Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

Okumayı seviyorum. Okudukça geliştiğimi, geliştikçe de kendimi ifade etmek istediğimi farkettim.

 
 

Yazdığım Kategoriler

 
Yılbaşı

hem hz isanın doğum gününü kutlansa neresi yanlış islamiyetin kutsal kitabı Kuran-ı Kerimde de hz İsanın Allahın elçis-peygamberi olduğu kabul edilmiyor mu ? bu çelişkiyi hiç anlamamışımdır..

28 Aralık 2020 19:36
Maruzat/Maruzatım...

evet benim yorumlarımda da ifade ettiğim demokrasi ilkeleri Tanrı kelamı değil toplumların karşsına çıkan problemleri çözmek ve adil bir düzen kurmak için ortaya çıkan ilkeler.. şimdi bunlar insan aklından çıkan ilkeler olduğu için kutsallardan daha mı değersiz... değiştirilebilir mi.. ? demokrasi halkın iktidarı demektir.. halk iktdarı her zaman denetim altında tutar.. bu da düşünce ve ifade özgürlüğü sivil toplum kuruuluşları ile örgütlenerek olur.. bu özgürlükler kısıtlanır insanlar seçerek ikitdara getirdiklerini sorgulayamassa sorguladıkları zaman hapsedilirlerse ve bunlara karşı çıkarsak biz demokrasiyi putlaştırmış mı oluruz.. peki demokrasiyi kullanarak otorkrasi kurmak doğal mıdır o zaman.. '' demokrasi Tanrı kelamı değil ya canım ülkenin yarısının oyunu almış sana mı soracak ülkeyi nasıl yöneteceğini '' ilkesini mi benimsemeliyiz...?

20 Aralık 2020 14:55
Maruzat/Maruzatım...

..... devam; demokratik bir ülkede seçimle tek başına iktidara gelen bir parti byük oy çoğunluğu ile demokrasinin olmazsa olmaz ilkelerini örneğin laikliği kaldırabilir. . ya da anayasa mahkemesini ya da danıştayı ya da sayıltayı kaldırabilir.. ya da seçim sistemini değiştirebilir örneğin kadınlar artık oy kullanamaz diyebilir.. ya da sivil toplum örgütlerini de kaldırabilir... peki o zaman o ülkede cumhuriyet olsa bile demokrasi vardır diyebilir miyiz... ? işte o yüzden size şu soruyu sorma gereksinimi hissettim; demokrasiyi putlaştırmak derken ne kastettiğinizi anlamadım..açarsanız memnun olurum... selamlar...

30 Kasım 2020 17:09
 
Toplam blog
: 21
Toplam yorum
: 77
Toplam mesaj
: 11
Ort. okunma sayısı
: 6680
Kayıt tarihi
: 05.04.07
 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster
 
 
 
 
 
     
     
     
    ''“Karanlığa söveceğine, kalk bir mum yak.” Konfüçyus