Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

27 Şubat '14

 
Kategori
Blog
Okunma Sayısı
301
 

Milliyet Blog'u sevenler, emek sarfedenler ve bir teklif

Milliyet Blog'u sevenler, emek sarfedenler ve bir teklif
 

Ayrımcılığı değil ama tasnif yapmayı severim. 

Ülkeleri, devlet adamlarını, eğitim kurumlarını, sanatkarları, insanları, hemen hemen her şeyi tasnife tabi tutma huyum vardır.

Bu iyi huy mudur,  kötü huy mudur, bilemiyorum ?

Ancak bu tasnifleri iyi niyetle yaptığım gerçektir.

Milliyet Blog konusunda da yaptığım bir genel tasnif var : 

- Milliyet Blog'u sevenler ve emek sarfedenler

  ve

- Milliyet Blog'u ciddiye almayanlar.

Yaptığım bu tasnifte göz önüne aldığım tek bir kıstas var.

O da " YAZILMIŞ BULUNAN BLOG SAYISI " dır.

Bana göre "100 ADET BLOG" temel kıstas sayısıdır.

Tabii 99 blog olsa, olmaz mı diyenler olacaktır?

Onlara cevabım  " olmaz kardeşim " olacaktır. :))

Zira bu soruyu soranların mevzuyu anlamadıkları anlaşılır.

MB herkese açık bir web sitesidir, isteyen istediği kadar yazar, sayı sınırı saçmalıktır, sana ne denebilir. Desinler. Onlar da kendilerine göre haklıdırlar.

Ancak benim ifade etmek istediğim şey, sadece bana özgü bir tasnif şeklidir.

Kimseyi incitmek istemediğim gibi, kimseden de onay beklemiyorum. Ama onaylayanlar olursa çok memnun olurum.

BU TASNİF NASIL OLMALIDIR?

Esasında çok basit .

1) En az 100 blog yazanlar kategorisi

2) Son üç ay içinde yayınlanan bloglar kategorisi

Neden bu tasnif yapılmalıdır? Amaç nedir?

"En az 100 blog yazanlar kategorisinde" yer alan yazarlar,yazmayı seven, bloga önem veren, amacı olan, topluma mesaj vermek isteyen ya da edebi yeteneğini göstermek isteyen yazarlardır. Blog yazarlarını ve yazıları tanımak için bu kategoride gezinmek önemli fayda sağlayacaktır.

"Son üç ay içinde yayınlanan bloglar kategorisi " de yakın zamanda yazılan yazılara "bir tıkla" ulaşmak ve gündemi yakalmak açısından önemli olacaktır.

Belki bir başka faydası da, Milliyet Blogda yeni bir düzenleme ile, MB belli ölçüde yenilenecek ve monotonluk törpülenecektir.( Bu arada Kadri Kanpak arkadaşımızın "tıklama sayılarını kaldırmak " önerisi de bu kapsamda düşünülebilinir.)

Bu teklifim Milliyet Blog Editoryasınca kabul görürse, çok memnun olacağım kesindir.

Saygılarımla

Yılmaz Çetingöz

27/02/2014

 

 

 

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

bence öneriniz çok yerinde. birçok arkadaş, blog yazmaya geçici bir hevesle başlıyor ve işi ciddiye almıyor. onlara da saygı duyuyorum ama blog yazmayı ciddiye alanlar ve sürekli yazanlarla diğerleri arasında bir ayrım olmalı.

Arif Şahin 
 28.02.2014 12:15
Cevap :
Yorumunuza aynen katılıyorum.Yazımın gerçek bir özeti olmuş.Teşekkürler.Saygı ve selamlarımla.  28.02.2014 17:01
 

Öneriniz enine boyuna değerlendirilmelidir ancak 100 ü aşıp uzun süredir yazmayanlar yerine düzenli olarak haftada en az bir blog yazanlar önemlidir aslında gereksiz bir sürü istatistik yerine MB analiz kriterleri enine boyuna değerlendirilerek belirlenmelidir hatta sadece bunun konuşulacağı bir toplantı yapılabilir. Selamlar.

Kadri KANPAK 
 27.02.2014 23:21
Cevap :
Önerinize aynen katılıyorum.Son haftada yazanlar için de kategori oluşturulması mükemmel bir düşünce.Benim önerim sizin önerinizle daha zengin bir öneri haline dönüşür.Ayrıca bu konularda toplantı yapılması da çok yararlı olacaktır.Selamlarımla.  28.02.2014 17:00
 

Sevgili Yılmaz abicim eğer 100 blok sınırlaması gelirse ben yarışa giremem,yarış dışı kalırım.))Direk eleniyorum:))Ama eleştiri bağımda teklifiniz güzel kimin yazdığı kimin yazmadığı en azından belli olur.Dikkate alınması dileğimle Selam ve saygılar.

çalıkuşu 
 27.02.2014 19:28
Cevap :
Sayın Çalıkuşu esasında benim önerim bir yarış veya rekabet içermiyor.Tüm yazarların yazıları MB'de tabii ki yer alacak. Sadece isteyen kategorileşmiş yazarları da takip edebilecek.Ayrıca sayın Kadri Kanpak'ın önerisi de çok mantıki.Son bir hafta da yazıları olan blogerlar da ayrıca tasnif edilirse gündem daha yakından takip edilmiş olur.Sevgi ve selamlarımla.  28.02.2014 16:52
 

Haklısınız Sayın Yazarım. Sizinle aynı düşüncedeyim.Sizi destekliyorum. Her gün veya en azından iki üç günde bir yazan , gündemi takip eden, araştıran, bir şeyler üreten kişi ile 5 senede 100 tane yazı yazanı aynı kefeye koyabilirmiyiz. Bana kızmasınlar bu biraz hak yemek gibi oluyor değil mi. Size de başarılar dilerim yazılarınızda.Saygılarımla

GOKOYA 
 27.02.2014 19:01
Cevap :
Düşüncemi bu yorumunuz çok iyi açıklıyor.Bir kere üreten bir kişi ile pasif kalan kişiler birbirinden ayrılmış oluyor.İkincisi üreten ve verimli olan yazarları tanımış oluyoruz.Mesela bu yorumunuzla sizi tanımış oldum.Beş yüze yakın bloğunuz var.Ben sizin bir yazınıza dahi yorum yapmamışım.Bu esasında büyük bir hata ve eksiklik.İnşallah önerim kabul görür de bugüne kadar tanımadığım değerli yazarları tanımış olurum.Saygılarımla.  28.02.2014 16:47
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
 
Toplam blog
: 437
Toplam yorum
: 2172
Toplam mesaj
: 120
Ort. okunma sayısı
: 998
Kayıt tarihi
: 26.01.10
 
 

1945 yılında Adana'da doğdum. Galatasaray Lisesi ve Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültes..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster