Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

1945 yılında Adana'da doğdum. Galatasaray Lisesi ve Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi Uluslararası İlişkiler Bölümü mezunuyum. İş bankasında müfettişlik ve şube müdürlüğü yaptıktan sonra 1992 yılında emekli oldum. Emekli olduktan sonra birkaç finans kuruluşunda yönetici olarak çalıştım.Siyaset,ekonomi, tarih, ..

Devamı
 
 

Yazdığım Kategoriler

 
Avrupa Gözümden Düştü

Doğru söylüyorsun.Batıya imrenmek veya onları taklit etmek hiç gerekmiyor. Bazı aksayan yanlarımız var.Bunları halletsek yetecek.Başta okuma yazma oranını gerçek olarak yüzde yüz seviyesine getirmemiz ve kalkınmayı en ücra köylere kadar götürmemiz gerekiyor.

23 Mayıs 2020 22:04
Zengin ve Fakir Olma İhtimali

Sayın dostum bir yandan zenginlik karaktere bağlıdır , diğer yandan, zenginlik şeytan türü işidir,babadan kalır veya piyango çıkar ya da uyanıksındır zengin olursun diyorsun.Uyanıklığı anladım.Ancak şeytan tüyüne sahip olmanın,babadan mal kalmasının, piyango çıkmasının karakterle ne alakası vardır, anlayamadım.Bence zenginlik şans,kader, zeka ve karakter işidir.Fakirlik ise kader işidir. Babandan mal kalmamışsa, kafan çalışmıyorsa, karakterin müsait değilse zengin olamazsın.

23 Mayıs 2020 21:52
KİTAPLARIM

"Yaşlılık bir Sonbahar " mısrası olmasa daha iyi olurdu zannımca.Yaşlılıkla ilgili bir mısra şiirin anlam bütünlüğünü bozmuş.Bir de neden Sonbahar? Kış da olabilir? Sonbahar melankolik bir mevsimdir.Kış ise her şeyin donduğu bir mevsim mecazen.Eleştirdiğim için sizden özür dilerim ama bu güzel şiirinizin mükemmel olmasını istedim.Saygılarımla.

20 Mayıs 2020 14:42
 
Toplam blog
: 437
Toplam yorum
: 2164
Toplam mesaj
: 120
Ort. okunma sayısı
: 984
Kayıt tarihi
: 26.01.10
 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster
 
 
 
 
 
     
     
     
    15 Ekim toplantısının başlangıç saatinin 10.00 olmasını tercih ediyorsanız bildiriniz.