Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

Muğla'nın YERKESİK  beldesinde dünyaya gelmişim.  Yöremin o solunacak havasını, coğrafyasını çok seviyorum.Yayladaki kuyumun suyunu içmeye doyamadım. Hani bal gibi derler ya! Su öyle işte… Üzüm bağlarında dolandığım  suyundan şıra içtiğim,  bal rengi üzümlerinden yediğim, çocukluğum… Bir böcek, bir çiçek, bir kuşu, bir ins..

Devamı
 
 

Yazdığım Kategoriler

 
76 yıllık ömrüne, 76 asır sığdıran Prof. Dr. Şadan Gökovalı'yı tanır mısınız?

Şiir de mi sesim vardı. belki oralara geldi, fıslıdaştı üstadım. Şiire heyecan az olur mu? Günler öncesinden . haydi okuyalım. Ben bu şiiri okuyamıyorum!!! heyecan artıyor olmayacak . Okuyamam. Bırakın beni şiirle baş başa. Onu şairi duyguyla yazmış, o ruhu yakalıyorum işte şair yazdığı gibi, dantel gibi ördüğü Şadan hocam için şiiri işte o vakit geldi çattı. Konuklar mı yüzü gülen Vali Yardımcısı, Menteşe Kaymakamı Zeki bey o sade duygusu ile yanlarına Şadan hocamı almışlar. Heyecan sahneye seslerle yükseliyor; Duyulur Karadağlar'dan Kerimoğlu Türküsü, narlı bahçelerden sürgündür Şadan öyküsü...Şairi mi Ayhan Çıkın hocam . Türkiye ekonomisinde bilimsel sıralamada en önde gelen isimlerden. Duygu dolu kalp, Ayhan Çıkın. Şiiri ezbere okudum. Karya yaşama gebe bir afrodit'tir,Arşipel'de derken. Biz bu geniş coğrafyanın toprakların kokusunda , Bitkilerin Aşkı'nda Karya'da doğduk selamlar, sevgiler, özlemler yolluyorum, üstadım. (Yerkesik. Nabide Kılınç) Az kaldı unutacaktım, teşekkürler

27 Haziran 2015 15:26
57 nci Alay, hiç böyle anılmamıştı. Anıtkabirde Ata, sabaha kadar böylesi türkü dinlememişti.

Üstadım bu ne tat, ne coşkulu gerçekçi bir yazı. O gece tüm ulusun, milletin kalbi her daim olduğu gibi orada daha milyonlarca çoğalarak Sevgili Ata'sında attı. Sevgi Ulusun yolunu, milletin yolunu da aydınlatmalı ki, bu millet Ata'sının kalbindeki izleri yaşasın yolu ve önü aydınlık geleceği ferah olsun. Güzel ve yaşanılır, huzurlu ve ferah bir Türkiye'de millet daha bahtiyar yaşasın.(N.K)

30 Nisan 2015 10:57
Soruyoruz: "Bartın'da asırlık evler çöktü çökecek. Tedbir alındı mı? Bu vebal ve utanç kimin olacak?

üyk bir keyfile okudum üstadım yazınızı aynı zamanda hüzünle aynı .dertle. Ev sahipleri ve evler birbirlerinden bıkmışlar değil mi? Şimdi SİT denen şey Muğla'nın da meselesi. Meselesi diyorum sorunu der bir başkası. Muğla'nın o evlerini önce koruma çabalarının gerçekleştirilmesi gerekmiş, yaşamının korunması ve betondan uzak durmak. Öyle ya yazın yanmadan, kışın donmadan durursunuz bu tarihi evlerin içinde. Koruma çabalarının arayışı beraberinde yasal desteklerle sağlanığ SİT ilan edilmesi gerekmiş. Buraya kadar doğru. Ancak bunu yerel yönetimle gerçekleştirmiş Muğla'da. Sit beladır deselerde böyle demek yerine, sonraki yıllar aynı çabaların devlet desteği ile yasalara bağlanıp evlerin kurtulması ve restorasyonu için gerçekleşebilmesi için çok çabalar, proje tasarımları gerçekleşti , kuruldu ancak bir türlü yasal ve sağlam zemine dayatılamadı bu sorun her yer için Bakanlık yetkilerine alınmadı. devlet destekli onarım gerçekleşmeli. Aynı mesele Muğla'nın meselesidir, o nedenle. Ancak kesin inancımdır ki betonlaşmadan kaçmak çabaları SİT . Ancak bu çabalar yasal zemine oturtulup restore edilse ne çok geciken ele alınması gereken bir konudur. Şimdi Bartın'a gelelim; Kültür Müdürü sanırım bu parçadan söz etti. Ancak değil mi ki işin içinde restore için maddi mevzu var vatandaşın da o kadar hem parası yok hem de artık güven duymuyor hele bu iş para ise. Demek ki çekiniyorlar. Bartın'a valilik, belediye el ele verse kaç restorasyon gerçekleşebilir ki? Safranbolu'ya gelince, galiba üstadım Unesco'nun gündemine alınmıştı. Çok sevgive selam binlerce. İyi seneler, nice buluşmaya şu Kalakoğlu, havalar düzelsin programı yapalım artık öz,ledik.(N.K)

08 Ocak 2015 17:14
 
Toplam blog
: 596
Toplam yorum
: 395
Toplam mesaj
: 79
Ort. okunma sayısı
: 513
Kayıt tarihi
: 19.07.08
 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster