Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

01 Eylül '09

 
Kategori
Eğitim
Okunma Sayısı
721
 

Mutluyum, gururluyum

Mutluyum, gururluyum
 

En alttaki resimde bordo kadife bluzlu öğrencim Fatma Dönmez en çok kitap okuyan dalında


İzlenimler, Gizemli Bir Söyleşi, Nabide Kılınç

Yıllık iznimin bittiği ve kütüphaneye geldiğim gün.

Bir öğrencimin başarısı daha.

Bugün bir kız öğrencim geldi bana, ziyaretime. Ailesinin selamını getirdi.

İsmi Fatma Dönmez. Yerkesik ilköğretim Okulu’nda okudu. Öğretmeni Hürriyet Uygar arkadaşım.

Sonra Çine Anadolu Öğretmen Lisesini kazandı.

Giderken öğrencimin ailesini otobüste gördüm. Onun okulu nedeniyle ailesi de Çine’ye taşındı. Çocuğumuz için oraya gitmeye karar verdik, diyorlardı, çocuklarını önemsiyorlardı. Bu habere sevinmiştim.

Aradan 3 yıl geçti. Çıkageldi Fatma Dönmez. Benim en çok kitap okuyan öğrencim dalında hep seçildi. İlk sorum sevinçle kitap okuyor musun oldu? O da evet, okuyorum diye cevap verdi.

Fatma o yıllarda Yerkesik’te okuyor. Öğretmeni Hürriyet bey bir gün bana, Nabide hanım Fatma’nın bir sorunu var, ancak ben konuşamıyorum, siz konuşur musunuz demişti. Bu duyarlılık öğretmen arkadaşım Hürriyet Uygar’da idi.

Fatma’yla konuştum. Onu meşgul eden sorunu ne ise, bunu çözdük. Öğrencim Fatma Dönmez güzel bir geçiş yaptı, sürece ve yıllara.

Fatma Dönmez öğrencim bu yıl yanıma”amacı ve hedefi” ile geldi. Bu yıl son senesi. Durumu iyi. Kapasitesi iyi. Gözleri pırıl pırıl, sevinçli, anlatıyor, kendisine özgüveni var, İngilizce öğretmenliğini şu an ki durumu ile garantilemiş. Kendine güveniyor. Bunu gözleri ve yüreği söylüyor.

Çok sevindiğimi anlattım. Sana inanıyorum, dedim. Onunla konuştuk. Konuşurken, bunlar sizinle oldu, o ışığım siz oldunuz deyiverdi.

Mutluydum, gururluydum.

Eğitim uzun vadeli bir iş ve emek. Çaba istiyor. Ürünü yıllar sonra alınıyor.

Sabır istiyor emek ve çaba eğitim, bilgi.

Konuştuklarımızı gerçekleştireceğim öğretmenim derken, sesindeki ve gözlerindeki güven benim için bir garanti oldu. Bir gelecek çizdi, öğrencim...

Bu geleceğini ailesi için, kendisi için ve ülkesi için gerçekleştirecekti.

Ailesinin onun için ne denli çaba gösterdiğinin çok iyi farkındaydı, Fatma. Bilinçli ve düşünceli, duygulu yetişiyor.

Bu temeli atan ailesi, öğretmeni Hürriyet Uygar beyefendi arkadaşım. Kütüphanem tüm öğrencilerini yıllara sevgiyle ve sabırla kucakladı.

Mutluyum ve gururluyum çok. Bir yıl sonra İngilizce öğretmenliği hedefini gerçekleştirmiş olarak yaşayacağız mutluluğunu.

Evet, o inanıyordu, şu an ki durumu kesinleşmiş, sadece bu yıl ki çabalarıyla ve dersleriyle, kurslarıyla bu sürece doğru yürüyecekti.

Öğrencimi, sevgiyle kucakladım ve uğurladım... Yolu açık olsun.

Emek veren tüm öğretmenlerini de sevgiyle kucaklıyorum.

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

Güneş gibisiniz...Işıklarınız daha da artsın...Saygılarımla...

Mesut Selek 
 05.09.2009 18:55
Cevap :
Çok teşekkür ederim, sizlerle... Siz de. Aliağa'daki programınızı henüz okuyamadım, zaman bir hayli oldu ama. Ağustos ayında ben de biraz ara verdim, o nedenle. Öğrencimin gözlerindeki ışığı ve güveni görmeliydiniz, çok güzel yaşadım bunu. Bölümünüzü açıp okuyacağım. Sevgi ve saygılar. Nabide Kılınç.Yerkesik.  07.09.2009 11:01
 

Alatepe'yi öyle güzel anlattın ki; görmeden âşık oldum. Ardından Yerkesikli öğrencinin başarısına sizin adınıza sevindim.Öenek olsun. Üçüncüsü belki de en başa yazılması gereken de sevgili Mehmet Karabulut'un sanırım altı koli kitabını göndermesi, ve gerisinin geleceğidir. Mehmet karabulut'un öz geçmişini ve bie fotoğrafını gönder de Milliyet blogumuzu süslesin. Başarılarının devamını dilerim.Bir de"Cemiyetin 25 YTemmuz gecesinin fotoğraflarını göndemişsiniz, teşekkürler. Hoşçakal. Ünal Şöhret Dirlik

Ünal Şöhret Dirlik 
 03.09.2009 11:37
Cevap :
Alatepe'den Gökova Körfezi harika gözüküyor. Ören muhteşem görünüyor. Diğer yazım, öğrencim başarısı garanti, bu çok güzel. Dün Mehmet Karabulut'un gönderdiği kitapları açtım, bugün de bunlarla meşgul olacağım. İnceliyorum, ne türden eserler var, en çok şiir var. Bazılarının içinde bazı not kağıtlarına rastlıyor, onları alıyorum, ileride yazılarıma geçireceğim. Dur Ünal ağabey size bilgileri geçtiğimde yazarsınız. Ben de yazacağım ama, hepsini inceleyip ayırdığımda. Yalnız bir kolisi gazetenin verdiği ansiklopedi, elimde çok miktarda var. Bir kısmı, eski kitaplar olduğu için cilt bozulmuş, sayfalar ayrılmış onları kayıt etmeden bir kenarda yine okumaya sunacağım. Size gerekli bilgileri geçerim. Yazarız. Teşekkürler. Sevgi ve saygılar, herkese, Cahit ağabeylere... Cahit ağabey ve eşine özel teşekkürlerimi iletir misiniz? Her şey için teşekkürler. Nabide Kılınç. Yerkesik.  03.09.2009 12:03
 

Sevgili Nabide, işlerimin yoğunluğundan uzun süredir yazışamadık. Bugünkü öğrenci yazın harikaydı. Kütüphaneci vardır; 08.00-17.00 görevini yapar, kapıyı çeker gider. Kütühaneci vardır,bu işi sevgiyle ve okumanın önemini inanarak yapar. İşte siz böylesiniz...Selamlar... Sakin Koşar - mütevazı gazeteci/yazar...

sakin koşar 
 02.09.2009 9:21
Cevap :
Sakin bey Günaydın. Merhaba. Evet uzun süredir yazışmadık. Dün öğrencimin gelmesi harika bir şeydi. Gözlerindeki pırıltı ve güveni bir görmeliydiniz. Sağlamdı başarısı.Çok teşekkür ederim, ilginize. Eğer Yerel Yönetimin sürekli yarattığı sorunlarla karşılaşmamış olsaydık çok daha büyük ve örnek başarılara imza atardık. İş bilmemezliğin göstergesi bu tutumlar.Bu konu beni hep düşündürmüştür. Vaktimizin büyük bölümü gitti, onların yarattığı sorunları çözmek ve kütüphaneyi soluk alır hale getirip çalışmalarımıza devam edebilmek ve yöremde kalıcığını ve güzelliğini sağlamak. Gerçekten büyük bir uğraş oldu Sakin bey çok büyük. Neden görevleri ile çelişkiye düşerler? Yerkesik Halk Kütüphanesi yöremin ülke çapında isim yapmış bir kütüphanesi olmuştur. Neden hala farkına varmazlar? Anlayamam. Evet bu süreçte kütüphanemi taşıyan sevgi oldu işte hep ve sabır. Size güzel bir haberim var. Şair Mehmet Karabulut kitaplarını yolladı, daha sonra bir miktar daha gelireminim.Henüz yazmadım.Sevgiler  02.09.2009 11:16
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
 
Toplam blog
: 641
Toplam yorum
: 400
Toplam mesaj
: 79
Ort. okunma sayısı
: 518
Kayıt tarihi
: 19.07.08
 
 

Muğla'nın YERKESİK  beldesinde dünyaya gelmişim.  Yöremin o solunacak havasını, coğrafyasını çok ..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster