Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

17 Aralık '07

 
Kategori
Eğitim
Okunma Sayısı
1952
 

Matematik niye bu kadar zor?

Matematik niye bu kadar zor?
 

Matematik dersini hiç ama hiç sevmem. Çünkü, çok zor geliyor. Büyükler hep şöyle derler:

‘Kızım matematik çok güzeldir, aman oğlum matematik dersin iyi olsun’. Söylene söylene hep çırpınırlar. Hep matematik, hep matematik, ne bu yaaa...! Bıktım vallahi bıktım!

Dediklerine göre, matematik çok kolay ve çok eğlenceliymiş. Ama ben öyle düşünmüyorum. Hele geometri! Yok canım karenin çevresi, yok canım dikdörtgenin çevresi, yok canım kenarlarını bulma problemleri.... Bu ne yaaa...!. Ben matematikte en çok kesirleri severim, çünkü çok kolaydır. Çok eğlencelidirler. Bir de şey var, öfff adını unuttum, şey, tamam buldum. Çemberin çapı ve yarıçapı. Çok kolay değil mi? Çapını bulmak için, yarıçapını 2 ile çarpıyorduk. Yarıçapını bulmak için çapını 2’ye bölüyorduk. Size ne kadar kolay geliyor değil mi? Ama biz çocuklara zor geliyor, niye acaba?

Bir de şu var:

Anneler, babalar bazen biz çocukları sıkıyorlar. Şöyle diyorlar. “Çocuğum, çalışırsan çok başarılı olursun. Çalışkanlardan neyin eksik?”

Benim sınıfımda bir arkadaşım var. Çok çalışkandı. Ama bu sene derslerinde pek başarılı değil. Ona sebebini sordum. Sınavlara çalışmadığını söyledi. Dershaneye gidiyor diye çok da havalara girmiş (aramızda kalsın).

Benim birinci yazılılarım düşüktü. İkinci yazılılardan sonra yükseldi. Ama matematik hariç. Çünkü matematik zor geldiği için pek de önemsemedim. Oh be, sonunda döktüm size içimi!

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

Seni anlayabiliyorum duyguncum ben de ilk başlarda matematiği çok sevmezdim.Ama problemleri çözdükçe zevk almaya başlıyorsun.Bence matematikten zevk almaya bak çünkü kurtuluşun yok ;)

gökçe sahin 
 29.03.2008 18:21
Cevap :
Biliyorum ama yapmak istemiyorum. Herkes öyle diyor ama yapmak istemiyorum. Belki ben de severim. Sevgi ve saygılarımla...  02.04.2008 17:36
 

gerçekten çok haklısın sana ço büyük bir şekilde katılıyorum.özelliklede büyüklerin çok çalış demesinden bıktım!!!!!

DILARA CANSEVER 
 12.01.2008 19:20
Cevap :
Bana ilk kez siz katıldınız. Çok teşekkür eder ve sevgilerimi yollarım.  16.01.2008 12:10
 

Valla bende 5'e gidiyorum ve Matemeatik'i sevmiyorum...Ya seviyorumda çok sıkıcı geliyor...Hele sayı doğrusu ve simetri gerçektende çok sıkıcı...Seni anlayabiliyorum:)

Aleyna Dilmen 
 23.12.2007 20:55
 

Sevgili Duygun, bak öyle sevmiyorum filan diye yaklaşırsan daha çok uzaklaşırsın matematikten... Derslerini zevkli hale getirmeye çalış. Tamam biliyorum bu kolay birşey değil ama sen yapabilirsin... Laf aramızda bende kimya dersinden nefret ederdim. Ama matematiği seveceğinden eminim :))) Kucak dolusu sevgiler sana...

Hoşsada 
 17.12.2007 22:04
Cevap :
Siz kimyayı niye sevmiyorsunuz? Belki de kolay bir derstir. Bana da fen bilgisi dersi çok kolay gelir. Çünkü çok eğlenceli bir ders ve çok güzel geçiyor. 4. sınıftan beri bu dersi çok seviyorum. Verdiğiniz bilgiden dolayı size çok teşekkür ederim. Sevgi ve saygılarımla...  18.12.2007 8:44
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 13
Toplam yorum
: 50
Toplam mesaj
: 19
Ort. okunma sayısı
: 12481
Kayıt tarihi
: 12.09.07
 
 

Benim adım Duygun Şahin. 15.09.1997 yılında Bursa'da doğdum. Milliyet Blog'ta yazan Hakan Şahin'in k..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster