçmiş..buluşmadan pek memnun olmayan arkadaşlarımız da var tabii ki..yani düşlediği ortamı yakalayamayanlar..çantasını kaptıranlar..ama yine de güzeldir ya..başka bir mahalleye gitmek..yeni arkadaşlarla tanışmak..arkadaşlıgı başka bir yere taşımak..dogru mu söylüyorum??

Bize de burada böyle''Kal''geldi..elimiz kolumuz gitmedi blog yazmaya..e arkadaşlarımızın bir çogu olmayınca,içimizden yazmak gelmedi..tam kadro olmak gerek eksiksiz olmak gerek..hani bir aile bireylerinden birisi sofrada olmayınca bir eksiklik hisseder ve bogazından lokmalar geçmez ya..işte öyle bir şey...

Neyse..kaldıgımız yerden devam edelim..hepiniz hoş geldiniz arkadaşlar:))) siz olmadan olmuyor vallahi..Agzınıza saglık..gitmiş..görmüş..gezmiş kadar olduk sayenizde..

Sevgi'Yle..

Resim:www.istanbul.edu.tr

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

Oynanan oyunları sıralarken saklambacı da saymışsınız. Geceleri oynadığımız ve ebe olanın bütün gece ebelikten kurtulma ması için yaptığımız hinlikleri hatırladım. Elinize, beyninize sağlık.

Schwabach 
 16.01.2007 1:56
Cevap :
Ne güzel degil mi küçücük şeyler bize çocuklugumuzu hatırlatıyor..ve o zaman ne kadar özlediğimizi de anlıyoruz..paylaştıgınız için çok teşekkür ederim:)) (Yakında biz de Tekirdağ'lı olacagız inşllah)selamlar.  16.01.2007 9:10
 

Mahalleler bitti sokaklarla beraber.Yalnız levha adlarıyla anılır oldu.Arkadaşlıklarıyla değil.Nerede o sokaklar.Çocuklar nerede.Saklanbaç oyayınca saklanacak yer.top oynayacak,ip atlayacak alan kalmadı.Yakan topu nasıl oynayacaksın,çelik çomak için kazacak bir toprak parçası bile kalmadı.Üç taş,dokuz taş oynanacak yerlere bile arabalar park eder oldu,yada kaldırımları tamir ediyorlar.Fırıldağı ve fırıldak çevirmenin adını duymadı bu çocuklar.Uzun e..k için kim ebe olacak nereye sıralanacağız.Güvercin taklasında 8 kişiyi nerden bulacağız.Topumuzun kaçacak yeri kalmadı.Menşure teyzeye Topumuzu ver diye nasıl yalvaracağız oda yok oldu bu dünyadan.Hani o sokak lambası altında akşam lambalar yanıp yemekten sonra çıkıp oturan Kamuran hanım teyze ve kızları diğer komşu teyzeler nerede onlar ve o canım sokaklar ve akrabalarımızdan daha yakın olan komşularımız.

Ctmaksaray1973 
 15.01.2007 21:54
Cevap :
Yazınızla birlikte hüzün bastı beni..hiçbiri yok artık öyle degil mi??elde kalan paylaşımlarımız..sağolun..ellerinize saglık..sevgiler size..  15.01.2007 22:06
 

Yaa Yagmur Zamani, oraya yetiskin insanlar geldi. Hepsi pirlanta gibiydi. Ama cocukca seyler de oldu. Mahalle mahzun kaldi. Yani bence. Sevgiler.

pirmete 
 15.01.2007 19:13
Cevap :
Kalabalık bir aileyiz sevgili pirmete.. olacak böyle şeyler..dediğim gibi mahalle arkadaşıyız..sevgiler.  15.01.2007 22:10
 

Sayenizde eski günleri, eski mahallemi, çocukluk arkadaşlarımı hatırladım. Ne güzel, ne saf günlerdi onlar. Çıkar ilişkilerinden bihaber bembeyaz ilişkiler. Teşekkürler.

Sinan Karabaş 
 15.01.2007 11:42
Cevap :
Ne mutlu bana o zaman..içinizdeki çocuklugu ortaya çıkarabildiysem..paylaştıgınız için teşekkür ederim size:)))selamlar size..  15.01.2007 12:08
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
 
Toplam blog
: 319
Toplam yorum
: 4719
Toplam mesaj
: 557
Ort. okunma sayısı
: 1342
Kayıt tarihi
: 29.10.06
 
 

"Ben; hiç yalnız kalmadım... Kalabalık bi ailede yere atılan yataklarda Yan yana, baş başa, el el..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster