Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

1945 yılında Adana'da doğdum. Galatasaray Lisesi ve Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi Uluslararası İlişkiler Bölümü mezunuyum. İş bankasında müfettişlik ve şube müdürlüğü yaptıktan sonra 1992 yılında emekli oldum. Emekli olduktan sonra birkaç finans kuruluşunda yönetici olarak çalıştım.Siyaset,ekonomi, tarih, ..

Devamı
 
 

Yazdığım Kategoriler

 
Korona Olmayan Grip de Olmaz

Korona hayatımızı kısıtladı.Dolayısıyla zamanımın tamamı evde geçiyor.Film ve spor müsabakaları izlemek, bazı roman yazarlarının yazım stilini çözmek gibi şeylerle vaktimi geçiriyorum.Mario Levi adlı Türk yazarının yazı stili bana değişik geldi.Sana da tavsiye ederim.Mario Levi bizim Nevin Hanımın kurs hocası aynı zamanda.Blogda yazı yazmayı tekraren düşünüyorum.Senin yazılarına atıf yaparak yazılar yazacağım.Selamlar.

10 Ekim 2020 00:30
Canavar Hangi Hayvana Deniyor?

Bir de yazı canavarı var: Sayın KERİM KORKUT.

06 Ekim 2020 08:33
Canavar Hangi Hayvana Deniyor?

TDK ' da yazmıyor ama , CANAVAR BENCE ""CANA KAST EDEN "" ANLAMINA GELİYOR. HAYVAN OLARAK FARK ETMEZ BU BAKIMDAN. EJDERHA, KÖPEK BALIĞI, KURT, DOMUZ, PİTON YILANI, SIRTLAN VS CANAVAR OLARAK BETİMLENİYOR. Ama insan oğlu bu kelimeyi biraz canayakan hale getirmiş.Mesela çok kurabiye yiyen çocuğa "" kurabiye canavarı "

06 Ekim 2020 08:31
 
Toplam blog
: 437
Toplam yorum
: 2172
Toplam mesaj
: 120
Ort. okunma sayısı
: 996
Kayıt tarihi
: 26.01.10
 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster
 
 
 
 
 
     
     
     
    15 Ekim toplantısının başlangıç saatinin 10.00 olmasını tercih ediyorsanız bildiriniz.