Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

17 Mart '08

 
Kategori
Haber
Okunma Sayısı
298
 

Ne yazık ki doğru laf...

Ne yazık ki doğru laf...
 

Başbakan Sayın Recep Tayyip ERDOĞAN’ı bu kez kutluyorum. İlk kez en doğru sözü söyledi… Hem de tartışmasız doğru bir söz.

Sayın Başbakan, Parti Gurup Toplantısında <ı>"Bunlar bizim tarlamızı bereketlendiriyor. Oylarımız daha da artacak. Süreci biz yönetiyoruz. Hiç kimse bizi yolumuzdan çeviremez. Halka hizmet aşkımızda hiç bir azalma söz konusu değil" diyerek en doğru sözü söyledi…

Bilindiği gibi, bazı çevrelerde Yargıtay Cumhuriyet Başsavcısı’nın AKP hakkında <ı>“Kapatma” istemiyle dava açmasındaki zamanlamaya kafayı takmışlardı.

Zamanlamanın AKP’ye puan kazandıracağını ve Başbakanın da dediği gibi <ı>“Tarla”nın bereketleneceğini söylüyorlardı.

Bu çok doğru bir tespit…

Tam beş yıldan bu yana iktidarda olan AKP’nin yanlış ekonomik yönetiminin getireceği sonuçlar ortaya çıkacaktı ki, hakkında kapatma davası açıldı.

Şimdi AKP, bütün sonuçları bu davanın açılmasına bağlayacak ve bağlamaya da başladı zaten.

Demiyor mu Sayın Başbakan <ı>“Bu sorumluluğun altından kalkamazlar” diye?

İşte sorumluluğu yükleyecek bir olanak eline geçti. Bu güne kadar ekonominin geldiği noktadaki olumsuzluğu yükle gitsin Yargıtay Başsavcısının sırtına, olsun bitsin.

Cuma günü akşam bu haber patlak verdiğinde, bütün kanallar AKP Genel Merkezi’nin önüne toplanmış, canlı yayın yapıyorlardı. Ortalık bir anda karıştı ve bir kişi AKP’ye <ı>“Destek” vermeye gelmiş, illa ki Başbakan ile görüşmek istiyor ve <ı>“Ben AKP’den memnunum, bırakın görüşeyim” diye feryat figan ediyordu.

Hiç dikkatinizi çekti mi o destek vermeye gelen kişi?...

Belli ki AKP’nin gönderdiği iaşe kolileri ile ekmek elden su gölden geçinip gidenlerden. Elbette o yaştan sonra göverip de bostan olacak hali yok, evin geçimi sağlansın, yeter…

Hem de bu milletin cebinden çıkan paralarla hazırlanan iaşe kolileri ile…

Farkında mısınız, Sayın Başbakan gittiği her yerde çocuklara oyuncak dağıtıyor. Acaba bu oyuncakların parasını cebinden mi veriyor?

Eğer cebinden veriyorsa diyeceğimiz bir şey olmaz. Ama devletin kasasından veriyorsa, demek ki 16 milyon 500 bin kişiden aldığı oyun verdiği güç ile devlet kesesinden ağalık yapıyor.

Sayın Başbakan, özenle korunması ve saygı duyulması gereken devletin kurumları ile kavga ediyor.

Niye?

Çünkü millet olarak kavga edeni, hele <ı>“Mazlum” rolünü de ekleyerek yaparsa daha çok severiz, oylarımızı da oraya doğru aktırırız.

Ortaya koyduğu kavgacı ve önüne gelene karşı takındığı hırçın tavırları ile oy toplamaya başladı zaten.

Evet…

Sayın Başbakan, ilk kez doğru bir tanımlama yaparak, doğru bir söz söyledi…

Evet…

AKP tarlasına serpilen kimyasal gübreler ve hormon takviyesi ile daha da bereketli ürünler alacağından kuşku duymuyorum doğrusu.

Ama o tarladan çıkan <ı>“Bereket dolu” ürünlerin, ülke sağlığına faydası ve zararı nasıl olacak, onu da düşünmek gerekir. Gerçi bu güne kadar %47 oranındaki bereketin sonunda önümüze konulan ürünlerden çok sağlıklı beslenmedik ama…

Bu kez doğru söyledi, Sayın Başbakan…

Belki de ilk ve son kez, ama doğru söyledi. Ortaya çıkan sonuçtan, AKP’ye bereket yağacak. Millet olarak bize ne yağacak, orasını sadece ben merak ediyorum.

Başka eden var mı?

<ı>17 MART 2008

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

"AKP'nin kapatılması köşeye sıkışmış RTE ve yalakalarına bir can yeleği gibi gelir, oyları artar" görüşüne katılmıyorum. Kapatılan bir partinin yandaşları üzerindeki moral bozukluğu ve ümitsizliğide hesaba katmak gerekir. Kaldı ki AKP'nin aldığı oyların çok büyük çoğunluğu RTE'nin "karizması" ve 3 M yüzündendir. Bence insanlarımız yasaklı bir RTE'den ümidi keseceklerdir. "AKP'nin kapatılması oylarını artırır" tezini bir an doğru kabul etsek bile, ne yapılacaktı mevcut sistemle hesaplaşan ve Türkiyeyi nereye götürmek istediği belli olan bir parti faaliyetlerine devammı etmeli ?..Bu görüşü Soros ve AB fonlarından nemalananlarda ileri sürüyor.. İki şık var ya Laik Cumhuriyetten yana olacaksın ve bu değerlere karşı olan her kesimle mücadele edeceksin yada "AKP kapatılamamalı, demokrasi içinde böyle şeyler olmaz" gibi amalı, fakatlı yorumlarda bulunacaksın.." Önceden kapattılarda ne oldu? diyorlar.. Önceki kapatılmalar sayesinde Demokrasi ve laiklik hala ayakta, bu yetmezmi ?. Saygılar.

cevodem1957 
 23.03.2008 13:00
Cevap :
Sayın "cevodem1957"... Yorumunuz ve katkınız için teşekkür ederim. Saygılarımla. İBRAHİM PEKBAY  23.03.2008 13:14
 

hocam takdir ediyorum çok güzel değinmişsiniz,o akşama,bu ülkenin güzide bir kuruluşuna böylesine saldırmak akp nin iç yüzünü açığa vurması diye düşünüyorum,seçim akşamları tüyü bitmemiş yetimin hakkıydı,oy için dağıttıkları çeyrek altınlar,yeşil liralar acaba,emekliye memura %2.5 lik bir maaş artışı yaparken zor kaynak buluyorlar,dün gece sendika temsilcilerini çağırdı sayın tayyip bey,gene fitneler düşündü sormak lazım,ülkede açlık sefalet diz boyu olmuşken 12000 ytl maaşlarına zam isteyecek kadar yüzsüz bir iktidar görüyorum ben,hocam testi kırıldıysa ceza verilmeli yoksa adalete güven sarsılacak.saygılar.

Ömer SÜMER 
 18.03.2008 12:03
Cevap :
Sayın Ömer ÇELİK... Her iki yorumunuz için ekleyecek bir şey bırakmamışsınız üstelik unuttuklarımızı da eklemişsiniz... Teşekkür ederim. Saygılarımla... İBRAHİM PEKBAY  18.03.2008 12:58
 

sayın tattip bey,mhp ile birlikte oy potansiyellerini artırma çabasında ama,hayal aleminde yaşamak ta güzel tabiki,dönemin erbakan hükümetide böyle konuşuyordu,kıraldan fazla kıralcı olanlar bugün yine meydanlarda üstelik etrafa tehditler savuruyorlar,erbakanın meşhur sözünü şimdi hatırlatıyorum,,hadi ordan,,diyorum ne haddinize meclisin üstündeki bir makama hakaretvari sözler sarfetmek ne haddinize,suç dosyanıza bir yenisingerçekten suçsuz kişi bekler suçsuzsa beraat eder,gerçekten suçlu kişide kıyameti koparır niçin kendini haklı bulacak yandaş arar,hırsız hiçbir zaman ben hırsızım demez,minare çalınırken bekçi görmüş tutanak tutmuş,eğer bu ülkede hırsızı destekleyen varsa onlarda hırsız kadar şerefsizdir,bu ülkede rejim değiştirilmek isteniyorsa,bunu destekleyenlerde vatan hainidir.65 milyonun oyları ile iktidar olmak hiç kimseye dokunulmazlık hakkı vermez,suç varsa vezirde ipini kıral çeker,bu hiçbir zaman unutulmamalı,suç işleyip meydanlarda kılıç sallamak bir dürüst olana yakışma

Ömer SÜMER 
 18.03.2008 11:48
 

Son derece yerinde ve doğru br tespit yapmışsınız. Sevgilerimle

Yıldız Nihat 
 18.03.2008 8:43
Cevap :
sayın Yıldız NİHAT... Çok teşekkür ederim. Saygılarımla... İBRAHİM PEKBAY  18.03.2008 12:59
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 1104
Toplam yorum
: 2655
Toplam mesaj
: 212
Ort. okunma sayısı
: 876
Kayıt tarihi
: 28.01.07
 
 

Emekliyim ama “Tekaüt” değilim. 1961 yılından beri değişik “Anadolu” gazetelerinde yazdım. 1984-8..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster