Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

25 Ocak '07

 
Kategori
Aşk - Evlilik
Okunma Sayısı
1694
 

Neden az okunuyorum

Neden az okunuyorum
 

Kendimce bir kanaate vardım. Benim bloglarım yeterince okunmuyor düşüncesi birkaç zamandır beni meşgul ediyor.

Her yazın ile uğraşan doğal olarak ürettiklerini paylaşmak ister. Kimse yanlış anlamasın Orhan Pamuk gibi nobel filan istemiyorum . Düşündüklerimi paylaşmak , herkes gibi değerli bulduğum izlenimlerimi blog okuyucusuna iletmek, onların kanaatimce içtenlikleri ile yüzleşmek şu an beni nobelden daha mutlu eder. Bu akşam zaman sorunum olmasa yazacak onlarca konu var.. Sayın Bahçeli'nin Hırant Dink ' in cenazesinde atılan Slogana takması gibi.. Şimdi "Hepimiz Hırant 'ız,Hepimiz ermeniyiz " diye haykıran yüzbinlerce Türk ermeni mi oldu yani.. Aslında benimde tepkimi çeken Birbuçukmilyonbir rakamı ile verilmek istenen derin mesaja dair konuşsaydı kutlardım kendisini.. Bu rakama dair medyada da bir eleştiri okumadım, duyan varsa beri gelsin..

Konumuz okunmak olduğuna göre başka bir alana el atabilirim. Her Türk'ün önemle üzerinde durduğu aşk konusuna. Fark ettim bu sözcük sanal dünyanın sihirli anahtarı gibi..Dahada ilginçleri var ama şu an elim varmıyor tuşlara. Okunayım derken editörün gazabına uğramakta var. Neyse şimdi her halde bu yazı gözüne takılan okuyucu herhalde aşk evlilik konusunda bir kaç tümce okumazsa hiddetlenebilir.. En azından bu dizelere kadar geldiyse fazlaca merek içinde bırakmanın anlamı yok bu saatte insanları.. Parmaklarımı tuşlara kilitleyen şey diye tanımlasam kızmazsınız değil mi ?..

Eh evlilik sözcüğünüde gördünüz, dahice bir tanım bekliyorsanız şu an yaşayacağınız sadece hayal kırıklığı. Ancak bir kaç ip ucu vermek gerekir bu dakikadan sonra. İsterseniz tersten gidelim.. Ortalama her Türk yurttaşının evde bekleyen birer eşe sahip olduğunu düşünürsek (burada sözü nereye getireceksem ) evi arabayı ve birazda parayı bulup başkabir kadının kollarına uçana kadar yaşadığı değildir.. Biraz daha üst gelir grubundan birilerinin medya önünde yaşadığı şatafatlı evliliğin bir yıl sonra yine medya önünde biten hikayesi hiç değildir.

Ortalama kültürü benimseyip görücü usulü ile yapılan, yaşanan hayal kırıklığının ardından , eş dost tavsiye ve önerileri ile devam ettirilen toplumsal bir görev hiç değildir..

Zekası ve eğitimini geliştirememiş orta halli bir kasaba tüccarının oğlu ile kızını baş göz eden, mal yabancıya gitmesin türü sözde yazılı olmayan toplumsallaşmış yasanın uygulanması da değildir..

Bana şimdilik izin verin en azından ne olmadığını anlatmaya çalıştım, nasılsa herkesin kendince bir tanımı vardır. Sevgi , saygı ,paylaşmak,üretmek desem yetmez.. En iyisi herkes kendi anlamlandırsın..

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

az çok okunmuş hiç farketmez..buradasınız işte önemli olan da bu :)).yazmaya devam..Selamlar..

aygoz Özlem Eryoldaş 
 29.04.2007 22:49
Cevap :
Merhaba, az okunduğum duygusundan kurtulalı çok oldu.Önemli olan düşündüklerimizi paylaşabilmek..Görüşmek üzere.  30.04.2007 9:45
 

Evlilikte paylaşımları etkileyen birçok unsur var. Hayatın her alanında olduğu gibi. Evet; daha çok paylaşım ama bazen olamıyor işte ne kadar istesek de. Magazin konusuna gelince bırakın herkes bildiği gibi yazsın. Sonuçta aşkta sekste hayatın bir gerçeği ve o konularda da bir şeyler yazmak, yazanları da fazla eleştirmemek lazım. Her yazının okuyucusu vardır sonuçta. Saygılar.

Ayrıntıda gezinmek 
 15.04.2007 17:03
Cevap :
Merhaba.Yeni bloglarda görüşmek üzere.. Herkes doğal olarak istediğini okusun ama bana bir şeyler öğretsin,Umarım katılırsınız..  15.04.2007 21:09
 

Tavsiyem magazine el atman...Bende müzikle, siyasetle, felsefe ile ilgili yazılar yazdım ama daha dün yazdığım helin avşar yazısına yorum yağdı...Bilemiyorum bu işin sonu ne olur.Magazin çok güçlüymüş be...:)))))

Son_ay 
 06.03.2007 13:43
Cevap :
Mb blog' a devam ettikçe "az okunma " düşüncesinden sıyrıldım. Mb'de magazin dışında güzel bir dünya var. Azımsanmayacak bir okuyucu kitlesinede magazinsiz ulaştım...Ayrıca felsefi yazılarını merak ettim.Okumak için ilk fırsatta uğrayacağım..  06.03.2007 20:07
 

aşk, seks falan yaz. bir de bikinili bir hatun resmi koy. tamamdır. ne yazdığın önemli değil. hava durumunu anlat.

Serkan Dilek 
 04.03.2007 7:59
Cevap :
Serkan bey,işin doğrusu bu günlerde az okunduğum kanısında değilim.Ciddi ve ilkeli arkadaşlar blog aleminde yeterince var galiba.Bir kaç aylık bu serüvende şimdilerde az okunduğum kaygısından uzaklaştım..Önemli olan şu yada bu şekilde çok okunmaktan ziyade içerik olarak olumlu birşeyler paylaşabilmekte..Görüşmek üzere ,hoşçakal..  04.03.2007 13:53
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 1114
Toplam yorum
: 2289
Toplam mesaj
: 135
Ort. okunma sayısı
: 825
Kayıt tarihi
: 28.09.06
 
 

Ankara'da yaşar, dünyalı,aynadaki görüntüsüne muhalif, vicdan hesapları yapmaktan yorgun, yaşanıl..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster