Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

05 Ağustos '12

 
Kategori
Eğitim
Okunma Sayısı
528
 

Okullarda kız çocuklarına kocaya gidin dersleri veriliyor artık...

Okullarda kız çocuklarına kocaya gidin dersleri veriliyor artık...
 

Ders müfredatlarının değiştiğini çoğumuz okuyoruz. Fakat içeriği hakkında kaliteli bir bilgiye sahip değiliz maalesef.

Öğretmenlerimiz bizlerin en kıymetli varlıkları, kutsal değerlerimiz arasında gösterdiğimiz bir meslek dalıdır aynı zamanda. Gelin görün ki, öğretmenlik mesleğinin bile dejenere olduğunu elim bir şekilde izlemekteyiz. Günümüzde böyle bir olayın hareketlerinin tekabül edeceğine ihtimal vermeyen çoğunluğun oluşturduğu bir topluluk mutlaka vardır.

Öğretmenlerimiz artık okullarda ders içeriği olarak kız çocuklarına şunları anlatmakta:

“ Kocaya gidin. Sizin ne işiniz var okulda? Okuyup da ne yapacaksınız? Evinizde oturun koca bekleyin. “ diyorlarmış.

Şimdi daha çok şaşıracaksınız! Bunları söyleyenlerden bazılarıda; ne acı ki bayan öğretmenlerimiz. Anlaşılan ders müfredatı bayağı değişmiş.

Şaşıracağınız diğer konu ise bayan öğretmenlerden, birinin eşi Astsubay!

Çok güzel bir temizlik yapılmış her konuda. Vatana millete de bayağı hayırlı olmuş belli ki.

Bununla da kalmayıp kız çocuklarına yıldırma taktikleri uyguluyorlar, okul genelinde bütün kız öğrencilerin ders notu 0 ve 1. Bütün kız öğrenciler bu öğretmenlerin dersinden kalıyorlar. Veliler çaresiz. Okul müdürleri de bununla ilgili hiçbir şey yapmıyor.

Okulun yönetiminden müdür sorumlu değil midir?

Şimdi bu noktada insana sormazlar mı? “sen hangi düşünceye hizmet ediyorsun?” diye. Benim merak ettiğim ise;

O bayan öğretmenlerin neden evlerinde oturup da koca beklemedikleri?

Neden okula gidip modern eğitimlerini tamamlayıp Öğretmen oldukları?

Bunlar modern eğitim alanında yaşanıyor birde asıl ilginç olanda bu.

Bizim zamanımızda öğretmenlerimiz kendi çocuklarıymışız gibi benimser üzerimize titrerdi. Hele kız çocuklarının okuması için ellerinden geleni yaparlar. Kollarlar korurlardı.

Bugün geldiğimiz noktaya bir bakın. Bu mudur?

Kız çocuklarının okumasıyla ilgili büyük bir seferberlik başlatan bu ülkede bunlar ders konuları içerisinde yer alsın benim aklım, ruhum, vicdanım almadı. Sizlerin takdiri ise ne olur bilemem.

Şimdiki hedefte kız çocuklarını modern eğitimden soyutlamak mı?

Öyle bir ide geliştirilmiş ki yapılan stratejilerle merkezi belli olan idenin etrafında tamamlayıcı kozalar örülmekte. Eğitimle ilgili yapılan onca garip değişiklikler yetmezmiş gibi şimdide bunlar. Söyler misiniz?

“ Biz hangi ülkede yaşıyoruz? “

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

Siz (şahsınız değil) sorunlarınızı kendiniz çözmeye kalkmaz da, yaradana bırakırsanız, böyle düşünen bireylerden (ki henüz "birey" de olamamışlardır böyle kişiler, sadece "kul"durlar) böyle toplum çıkar. Başka ne bekliyordunuz ki? Müdür, bir okulun sadece idari sorumlusudur. Esasen okuldan veliler sorumludur. Ben de okul müdürlüğü yaptım, ama işlerimizi hep Okul- Aile Birliği ile birlikte yürüttük. Devrim ilkelerini -yasayı- bir tarafa atarak okulun kapısına kadar başörtüsü ile gelip, kapıda başörtüsünü çıkaran ikiyüzlü öğretmenin yetiştireceği öğrencilerden ancak "kul" olan toplum çıkar. Laikliği içselleştiremeyen toplumların sorunlarıdır bu sorunlar. Toplumsal sorunlar toplumla birlikte çözülür. Birey olamayan toplumlarda da böyle birliktelik bulunmaz. Şeyh'in veya müdürün veya başbakanın dediği olur. Oysa toplumun dediği olmalı. Bu da, çağdaş bireylerin örgütlenmesinden geçer. saygıyla.

Alaettin Morgül 
 06.08.2012 12:40
Cevap :
Teşekkür ederim görüşleriniz için içinde yinede biraz kinaye, laf vurumu yapmışsınız. Yapmadan geçseniz şaşırırdım. Fakat güzel bir yorum olmuş. Aslında aynı fikirlerdeyiz fakat siz hoşgörüyle değil celalle dikiliyorsunuz cümlelerin karşısına, buna gerek yok zaten buna başvurmadanda hoşgörü içerisinde yumuşak bir üslupla da çok iyi anlatabilirsiniz düşüncelerinizi. Saygılar.  07.08.2012 10:21
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
 
 
Toplam blog
: 21
Toplam yorum
: 13
Toplam mesaj
: 3
Ort. okunma sayısı
: 587
Kayıt tarihi
: 30.04.12
 
 

Yazar, köşe yazarı, gazeteci  ..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster