Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

17 Ocak '15

 
Kategori
Kültür - Sanat
Okunma Sayısı
208
 

Memleketimden mezat manzaraları

Memleketimden mezat manzaraları
 

google


4 katlı bir binanın en üst katındayız. Çekme bir kat. Mezat saatını bekliyoruz. Aşağı kattan yukarıya helis bir merdivenle çıkılıyor. Merdivenden gelen olunca, kafalar o tarafa dönüyor.

Salonda henüz 10 kişi falanız. Mezata yarım saat var. Merdivenden biri çıkıp geldi. Kafalar yine döndü. Yüzü beyaz bez maskeli biri geldi. Sessizlik oluştu.

Gelen kişi; kanser olmuş, amatör ressamlık yapan bir müşterimizmiş. (Benim karakalem portremi yapmıştı, onu hep saklayacağım.) Ölür ayak kartpostal koleksiyonunu satmaya getirmiş.

Konuşmalarından anladığım kadarıyla hastalığının son evresinde imiş. Son tedavileri de reddetmiş. Yani bu, onu son görüşümüzdü.

Bundan sonrası ölümün inkarı panoraması:

Herkes o yokmuş veya hiç gelmemiş gibi davrandı. Ancak aralarda sekteli susuşmalar oluştu (ki bu genelde hiç olmaz, arı kovanı gibidir mezatlar). Alakasız konuşmalar havada uçuştu.

Aşağıda patırtıcı bir müşterinin kahkahaları duyuldu. Absürd anlamsızlık havada asılı kaldı.

Bu, gömdüğüm belki de 100. müşterimdi ama portremi 1 tek o yaptı. Hoşça kal X.

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

"Hayat" en tacir ve en rezil halleriyle bile en soylu ölümlere karşı hükmen galip (hem de sahaya hiç çıkmadan)... Hatta ölümün ihtimaline karşı bile öyle! Yenilgiye asla tahammülü yok. Yazıdan anladığım budur! Anlamadığım ise sağlıklı insanların bir gün ölecekleri gerçeğini nedense hep es geçmeleri!

Ersin Kabaoglu 
 19.01.2015 22:17
 

Ölümün kokusu sinmiş ortama. Görmezden gelmeye çalışılsa da orada olduğunu belli ki herkese hissettirmiş. Yaşamın öykü olabilecek türden bir kesiti. Bazı insanların bu gerçekliği kabullenmesi saygı duyulacak bir durum. Allah rahmet eylesin.

Güz Özlemi 
 18.01.2015 17:32
Cevap :
Henüz rahmet eylemedi. Aynı durumda, 3-5 yıl dayanan da var, yani kemiğe sıçrama durumunda. Beni bu durumda ilgilendiren ikilem şu: Tüm koleksiyonerler, hiç ölmeyeceklerini düşünürler, gözlerinin önünde bir koleksiyoner ölse bile.  18.01.2015 18:26
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 2216
Toplam yorum
: 1121
Toplam mesaj
: 127
Ort. okunma sayısı
: 500
Kayıt tarihi
: 16.08.06
 
 

Serbest yazarım. 1960 doğumluyum. BÜ İşletme mezunuyum. ..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster