Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

20 Eylül '19

 
Kategori
TV Programları
Okunma Sayısı
269
 

Mucize Doktor Kalplerde

"Mucize Doktor" dizisini izlediğim ilk günden beri konusu beni en çok saran yapımlardan biri oldu. İzleyicimiz de benimle aynı fikirde ki dizi ilk bölümüyle reytingleri altüst etti. Bundan sonraki bölümlerde de birinciliği kimseye kaptırmayacağına eminim.

Ali'ye hangimiz hayran olmadık?  Hayatındaki bunca engele rağmen pes etmeyişi ve hayaline koşar adımlarla yürümesi takdire şayan. Haydi itiraf edin hayatta çok azımız Ali kadar cesuruz öyle değil mi? Sizin hayatta bütün kapılar yüzünüze kapandı mı hiç? Yine de büyük bir inançla ayağa kalkıp savaştınız mı kader denen oyunbozanla?

Ali'nin küçüklüğünün anlatıldığı sahnelerde kalbimden parçalar kopa kopa ağladım. Babasının gözünde kocaman bir hiç olan , abisinden ve tavşanından başka kimsesi olmayan Ali bana bir zamanlar hikayesini çok iyi bildiğim bir çocuğu hatırlattı. Küçük Ali bir mucizeydi ama bu hayatta kaçımız mucizelere inanırız ki? Abisinin ölümünden onu sorumlu tutan Ali'nin babası  en savunmasız oğluna nasıl kıyabildi? 

Bazen öyle çocuklara rastlıyoruz ki bu çocuk gerçekten bu anne babanın evladı mı diyebiliyoruz. Ali kesinlikle babasının oğlu değil. O bambaşka bir dünyadan. Sevgi, şefkat,iyilik dolu bir dünydan gönderilmiş o. Babası onun küçücük dünyasını "Artık yapayalnızsın" diye haykırarak öylesine paramparça etti ki o sahneyi izlerken yüreğim dağlandı. Ben de küçük Ali'nin yerinde olsam kimse bir daha bana dokunsun bile istemezdim. Çünkü bütün olup bitenden kendimi suçlardım.

Küçük Ali gibilerin dünyasını yıkmayın. Şu körleşmiş önyargılarınızdan bir sıyrılın artık. Onun gibi karakterler hayatta kolay yetişmiyor. Ali gibi mucize çocuklara toplumda şans verilsin ki dokundukları hayatı güzelleştirsin, saf sevgiyle şifalandırsın. Mucizeler harabelerde gizlidir. Çok acı ama ne yazık ki gerçek.

Mucize Doktor Ali Vefa karakterine hayat veren Taner Ölmez'i canı gönülden kutluyorum. Öyle iyi bir oyunculuğu var ki sanki Ali'nin yüreğiyle nefes alıyor gibi. Umarım Ali'nin paramparça dünyasını bu hastane iyileştirir  ona kocaman bir aile olur orası. Bir seyirci olarak beklentim bu yönde. Keşke gerçek hayatta da Alilerin çevresinde böylesine duyarlı insanlar olsa da onları bir sevgi çemberiyle kuşatsa. Bazen bir hayalin peşinde koşarken sadece o hayale kendinizi adamışken bir bakarsınız ki ; bittiği yerden başlayan hayat türlü türlü hikayeleriyle sizi sarmalamış. "Mucize Doktor" kalplerde iz bırakarak yayın tarihinin unutulmayan dizileri arasına gireceğini şimdiden belli etti.

Son söz olarak yolun açık olsun "Mucize Doktor" diyorum.

Abbas Oğuz, ETEM SEVİK bu blog'u önerdi.

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

Abbas Bey, evet düşüncelerinize kesinlikle katılıyorum. Çocuklarımızı kendimiz gibi yapma düşüncemiz kesinlikle çok yanlış. Onların da farklı bireyler olduğunu unutmamalıyız. Onları özgür çocuklar olarak yetiştirmeliyiz. Benim çocuğum bana benzemeli, benim gibi olmalı, benim gibi davranmalı düşünce şekli gerçekten çocuklarımıza yaptığımız haksızlık. Bırakalım onları geleceklerini kendileri şekillendirsin,sadece destek olalım. Hayatta ne karar verirlerse versinler arkalarında olduğumuzu bilsinler. Hayatta herkesin doğruları,yanlışları kendilerine göredir. Onları suçlamaya hakkımız yok. Hele ruhlarına zarar verme hakkımız hiç yok. Bağımlısı oldum dizinin gerçekten. Çok güzel bir dizi. Ve umarım toplumda farkındalık yaratır. Asistanların hocam dedikleri sanırım Onur Tuna'dan bahsediyorsunuz. Ben kendisinin hayranıyım. Gerçekten çok başarılı bir oyuncu. Sizin öğrenciniz olması ne güzel gurur duyuyorsunuzdur. Bu arada ben de Çanakkale'de okudum üniversiteyi. Selamlar, saygılar Abbas Bey.

Deniz Güneş 
 06.10.2019 23:55
 

Çocuklara sevgimizi aktarıp onların kendi düşüncelerine değer vermedikçe ve kendimiz gibi olsun istedikçe ve hele ruhlarına el uzattıkça onlar bizim çocuklarımız olmaktan çıkarlar.Biz pınar isek onlar da ondan akan sudur.Karşılıklı sevgi ve saygıya dayanan bir ilişki sürdürülmeli ki biz anne babalar huzurlu olalım...Dizi gerçekten güzel.Ben de izliyorum.Asistanların hocam dedikleri benim Gelibolu Anadolu lisesi'den öğrencimdi.Zevkle izliyorum...Selamlar.

Abbas Oğuz 
 20.09.2019 23:15
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 25
Toplam yorum
: 18
Toplam mesaj
: 0
Ort. okunma sayısı
: 185
Kayıt tarihi
: 08.09.19
 
 

Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi Turizm İşletmeciliği ve Otelcilik mezunuyum.İlgi alanlarım ki..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster