Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

01 Aralık '19

 
Kategori
İnançlar
Okunma Sayısı
103
 

Nazara İnanmak

Adı ister nazar olsun, ister kötü enerji. İster kem göze inanın, ister göz değmesine. Yıldızımın düşüklüğü, negatif elektrikten çabuk etkilenmeme neden oluyor, deseniz de aynı kapıya çıkar, kıskanç bakışlar auramı düşürüyor, deseniz de…

İster bilimsel açıdan, ister dini perspektiften yaklaşalım meseleye: Lamı cimi yok. Nazar diye bir şey var kardeşim! İsteyen buna inanmayabilir tabii ki ama… Evrene gönderilen kötü enerji, iyi enerjiden daha hızlı ve etkili olmalı… Yoksa güzelim dünyamız bu hale gelir miydi?

Rahmetli büyük dedem Murtaza Efendi, Kahramanmaraş’ın büyük din alimlerindenmiş. Ve bir gün rahmetli babaanneme “Bak kızım. Şu mezarlıklarda yatanlar var ya… Yarısı nazardan…” demiş.

Beni bilen bilir. Sonuna dek modern yaşamdan yanayım. Atatürk’ün öğüdünü vasiyet belleyip, kendimi bildim bileli bilimi rehber edindim kendime. Hurafeye inanmam. Safsataya yüz vermem. Allah’ın sonsuz merhametini unutup, ha bire yaradanın gazabına abananlara, ha bire cehennemden, günahtan dem vuranlara itibar etmem ama…

 Duanın gücünü de hayatımın hiçbir döneminde inkar etmedim. Nazara karşı en büyük zırh, en güçlü silah, nazar duasıdır. Okumayı ihmal etmeyin. Ve hatta şunu da rahatça söyleyebilirim size: On yıllar boyunca kötülüklerden korunmak için boynumda Cevşen duasıyla dolaştım.

Nazara gelmek, kem gözden etkilenmek, negatif enrjiden zarar görmek  istemiyorsanız eğer… 4K’dan uzak durun. 4K’yı bünyesinde bulundurandan men edin kendinizi. Peki nedir bu 4 K?, derseniz eğer… Hemen açıklayabilirim anlamını: skanç, Korkak, Kompleksli, Kendine güvenmeyen insan modeli…

Hangi çorap örülmüşse başınıza, bilin ki, bu4K’dan biri kişiliğini esir almıştır o meymenetsizin. İçinde Onulmaz yaralar açmıştır 4K; başınıza çorap örenin. Tecrübeyle sabit. 4K’yı bünyesinde taşıyan iflah olmaz! Çevrenize bi’ bakın isterseniz… Nerde bu arızalı K’lara abone olan varsa, başı dertten kurtulmamıştır. İki yakası bir araya gelmemiştir.

Bazen de kendi kendimize nazar ederiz. Bu konuda en marifetli olanlar, güzel kadınlardır maalesef!.. Güzel kadının kendine ettiği nazarı, iki cihan bir araya gelse beceremez!

O yüzden, aynaya bakmadan önce bile kötü enerjiden arındırmaya çalışın kalbinizi. Ve sizi aşağı çeken kişilerden kesinlikle uzak durun. Durun ki, Kendi hastalıklı yaradılışlarını size de bulaştırmasınlar.

 

Cemile Torun, Adil Bozkurt, Abbas Oğuz bu blog'u önerdi.

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

Değerli yazar Cem bey nazar konusunda yazdıklarınıza tamamen katılıyorum. Bende Kahramanmaraşlıyım. Göksun'un bir köyündenim. İki yıl evvel köyde çok rahatsızlandım. Bir hafta doktora gitsem de düzelemedim. Bir Hoca gelmişti geçmiş olsun ziyaretime. O da aynı şeyi söyledi. Mezarda yatanların yarısından çoğu nazardan yatıyorlar demişti. Daha sonra gözlerimle gördüm. Evin içerisine giren bir çakır gözlü hanımın yahu bu avizenizin ışığı ne kadar güzel demesiyle çatır çatır gözlerimin önünde tutuşup kabloları dahil yanmıştı. Aklıma sigortayı kapatmak geldi de evi yanmaktan son anda kurtarmıştım. Allah kem gözlerden hepimizi korusun.

Adil Bozkurt 
 02.12.2019 20:51
Cevap :
Amin. Ve hemşehri olmamıza çok memnun oldum. Yaşanmış bir örnek vermeniz; yazımı daha gerçekçi, ete kemiğe bürünmüş hale getirdi. Satırlarım daha anlamlı, daha değerli hale geldi sayenızde. Teşekkür ederim. Cemce sevgilerimle...  03.12.2019 0:15
 

şerbetlisin dediklerine göre var yedikleri bi halt :)Allah inancımız ağır basıyodur şerbetsizlere karşı..Allah ıslah etsin ne diyelim cem bey..

savas barka 
 02.12.2019 16:54
 

Yine de hayatın yüreğine girip ona sevgi aktarmayı ve ondan bilgi elde etmeyi gözardı etmeyelim.Evrenin sevgi enerjisiyle yaratıldığından bahsedenlerin kendileriyle çelişki içinde olup sevgi yerine korkuyu hayatın kalbine salıp ondan geçinen kimselerde olur bu kötü vasıflar.Nazarı ben daha çok negatif enerji saldırısı olarak değerlendiririm.Bu tip enerjiler uygun ortamların aşığı gibidirler.Girer girmez kemirmeye başlarlar insanı bir yerlerinden...Elinize sağlık Cem bey dostum.Eksiksiz bir bilgilendirmeydi.Selamlar.

Abbas Oğuz 
 02.12.2019 14:15
Cevap :
Yazıma değer katan, eksiklerimi tamamlayan düşüncelerine sonsuz teşekkürlerimi sunarım sevgili kardeşim. Cemce sevgilerimle...  02.12.2019 14:38
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
 
Toplam blog
: 1349
Toplam yorum
: 3614
Toplam mesaj
: 73
Ort. okunma sayısı
: 1687
Kayıt tarihi
: 30.01.11
 
 

İstanbul Üniversitesi İletişim Fakültesi Halkla İlişkiler veTanıtım, A.Ö.F. Adalet Yüksek Meslek ..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster