Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

06 Şubat '15

 
Kategori
Aşk - Evlilik
Okunma Sayısı
706
 

Ne değişirdi hayatımda

Ne değişirdi hayatımda
 

Her ihtimali düşünürüm de, sensizliği düşünemem.

Taşınsam mesela doğduğum büyüdüğüm şehirden ama seninle, ne değişir hayatımda?
Ne şehirler ne hayatlar var alışmak çok zor olabilir. Simit atabileceğimiz martılar olmayabilir mesela gittiğimiz şehirde, ya da simit alabileceğimiz seyyar satıcılar. Belki de sabah kalktığımızda ekmek alabileceğimiz bir fırın dahi olmaz etrafımızda öyle ya denizi, fırını, bakkalı olmayan onca yer vardır dünyada… Peki ne değişir hayatımda?

Ya da daha uzağa gittiğimizi düşünelim, simit alacak bir seyyar satıcı ya da fırın bulma zorluğundan da öte simit’in ne olduğunun bilinmediği yerlere gidelim. Tabi ki derdimiz simit değil, alıştığımız yemekler, izleyebileceğimiz tiyatro oyunları ya da sinema filmleri de olmasa gittiğimiz yerde… Ve hatta dilini de bilmesek gittiğimiz ülkenin, ne zor olurdu alışmak, peki ne değişirdi hayatımda?

İllaki şehrimiz değişmek zorunda mı? Bir gün bir yerde hani beklenmedik bir anda tesadüfen fark edilsek bizlerde diğer fark edilenler gibi? Ünlensek, zenginleşsek hani boş tramvay beklemek yerine son model spor arabamızın ülkeye gelişini beklesek? Saatlerce yer altında çalışan bir maden işçisinin bizi izlediğini düşünmeden yeni teklif aldığımız dizi sorulunca çalışma saatlerinin fazlalığından yoruculuğundan bahsetsek? Belki yine zor olurdu hayatımız, ya da hiç olmadığı kadar kolay, peki ne değişirdi hayatımda?

Ya da olmasaydı arabamız ve hatta boş tramvay kovalayacak dahi paramız, yürümek zorunda olsaydık işimize ama evet bir işimiz ve de yatacak evimiz olsaydı? Evet zor olurdu buna da alışması, peki ne değişirdi hayatımda?

Evet evet filmlerdeki gibi hani olmaz ya bir anda geçmişte ya da gelecekte bulsaydık kendimizi? Bambaşka bir dünya çıksaydı karşımıza ve tesadüf bu ya o yıllarda da berabermişiz aslında. Farkındaysak olup bitenin anlaması ve alışması uzun sürerdi sanırım, peki ne değişirdi hayatımda?

Onca ihtimal ve seçenek varken kaçı değiştirirdi mutluluğumu, kaçı hayatımın anlamına etki ederdi ya da eder miydi herhangi biri?

Herkes gibi dertli bunalmış bir anımda bana her şeyi unutturan o gülüşün değişir miydi mesela, ne olursa olsun ya da nasıl olursam olayım tek bir nefesinde her şeyi unutup hayaller kurduğum mutluluğu bulduğum kokun değişir miydi, ya da hava kaç derece olursa olsun tuttuğunda elimi içimi ısıtan o kalbinin sıcaklığı değişir miydi sence?

Değişmezdi eminim; o yüzden ihtimali düşünürüm de, her şartta ve zamanda mutluluğu bulduğum senken, sensizliği düşünemem…

Sevgiye ve sevgilime…

Sercan İNAL

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

Her ortam ve koşulda sevginin sıcak gülüşünden mahrum kalmamak herkesin en büyük mutluluk hayali olsa gerek. Ne mutlu böyle bir sevgilisi olana.

Muharrem Soyek 
 09.03.2015 9:43
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 7
Toplam yorum
: 6
Toplam mesaj
: 1
Ort. okunma sayısı
: 2267
Kayıt tarihi
: 04.07.13
 
 

1991 İstanbul doğumlu olup İstanbulda yaşıyorum. Üniversite öğrencisiyim. Instagram: http..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster