Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

İstanbul Üniversitesi İletişim Fakültesi Halkla İlişkiler ve Tanıtım, A.Ö.F. Adalet Yüksek Meslek Okulu ve Emlak Yönetimi bölümünü bitirdim.Ömür boyu eğitim diyorum. 5 Eylül 1995'ten beri  reklam sektöründeyim. Meslek hayatımın 8 yılı medyada (Milliyet, Vatan, Akşam, Türkiye, Fotospor, Hürriyetoto.com), 12 yılı ise Gülen Adam t..

Devamı
 
 
 

Yazdığım Kategoriler

 
Dünya'na Sahip Çık

Kağıt,karton, gazeteyi ayrı biriktiriyorum, plastik materyalleri ayrı. Sonra onları kağıt toplayıcılar alabilsinler diye farklı poşetlerin içinde çöp kutusunun yanına bırakıyorum. Yatarken tüm fişleri çekiyorum prizlerden. Elektriği yakmak yerine gün ışığından son zerresine dek yararlanma derdindeyim. Elimi yüzümü lavaboda değil duş aldığım bölümdeki muslukta yıkayıp akan suları kovalarda topluyorum. Duş alırken sıraladığım kovaların ortasına hizalayıp bedenimi atık suları sifon çekerek harcayacağım suların yerine kullanıyorum.Çok uzun süredir kağıt havlu kullanmıyorum. Plastik bardak, çanak çömlekle vedalaşalı yıllar yıllar oldu. Yılda sadece iki ayakkabı alıp eskitip parçalayana kadar gün aşırı değiştirerek giyiyorum ayağıma. Cep telefonu yenileme ortalamamı hesapladım geçen gün: 5 yıl. Marketlerde, alışverişlerde bez çanta kullanıyorum. Kuşlarımın yemlerini her gün döküp yenisini koymak yerine her akşam toz-kabuklardan ayıklayarak veriyorum. Deli bir cimri olmadığımı da eklemeliyim!

17 Mayıs 2020 09:48
Denizlerin Su Seviyesi Aynı

Kilyos'ta, Şile'de iki adım at, derinlik boyunu geçer. Didim'de, Erikli'de denizde su boyunu aşsın diye yüzlerce metre yürümek zorunda kalırsın. Peki hal böyleyken... Denizlerin seviyesi nerede eşitlenir? Bir bilene sormak lazım.

22 Ocak 2020 09:37
Saç Sarıysa Vücut da mı Sarı?

Çinliler sarı benizli ama sarışın değil. Onu ne yapacağız? Bunu nereye koyacağız abi?

22 Ocak 2020 09:07
 
Toplam blog
: 1310
Toplam yorum
: 3576
Toplam mesaj
: 73
Ort. okunma sayısı
: 1679
Kayıt tarihi
: 30.01.11
 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster
 
 
 
 
 
     
     
     
    Yüzü gülmeyen insan, bana uğramasın kardeşim!